Problem z licznikiem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dryblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 23, 2015 01:57

Problem z licznikiem

Post autor: dryblo » ndz mar 01, 2015 15:58

Kupiłem w listopadzie golfa z silnikiem 1.8 kat lpg i miał niesprawne podświetlenie zegarow. Wymieniłem zaroweczki na pasek ledowy, ale przy wyjmowaniu licznika pękła plastikowa nasadka od linki... Zabrałem się w końcu za jej wymianę. Jest trochę dłuższa niż oryginalna, ale kręci się ok. I teraz rodzi się moje pytanie. Po wymianie linki pojechałem na jazdę próbna. Okazało się, ze kręci kilometry, ale nie pokazuje prędkości. Przed moja pierwsza ingerencja pokazywał i prędkość i przebyta drogę. było sprawne. Co się mogło stać, i jak to naprawić? Dodam, ze licznik mam na 2 kostki, bez obrotomierza, i nad przyciskiem kasownika km dziennych widnieje "950" :)

Edit: zauważyłem, ze przy większej prędkości nasila się hałas w liczniku. Zupełnie jakby coś się urwało. Rozebralem licznik, ale niestety nie mogłem zajrzeć pod tarcze, bo musiałbym usunąć wskazówkę, a przynajmniej tak mi się wydaje. Grzebał ktoś tam porządnie i wie może co mogę w zaistniałej sytuacji zrobić?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem z licznikiem

Post autor: marcinek84 » ndz mar 01, 2015 22:39

Mógł wpaść jakiś kawałek pod element wskazówki licznika. Dobrze było by sie tam dostać. Na początek możesz odkręcić 8 śrubek naokoło licznika, wypiąć wtyczki ze ścieżkami i wyjąć całość z obudowy, poruszać na boki może wypadnie. Wyjęcie wskazówek często za pierwszym razem idzie strasznie ciężko, trzeba ją po prostu zdjąć z osi. Jak przełoży się wskazówkę przez ten pręcik na którym zatrzymuje się, jest tam kreska na która ma wskazywać wskazówka po założeniu.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dryblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 23, 2015 01:57

Problem z licznikiem

Post autor: dryblo » pn mar 02, 2015 00:17

"Trzepakiem licznik w poszukiwaniu syfu już wcześniej, ale nic to nie dało... Wskazówka wychodzi do pewnego momentu dość luźno, ale pózniej staje w miejscu i boje się czegoś tam nie wyrwać :p czy może poprostu ciagnąć, bo nie ma się co zniszczyć? :p nie będę ukrywał, ze zależy mi na naprawie tego licznika, bo jednak schody z dostaniem pasującego podobno są ogromne :p a w dodatku jeśli już bym wymieniał, to chciałbym obrotomierz, a czytając forum, doszedłem do wniosku, ze trochę to graniczy z cudem, żeby wszystko działało. Chyba, ze jestem w błędzie? :p



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem z licznikiem

Post autor: marcinek84 » pn mar 02, 2015 00:42

Raczej wskazówka na początku ciężko szła. Przypuszczam że mając silnik 1.8 masz licznik z indeksem 950 jak w 1.6 zerknąłem na allegro i na pierwszej stronie były już. choć czasem ceny kosmiczne warto nieraz poczekać. Albo na forum w dziale sprzedam szukać. Tu masz np z obrotomierzem tylko wyświetlacz na krawędzi wylany od zegarka ale cena nie wygórowana http://allegro.pl/licznik-z-obrotom-2-k ... 17422.html


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dryblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 23, 2015 01:57

Problem z licznikiem

Post autor: dryblo » śr mar 04, 2015 20:21

No faktycznie. W weekend przysiade i popatrze jeszcze :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości