Listwa atrapy grilla - nowa czy używana

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hitchcock
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 07, 2013 10:53

Listwa atrapy grilla - nowa czy używana

Post autor: hitchcock » czw sty 02, 2014 16:04

Witam.
Potrzebuję kupić listę podreflektorową grilla i zastanawiam się czy kupić nowy zamiennik czy używaną? Z tego, co widzę po większości nowych przedmiotów na Allegro to listy są albo do malowania, albo do lakierowania, mimo to, że są (na zdjęciach) w czarnym kolorze. Mam czarnego golfa, i nie wiem, czy kupując taką listwę będę faktycznie musiał jeszcze ją "oporządzić" czy w takim surowym stanie też będzie OK?
Czy może lepiej kupić używaną ?
Ceny właściwie podobne są. Z tym, że chyba używki są stalowe, a zamienniki z plastiku. Dobrze mówię?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Listwa atrapy grilla - nowa czy używana

Post autor: xlsss » czw sty 02, 2014 17:40

Celuj w używkę w dobrym stanie. Nowe najprawdopodobniej są z podkładem takiej jakości, że jak polejesz benzyną ekstrakcyjną, to podkład zniknie. Zawsze możesz sobie samemu to pomalować..,



hitchcock
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 07, 2013 10:53

Listwa atrapy grilla - nowa czy używana

Post autor: hitchcock » czw sty 02, 2014 20:37

No właśnie dlatego rozważałem używane, bo kupować jeszcze farbę czy lakier żeby maleńką listewkę ogarnąć, to się chyba mija z celem.



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Listwa atrapy grilla - nowa czy używana

Post autor: krazorek » czw sty 02, 2014 21:00

Zamienniki mają to do siebie, że zawsze coś jest niedopasowane.

Jak kupisz nówkę i nie pomalujesz to Ci wcześniej czy później wyblaknie/odbarwi się. Plastik jest jak kupa - z czasem bieleje.

Do swojego IV kupiłem jedną kratkę w zamienniku. Znajomy lakiernik ją pomalował - podkład + baza + bezbarwny i tylko z tego zamiennika zaczęła farba złazić.

Jak masz typowy czarny kolor na aucie to za 20 PLNów dobierzesz jakąś farbę w sprayu, więc nie jest to wygórowany koszt.

Jak kupisz używkę i będziesz musiał malować to tylko ją delikatnie przycierasz/matujesz (tak żeby nie przetrzeć lakieru) i na to psikasz farbę - bez żadnych gruntów, a i tak farba będzie się lepiej trzymać niż na gruntowanym zamienniku.



hitchcock
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 07, 2013 10:53

Listwa atrapy grilla - nowa czy używana

Post autor: hitchcock » pt sty 03, 2014 10:51

Dzięki, o to mi chodziło właśnie. Oryginał to oryginał :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości