uszkodzony szyberdach? - przecieka !

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

uszkodzony szyberdach? - przecieka !

Post autor: killah » śr lis 05, 2014 08:55

Witam,

Zakupiłem do swojego B3 szyber z trójki. Podłączyłem silniczek z B3. Problem jest taki że gdy położyłem go na dachu to strasznie dziwnie się zachowuje.

Szyber odsuwa się do tyłu na jakąś 1/4 długości - potem silniczek staje. Jak chcę wrócić do pozycji 0 to się dopiero jaja zaczynają... szyber zamiar przesuwać się najpierw się uchyla a dopiero potem taki uchylony wraca do pozycji 0 a potem do pozycji uchylenia. I z powrotem chcąc go cofnąć szyber się zamyka potem cofa i blokuje na 1/4 długości.

To chyba wskazuje na jakieś uszkodzenie szybra no nie? Bo nie chce mi się wierzyć że silniczek powoduje taką pracę.
Ostatnio zmieniony wt lis 11, 2014 13:00 przez killah, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

uszkodzony szyberdach?

Post autor: VW_seller » śr lis 05, 2014 12:33

mozliwe ,że prowadnice mają za ciasno .spróbuj przesmarować ,a co do paka b3 kolegi to jednak nie wersja exlusive tylko coś na a zapomniałem nazwe.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

uszkodzony szyberdach?

Post autor: killah » śr lis 05, 2014 12:51

A powiedz mi czy w B3 w silniczku jest coś takiego jak pozycja początkowa? Czytałem jakieś tematy ale to było o silniczkach mk3. I już zgłupiałem. Ale nawet jak coś to jak to się ma do sytuacji że szyber uchyla się będąc schowany pod dachem :/

Szyber wizualnie wydaje się być sprawny. Nie zauważyłem pękniętych prowadnic itp. Jest to szyber poliftowy.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

uszkodzony szyberdach?

Post autor: VW_seller » śr lis 05, 2014 13:22

nie musza być pękniete ,mogą być pokrzywione ale gołym okiem tego nie zobaczysz .lub poprostu treba dobrze doregulowac i nasmarować


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: uszkodzony szyberdach?

Post autor: killah » śr lis 05, 2014 13:45

VW_seller pisze:nie musza być pękniete ,mogą być pokrzywione ale gołym okiem tego nie zobaczysz .lub poprostu treba dobrze doregulowac i nasmarować
Na czym polega regulacja takiego szyberdachu? Odkręcić szybę i sprawdzić czy działa bez niej? Masz na myśli że szyny szyberdachu pod których poruszają sie prowadnice podczas transportu się zgięły do środka i blokują się?


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

uszkodzony szyberdach?

Post autor: VW_seller » śr lis 05, 2014 13:53

jak odchylisz od środka jest regulacja na jak dobrze pamietam torxy podobne do golfa III ,jak coś mam całe szybry z mk3 i paska b3 to sie cos dobierze za piwo :)


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

uszkodzony szyberdach?

Post autor: killah » śr lis 05, 2014 14:40

Regulacja o której piszesz to właśnie śruby trzymające szybę. Także raczej nie w tym leży problem. No chyba że są zgięte do środka szyny i po prostu w pewnym momencie nie ma siły dalej go otwierać silnik.

Jesli tego nie naprawię to jestem zainteresowany ale tym razem chcę osobiście odebrać szyber.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

uszkodzony szyberdach?

Post autor: devill4 » czw lis 06, 2014 11:34

Możesz mieć przegiętą którąś prowadnice lub obie. Albo coś urwane bo ten silniczek taki słaby nie jest jak jedna prowadnica nie wchodziła w zaczepy to druga musiała się uszkodzić.
Na twoim miejscu zdjął bym szybę/blachę i wtedy obejrzał co i dlaczego nie działa bo mechanizm jest bardzo prosty.
Silniczek jak dobrze pamiętam też ma 3 pozycje tak jak w mk3 i oczywiście musi być ustawiony względem mechanizmu szyberdachu żeby się zatrzymywał w odpowiednim momencie :)



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

uszkodzony szyberdach?

Post autor: killah » ndz lis 09, 2014 22:01

Witam,

Winne okazały się łapki które trzymają prowadnicę przy chowaniu szybra. Wymieniłem obie na sprawne.

Obrazek

Czy mógłby ktoś zaznaczyć mi pozycję 0 na prowadnicy na zdjęciu poniżej ?

Obrazek


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
machul333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 10:36

uszkodzony szyberdach?

Post autor: machul333 » pn lis 10, 2014 00:15

Najlepiej ustaw prosto prowadnice i ręcznie wkręcaj przez korbkę aż do uchylonego , Trzeba uważać tylko żeby obie równo szły . A później tylko wykręć silniczek i przez sterowanie elektryczne ustaw go na uchylony.Później ci zostanie skręcenie wszystkiego i masz ładnie ustawiony szyber.



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

uszkodzony szyberdach?

Post autor: killah » pn lis 10, 2014 16:04

Udało się :) Po prostu przestawiłem je na maxa do góry i tak elektrycznie ustawiłem silniczek. Jedyny kłopot to teraz taki że po stronie kierowcy coś szyba za nisko i nie da się już wyżej ale po prostu lekko dać do uchylenia szyber i ładnie się spasowuje z linią dachu. Prowadnic kierowcy lata minimalnie góra/dół i nie da się tego wyregulować. Ale to nie problem bo jak napisałem lekko dać do góry i gra gitara.

A tak działa już po złożeniu.

" onclick="window.open(this.href);return false;


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

uszkodzony szyberdach?

Post autor: killah » pn lis 10, 2014 17:52

za szybko się cieszyłem. Szyber oblał test szczelności. I to bardzo. Od razu mówię że odpływy są drożne. Testowane.

Jak wcześniej na uszkodzonych prowadnicach nie było mowy o przeciekach to teraz jest porażka i nie rozumiem dlaczego tak leci. Wcześniej można było wodę lać z węża ogrodowego a teraz nie przeszedł nawet testu konewki.

Strzałkami zaznaczyłem gdzie woda najbardziej leci. Nie ogarniam dlaczego? Czy ten wypust w szybie nie powinien wchodzić w tą rynnę która się przesuwa razem z szybrem?

Mam 4 szyby i wybrałem taką z najładniejszą uszczelką która dolega w każdym możliwym miejscu...

Obrazek

Wod leci tak:

Obrazek

a może chodzi o kąt ustawienia szyberdachu względem dachu? może jest za bardzo pochylony do przodu? Zaznaczyłem fotami jak zgrywa się z dachem po zamknięciu. Od strony dachu generalnie daję trochę wyżej żeby ładnie się zgrywał.

Obrazek
Obrazek

naprawdę zgłupiałem teraz..


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

uszkodzony szyberdach? - przecieka !

Post autor: killah » wt lis 11, 2014 13:40

Znalazłem takie oto zdjęcie w necie

Obrazek

Widać na nim że w miejscu dziury na szyber jest wnęka po której spływa woda. Takiej w passacie nie mam a dodatkowo mam szyber z golfa 3. Być może jest tak że blacha z szybra passata b3 ma takie wytłoczenie po którym leci woda wprost do rynienki? Ale czemu wcześniej mi nie ciekło?


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

uszkodzony szyberdach? - przecieka !

Post autor: devill4 » wt lis 11, 2014 14:09

Szyber z golfa III ma rynienkę, która zbiera wodę z tylnej jego części, a przy okazji zasłania częściowo mechanizm. Sprawdź czy jest włożona poprawnie w zaczepy. Może jakimś cudem zaciąga Ci wodę między szybą a uszczelką i dlatego tak spływa.
Na szczelność między dachem a uszczelką nie patrz bo tam zawsze będzie leciało.
Popraw ustawienie silniczka względem mechanizmu bo na filmiku widać, że jest nie tak i dlatego też nie możesz wyregulować szyby śrubami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości