Zaparowane szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
byku63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 20, 2009 09:58
Lokalizacja: Kołobrzeg

Zaparowane szyby

Post autor: byku63 » pt lis 15, 2013 11:37

Witam
Witam.Problem polega na tym ze w czasie jazdy w trybie AUTO na klimatroniku i na normalnie rozgrzanym silniku auta w momencie gdy na wyswietlaczu klimatronika pojawia sie temperatura zewnętrzna 3 st Celsjusza momentalnie zaparowywują wszystkie szyby i nie moge dalej jechac.Dopiero po włączeniu nadmuchu na szyby po kilku minutach z przedniej szyby schodzi para i jako tako moge dalej jechać .Co może być przyczyna?



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Re: Zaparowane szyby

Post autor: Eyk88 » pt lis 15, 2013 12:43

byku63 pisze:.Co może być przyczyna?
Fizyka :)



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Zaparowane szyby

Post autor: bazylek » pt lis 15, 2013 12:46

ja mam podobnie tylko że u mnie od środka robią się kropelki wody i para na dole od wewnątrz przy uszczelkach



Awatar użytkownika
byku63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 20, 2009 09:58
Lokalizacja: Kołobrzeg

Zaparowane szyby

Post autor: byku63 » pt lis 15, 2013 12:59

j



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Zaparowane szyby

Post autor: Eyk88 » pt lis 15, 2013 13:43

Odpowiadając na Twoje PW:

No to to fizyka zwyczajnie :) Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie w swoim pierwszym poście. Nadmuch na szybę jest po to, żeby pomóc w odparowaniu wody więc powinien być włączony. Aktualna pogoda (wysoka wilgotność, temperatura) zdecydowanie zwiększa ilość wilgoci w samochodzie co wzmaga parowanie szyby.

Jeśli nie masz uszkodzonej nagrzewnicy(tłuste szyby) to przesmaruj uszczelki w drzwiach specjalnym środkiem, osusz samochód jak jest naprawdę źle(sól pochłania wilgoć lub inne preparaty dostępne w sklepach).

Poza tym na parujące szyby pomaga zimny nawiew z klimy- zimne powietrze a przede wszystkim klima osusza powietrze.


I nie pisz mi na wejściu, że obrażam Cię moją niewiedzą ;)



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Zaparowane szyby

Post autor: bazylek » pt lis 15, 2013 13:54

ja posmarowałem przed chwilą szyby octem, bo slyszalem ze wtedy para nie powstanie



Awatar użytkownika
byku63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 20, 2009 09:58
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zaparowane szyby

Post autor: byku63 » pt lis 15, 2013 13:58

bazylek pisze:ja posmarowałem przed chwilą szyby octem, bo slyszalem ze wtedy para nie powstanie
Jest tak-w trakcie jazdy-auto nagrzane ,klimatronik w trybie AUTO-temperatura zewnętrzna spada do 3 stopni C następuje uderzenie pary wodnej na wszystkie szyby i nie mozna dalej jechać.



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Zaparowane szyby

Post autor: bazylek » pt lis 15, 2013 14:00

WIEM, ale kolego mam też taką sytuacje że poprostu z rana ide do auta, cała szyba od wewnątrz czysciutka! ale są kropelki wody w dolnym rogu od środka!



Awatar użytkownika
byku63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 20, 2009 09:58
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zaparowane szyby

Post autor: byku63 » pt lis 15, 2013 14:04

bazylek pisze:WIEM, ale kolego mam też taką sytuacje że poprostu z rana ide do auta, cała szyba od wewnątrz czysciutka! ale są kropelki wody w dolnym rogu od środka!
Auto garazowane czy pod chmurą-moze to ma jakis wpływ-?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zaparowane szyby

Post autor: Haki » pt lis 15, 2013 14:05

:bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: 1000 razy na tym i innych forach + sposoby walki i rozwiązania

W MK IV - wystarczy ,że uwali się V71 - masz cały czas obieg zamknięty i łaźnię parową w środku ... :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Zaparowane szyby

Post autor: bazylek » pt lis 15, 2013 14:06

mam mk5, autko stoi na powietrzu 24h



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Zaparowane szyby

Post autor: bazylek » pt lis 15, 2013 14:10

dodam że zawsze, ale to zawsze, gdy uchyle szybe w tylnych drzwiach a potem zakmkne to jest cała w skroplonej wodzie, uszczelkach mi ją moczy od zewnątrz, i taki mmam problem gdy szybe umyje



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Zaparowane szyby

Post autor: Eyk88 » pt lis 15, 2013 14:19

byku63,:"Czyli wg ciebie gdy temperatura zewnętrzna wynosi 3 lub mniej stopni Celsjusza to mam wyłączyć tryb auto na klimatroniku- i jeździc z włączonym nadmuchem na szyby?"
Po pierwsze sprawdź przewietrzenie w aucie czy się nie zapchało, filtr kabinowy, osusz porządnie samochód. Skądś ta woda musi się w końcu brać, uszczelnij samochód. Czasem przewietrz go porządnie w ciepłym garażu.

Jeśli osuszenie nie pomoże i zrobisz to, co opisałem wcześniej to włącz nawiew na szybę i klimę podczas jazdy.



Awatar użytkownika
byku63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 20, 2009 09:58
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zaparowane szyby

Post autor: byku63 » pt lis 15, 2013 14:28

Eyk88 pisze:
byku63,:"Czyli wg ciebie gdy temperatura zewnętrzna wynosi 3 lub mniej stopni Celsjusza to mam wyłączyć tryb auto na klimatroniku- i jeździc z włączonym nadmuchem na szyby?"
Po pierwsze sprawdź przewietrzenie w aucie czy się nie zapchało, filtr kabinowy, osusz porządnie samochód. Skądś ta woda musi się w końcu brać, uszczelnij samochód. Czasem przewietrz go porządnie w ciepłym garażu.

Jeśli osuszenie nie pomoże i zrobisz to, co opisałem wcześniej to włącz nawiew na szybę i klimę podczas jazdy.
Auto suche ,zadbane ,garażowane klimatyzacja serwisowana co 2 lata -odgrzybiana co rok (dziecko alergik).Wydaje mi się że w momencie przechodzenia Klimatronika w tryb zimowy a dzieje sie to przy 3 stopniach celsjusza spreżarka klimatyzacji się rozłącza i wtedy nastepuje udezenie pary wodnej na szyby.-Moze po prostu ja mam rozłączac klimatronik z trybu AUTO na tryb ECON lub nawiew na szyby



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości