Urwany trzpień korby szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yakubn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 04, 2010 11:32

Urwany trzpień korby szyby

Post autor: yakubn » pn cze 09, 2014 22:10

Problem mam taki: przypadkiem złamałem/urwałem metalowy trzpień na którym siedzi korba podnośnika szyby od strony kierowcy.Obrazek

jak widać podnoszenie jest/było manualne.


A teraz czas na problem: gdzie mozna dostac cos takiego? w sklepie mają podnośniki ale bez tego kołowrotka z trzpieniem, czyli tego co mi trzeba. w serwisie sprzedaja kompletny mechanizm za 550pln. wszedzie na allegro widziałem Obrazek cos takiego ale trez nie ma potrzebnego mi elementu.
W jednym ze sklepów madry sprzedawca powiedział mi, że mechanizmy są uniwersalne i do elektrycznych i do manualnych, a różnica polega na tym że widoczna na zdjeciu białą zębatkę wsadzamy albo przekładnie do silniczka albo właśnie kołowrotek do korby. Stwierdził że jest to "sterownik podnośnika szyby" tylko że nie moge nigdzie znaleźć takiej części. Czy może ktoś zna numer tej konkretnej części, albo może miałby na sprzedaż taki element?
Czy to w ogóle jest nieopłacalne bo części nie ma i lepiej wsadzić przekładnie z silniczkiem i mieć jedną szybę elektryczną a drugą manualną? Byłem u fachowca od spawania, stwierdził że stop niespawalny, próbowałem kleju, nie zdaje egzaminu. W wersji basic nie mam klimy, i wkurza mnie jeżdżenie w saunie w czasie upałów.



Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Urwany trzpień korby szyby

Post autor: nesill » pn cze 09, 2014 22:28

Mój kolega kiedyś ułamał, tylko on miał aluminiowy (nie wiem jaki to jest) i pojechał do zakładu spawającego alusy i mu przyłapali za 10zł:)



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Urwany trzpień korby szyby

Post autor: dr.house » pn cze 09, 2014 22:53

Jak jesteś z WWA to chyba mam coś takiego w garażu - pamiątka z czasów korbotronika. Mogę poszukać...


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

yakubn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 04, 2010 11:32

Urwany trzpień korby szyby

Post autor: yakubn » wt cze 10, 2014 11:55

pojechał do zakładu spawającego alusy i mu przyłapali za 10zł:)
byłem u gościa co spawa metale kolorowe, i stwierdził że się nie nadaje do spawania.
Jak jesteś z WWA to chyba mam coś takiego w garażu - pamiątka z czasów korbotronika. Mogę poszukać...
Jestem ze Szczecina, ale jakbyś mógł poszukać i znalazł to odkupiłbym od ciebie;)



yakubn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 04, 2010 11:32

Re: Urwany trzpień korby szyby

Post autor: yakubn » pn cze 16, 2014 23:35

dr.house pisze:Jak jesteś z WWA to chyba mam coś takiego w garażu - pamiątka z czasów korbotronika. Mogę poszukać...

Już nie trzeba, znalazłem i zamontowałem. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował, to numer części: 113 799.
mnie kosztowało stówkę plus wysyłka. wymiana to odkręcenie i przykręcenie 3 śrub.banał.
upierdliwe jest tylko założenie z powrotem boczku na drzwi, szczególnie w pojedynke;)
Temat wyczerpany



Awatar użytkownika
Dan0031
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 01, 2010 02:55

Urwany trzpień korby szyby

Post autor: Dan0031 » śr sie 20, 2014 16:42

Siema! Mam podobny problem lecz nie mogę znaleźć tej części.. Czy aby ten numer jest poprawny? Gdzie znalazłeś tą część?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości