Golf Plus V problem z zamkiem / centralnym ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

proggy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 22:18

Golf Plus V problem z zamkiem / centralnym ?

Post autor: proggy » ndz cze 29, 2014 22:34

witam serdecznie
Mam pytanie w związku z moim problemem. Samochód to Golf V Plus i od kilku tygodniu raz na jakis czas (średnio raz na tydzień) otwierając samochód z pilota nie chciały się otworzyć drzwi kierowcy. Musiałem jeszcze raz zamknąć i otworzyć samochód i było jakby " z glowy"
Ale nie do końca ... gdyż zdarzało się to coraz częściej, do tego stopnia iż od wczoraj 2 razy dziennie.
Nie znam się zbytnio na tym, ale czy ktoś spotkał się z takim problemem - raz działa, raz nie działa. Miałem problem tego typu z 4 lata temu z tylnym zamkiem ale tam zablokował się totalnie i nie szło nic z tym zrobić. Na szczęście samochód był wtedy jeszcze na gwarancji i nie musiałem się o to martwic. Tu niestety jest inaczej ... i gwarancja też minęła.
Czy będzie to raczej zamek czy moze problem może polegać na czymś innym ?
Niestety nie mam żadnego znajomego mechanika ... mieszkam w Poznaniu
dziękuję z góry za pomoc
pozdrawiam
proggy



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Golf Plus V problem z zamkiem / centralnym ?

Post autor: kamil1555 » pn cze 30, 2014 15:01

Najlepiej podłączyć auto pod komputer i zobaczyć błędy przy okazji można zrobić test i sprawdzić w blokach pomiarowych jakie są wartości przy otwieraniu/zamykaniu. Prawdopodobnie będą to zimne luty i przez to drzwi nie zawsze się otwierają.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

proggy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 22:18

Re: Golf Plus V problem z zamkiem / centralnym ?

Post autor: proggy » pn cze 30, 2014 18:57

A czy komputer jest w stanie rozszyfrowac co tak naprawde sie stalo i czy moze byc to np. zamek ? Pytam tak teoretycznie, gdyz chyba zamek to jakby czesc mechaniczna.


Wysłane z iPad przez Tapatalk



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Golf Plus V problem z zamkiem / centralnym ?

Post autor: kamil1555 » pn cze 30, 2014 19:17

W 100% nie, ale u znajomego w golfie V pokazywał błąd tymczasowy w drzwiach kierowcy i po pewnym czasie zauważył podobny objaw jak u Ciebie tzn. raz na jakiś czas przy otwieraniu drzwi kierowcy były zamknięte i musiał otwierać jeszcze raz. A przy okazji sprawdziłbym w blokach pomiarowych reakcje na otwieranie i zamykanie dla każdych drzwi. Możliwe, że są zimne luty w zamku, mikrostyk lub coś z wiązką kable gdzieś przetarte.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf Plus V problem z zamkiem / centralnym ?

Post autor: pikam » pn paź 20, 2014 17:28

Troszkę odgrzebie temat. Mam podobny problem ale z drzwiami z lewej strony za kierowcą.
Mam takie pytanie - gdzieś słyszałem, że pasuje zamek centralny od Skody, tylko nie jaki będzie to model, bo zazwyczaj części są takie same -grupa VW.
"Progssy" jak tobie udało się rozwiązać ten problem, bo u mnie na kompie pokazuje błędy zamka centralnego LT i chyba czeka mnie wymiana zamka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości