Coś trzeszczy w okolicy kratki nawiewu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arekolk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 26, 2012 10:32

Coś trzeszczy w okolicy kratki nawiewu

Post autor: arekolk » pn mar 03, 2014 14:43

Witam, wiem że sam temat nie wiele mówi ale na wymyślenie innego nie było mnie dziś stać.
Do rzeczy, od jakiegoś czasu w okolicach prawej (od strony pasażera) kratki nawiewu coś trzeszczy, początkowo myślałem, że to coś związanego ze schowkiem ale tą przyczynę wyeliminowałem i nadal to samo. Zastanawia mnie czy nie jest to jakiś poluzowany kabel elektryki lub też kanał (rura) doprowadzająca powietrze do kratki ponieważ dźwięk daje się słyszeć z kratki. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym objawem lub czy ktoś może mi dać wskazówki jak rzeczoną kratkę zdemontować nie niszcząc jej przy tym, może po jej wyjęciu da się zdiagnozować co tam się dzieje.
Dodam, że auto nie było rozbite więc jedynym powodem dla którego coś takiego zaistniało to stan Polskich dróg.
Auto to Golf mk 6 GTI.
Z góry dziękuję za info.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Coś trzeszczy w okolicy kratki nawiewu

Post autor: Pablo Corrado » pn mar 03, 2014 22:18

Trzeszczy na nierównościach, czy stuka zawsze na włączonym zapłonie?


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
arekolk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 26, 2012 10:32

Coś trzeszczy w okolicy kratki nawiewu

Post autor: arekolk » wt mar 04, 2014 15:42

Tylko i wyłącznie na nierównościach



Awatar użytkownika
arekolk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 26, 2012 10:32

Coś trzeszczy w okolicy kratki nawiewu

Post autor: arekolk » czw kwie 10, 2014 12:26

Sprawa rozwiązana, okazało się, że to prozaiczny powód otóż odkręcił się wkręt mocujący osłony plastikowe w prawym przednim nadkolu i uderzając o siebie dawały taki odgłos, który wewnątrz najlepiej był słyszalny z kratki nawiewu. Wkręt przykręcony i wszystko cichutko jak z fabryki. :smoke:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości