Mocowanie boku tunelu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Konrad_1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 15:40
Lokalizacja: Kraków

Mocowanie boku tunelu

Post autor: Konrad_1992 » wt kwie 29, 2014 22:12

Witam.

Potrzebuje informacji jak wygląda sposób montażu elementu zamieszczonego na zdjęciu poniżej.
Przechodzi przez niego śruba którą wkręca się do blaszki która jest po drugiej stronie tego elementu i dalej nigdzie indziej nie ma miejsca na jego przykręcenie przez co element lata luźno. Wewnątrz jest element z dziurą w której zapewne była jakaś spinka ale chciałem upewnić się jak powinno wyglądać to mocowanie oraz jak fachowo nazywa się część której mi brakuje (nazwa bądz numer vw).


Obrazek

Pozdrawiam
Dziekuje za pomoc.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Mocowanie boku tunelu

Post autor: Eyk88 » śr kwie 30, 2014 01:35

Tą blaszkę trzeba zamocować na założonym wcześniej elemencie, nasunąć na to tunel i dopiero dokręcić. Blaszka ma kształt literki "U"? Jak nie może pękła.



Konrad_1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 15:40
Lokalizacja: Kraków

Mocowanie boku tunelu

Post autor: Konrad_1992 » śr kwie 30, 2014 13:26

Blaszka po drugiej stronie tego elementu jest kwadratowa, w nią jest wkręcana śruba tylko nie wiem gdzie to ma iść dalej aby trzymało się tej puszki do której mocowany jest tez drugi element. Jest w nim dziura więc zapewne coś tam musiało być. Aby było trochę łatwiej zrobiłem zdjęcia tych elementów.



Zdjęcie 1 - element którego nie mogę przymocować, widoczna blaszka do której wkręca się śrubę.

Obrazek


Zdjęcie 2 - "Puszka" do której przymocowany ma być ten element z widoczną dziura w której być może brakuje jakiegoś elementu do którego wkręcana jest śruba przechodząca przez tą blaszkę na wylot.

Obrazek



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Mocowanie boku tunelu

Post autor: dr.house » śr kwie 30, 2014 13:40

Zamocowałeś kolego może ten element dobrze pod regulacją nawiewu/panelem klimy? Tak trzeba wsunąć element, żeby nie spadał na dół, może stąd to "latanie" u Ciebie?

Tą blaszkę w którą wkręca się śrubę trzeba wsunąć na element z dziurą w zdjęciu nr 2 z postu wyżej. Jeśli wsuniesz tą blaszkę odpowiednio to podczas przykręcania śruby, przejdzie ona przez tą dziurkę i złapie blaszkę, będzie się trzymało :bigok:


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

Konrad_1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 15:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocowanie boku tunelu

Post autor: Konrad_1992 » śr kwie 30, 2014 13:45

Całe to zgrubienie razem z blaszką trzeba wsunąc na ten element z dziura ze zdjecia 2 i ta dziura jest tylko po co aby przeszla przez nia sruba i zlapala sie blaszki tak ?



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Mocowanie boku tunelu

Post autor: dr.house » śr kwie 30, 2014 14:29

Najpierw wsuwasz blaszkę tak, żeby miejsce, gdzie śruba się jej chwyta było od wewnątrz samochodu, potem zakładasz plastik przykręcasz śrubę, i do automatycznie dociska Ci ją do tunelu.
Ciężko to wytłumaczyć, ale pokombinuj, nie trudno wykminić potem jak to działa.


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości