Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: ato » ndz paź 19, 2014 18:50

Witam,

typowa usterka, u większości osób jak czytam pomaga wciśnięcie wężyka ale co jeśli te kolanko jest wyrobione i po wciśnięciu węzyka ma on luzy na boki i nadal wywala płyn (chodzi o kolanko przy podsufitce z lewej strony) ? Owinąłem końcówkę wężyka (która wciskamy do kolanka) taśmą nie wiem jak się ją fachowo nazywa ale daje się nieźle rozciągnąć. Pomimo tego, że wężyk wszedł w kolanko z oporem nadal pojawiają się krople na łączeniu kolanka z wężykiem. :crazy: Ktoś podpowie co robić ? Zastanawiałem się czy nie pozbyć się obu tych kolanek, nałożyć wężyk akwarystyczny ale będzie tam zagięty więc nie wiem czy to dobry pomysł.
Zdjęcie zapożyczone z tego forum zaznaczone w którym miejscu u mnie puszcza płyn (łączenie kolanka z wężykiem) http://s2.ifotos.pl/img/019542e4f_wppqpsw.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Dodatkowo męczę się od dawna z pojawiającą się wodą w prawej części bagażnika, w korytku mam po każdym deszczu czy myciu na myjni wodę. Znalazłem na zagranicznym forum i podobno jest to częsta usterka. Dociskając od środka moja kratka jest chyba uszkodzona bo nie przylega z jednej strony, przy próbie jej dociśnięcia odskakuje z powrotem. Chodzi o tą kratkę http://i59.tinypic.com/ou1mxt.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony ndz paź 19, 2014 19:18 przez ato, łącznie zmieniany 1 raz.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: piotrek233 » ndz paź 19, 2014 19:15

A może kupić koszulkę termokurczliwą i nałożyć na kolanko.
Zaznaczona kratka nazywa się kratką dekompresyjną. w moim przypadku uszczelka sparciała i strzeliła. Objechałem kratkę dookoła silikonem i nic się nie leje. :)
Zrobiłem jak kolega viewtopic.php?f=143&t=559566" onclick="window.open(this.href);return false;



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: ato » ndz paź 19, 2014 19:22

Dzięki za informację, oczywiście demontaż zderzaka jest nieunikniony ? Powiedz mi jeszcze jak demontuje się tą kratkę ? Zauważyłem, że można ją przesuwać w górę i dół - czy siedzi na wcisk ? Czy orientujesz się może ile kosztuje taka nowa kratka i jaki ma numer części ? Chodzi o prawą stronę od pasażera.

Co do kolanka to o koszulce temokurczliwej nie pomyślałem, idzie w ogóle kupić takie nowe kolanko ? Na tym zdjęciu zapożyczonym z forum jest jakaś naklejka więc może właściciel tej fotki takowe zakupił. Nie mogę znaleźć czyja to była fotka :kac:



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: piotrek233 » ndz paź 19, 2014 19:51

Odnośnie tego kolana - mam akurat golfa wybebeszonego to jutro sprawdzę czy jest jakiś numer.

Zderzak trzeba ściągać.
Odkręcasz lampy 3 śruby, (8ki) i delikatnie wyciągasz lampy, prawa lampa ma jeszcze taki bolec na końcu, jest na wcisk http://img36.olx.pl/images_tablicapl/13 ... sobowe.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Pod pod lampami będą kolejne torx,oraz czarne jakby "zaślepki" a na środku są kołeczki które należy wbić.
Pod nadkolami są po 3 torxy chyba 20 i od spodu zderzaka a dokładniej w dokładce również 2 torxy.
Teraz delikatnie ściągasz zderzak.

Odnośnie kratek- kratki są na wcisk. Nie wiem ile kosztuje nowa w ASO, używanej nie kupuj bo i tak uszczelka będzie już mocno sfatygowana.



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: ato » ndz paź 19, 2014 20:32

Lampy i zderzak wiem jak zdjąć ale dzięki za to, że odpowiadasz. Tak kratkę chcę oczywiście nową ale tym już zajmę się na przyszły rok. Już wiem dokładnie co zrobić - dzięki.

Pozostaje jedynie patent na te kolanko. Martwię się trochę tym płynem do spryskiwaczy na podsufitce :-(



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: ciachotdi » wt paź 21, 2014 02:14

wezyk taki z akwarium jak najbardziej zdaje u mnie egzamin


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: piotrek233 » wt paź 21, 2014 08:48

Ja patrzyłem i to kolanko nie ma numeru.



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: ato » wt mar 17, 2015 14:43

Kupiłem tą kratkę dekompresyjną ale coś mi tu nie gra, bo widziałem na innych screenach, że ona posiada też jakąś piankę/gąbkę a ta moja nowa tego nie ma w zestawie, jest jedynie uszczelka gumowa i trochę różni się od tej oryginalnej. Numer to 3T0 819 465 A.

http://s2.ifotos.pl/img/201503171_wnaenns.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://s2.ifotos.pl/img/201503171_wnaennq.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Może kogoś to zainteresuje, dzisiaj wymieniłem te kratki pasują, uszczelka bardzo dobrze przylega. Jest to po prostu kolejna edycja tej kratki. Tą oryginalną co miałem miała tą uszczelkę gąbkową, która oczywiście była popękana/sparciała a tutaj jest uszczelka gumowa. Koszt z tego co pamiętam 60 za sztukę.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: amatorek » wt mar 17, 2015 20:24

Witam,niepotrzebnie wydana kasa,przecież ori kratki się nie zużywają,trzeba było tylko stare uszczelnić i wszystko było by ok.
Nie ma możliwości, żeby woda dostawała się kratkami nie mówię o ramce kratki bo tu jest przyczyna problemu z wodą(wywalam uszczelkę,
uszczelniam klejem,mazidłem byle wody nie puszczało) :bigok:



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Kolanko wężyka sprysk tylnej szyby oraz woda w bagażniku

Post autor: ato » wt mar 17, 2015 22:07

Wolałem zrobić tak jak należy a nie kleić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości