sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » pt paź 25, 2013 12:14

Tak, wiem, było wiele już tematów na temat tego czy można, jak można, czy jest to legalne, duże czy małe tablice itp itd..
Ale nie znalazłem w szukajce tematu który mnie szczególnie interesuje.

Mianowicie zrezygnowałem z przedniej tablicy rejestracyjnej, wożę ją jak na porządnego obywatela przystało za przednią szybą.
Niemniej jednak strasznie irytuje mnie to, że przenosi ona drgania, brzęczy, skacze i hałasuje, na glebie to chyba logiczne. Pytanie, czy macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby ją tam utwierdzić tak, żeby nie wydawała dźwięków? Długo walczyłem z wygłuszeniem wnętrza i jest to dla mnie skrajnie irytujące. Nie chciałbym ingerować wkrętami, klejem ani taśmą dwustronną w deskę rozdzielczą, bo nie chcę jej uszkodzić. Myślałem nad obiciem spodu tablicy jakimś materiałem albo szwamką lub nad przyssawkami do szyby. Spotkał się ktoś z czymś takim? Są może dostępne w sprzedaży jakieś gotowe zestawy do montażu?
Nie chciałbym się narażać na mandat i trzymać jej gdzieś na podłodze (poza tym na podłodze leżakuje już tylna tablica.. no ile można) i upieram się przy tym, żeby zgodnie z ustawą została za przednią szybą.

Czekam na jakieś ciekawe pomysły!



Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Wiesuaf » sob paź 26, 2013 13:06

Pomijając sam (wg. mnie) idiotyzm pomysłu - tylko nie waż mi się mnie obrażać bo mam święte prawo wyrazić swoją opinię :bigok:

W sklepach akwarystycznych można zaopatrzyć się w różnego rodzaju przyssawki, które trzymają się szyby bardzo dobrze. Można do tego dokupić uchwyty (np na okrągłe przedmioty jak grzałka) i dorobić jakieś mocowanie do tablicy lub po prostu na upartego, wyciąć w tablicy dziurki i dopasować w nie "cycki" od przyssawek (tylko te dziurki bardzo dokładnie przeszlifować i obkelić jakąś taśmą bo delikutaśna guma)

Lepszego tłumienia niż gumowa przyssawka chyba nie będzie.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Shmatan » ndz paź 27, 2013 08:03

Skrabi pisze:żeby zgodnie z ustawą została za przednią szybą.
To nie jest zgodnie z ustawą, w razie kontroli należy Ci się mandat. Nie będę przytaczał czemu - sam sobie poszukaj.

Jeżeli nie idzie jej zblokować (jak robi większość) to widzę tylko przyssawki.



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » ndz paź 27, 2013 15:19

Shmatan, polemizowałbym z Tobą. Z racji moich zainteresowań oraz studiów zajmuję się często szukaniem różnych kruczków prawnych. Zawsze w aucie mam rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. Teraz interpretacja, na podstawie której się tłumaczę, pozwolisz?

Tablica winna być w miejscu "konstrukcyjnie do tego przeznaczonym". Mowa oczywiście o autach. Zderzak USA (gładki) nie posiada takiego miejsca.

"Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu"

Tablica położona za szybą spełnia ten wymóg pod 2 warunkami. 1 z nich to: musi znajdować się po lewej stronie pojazdu lub na środku szerokości. Natomiast 2 z nich to jej widoczność nie może być ograniczona czyt: nie może być schowana.

Proszę teraz każdego, kogokolwiek o wskazanie miejsca w którym łamię rozporządzenie ministra? Tablica nie ma konstrukcyjnie przewidzianego miejsca, więc znajduje się po lewej stronie pojazdu. Rozporządzenie NIGDZIE nie wskazuje, czy tablica ma być na zewnątrz pojazdu czy też w środku. Konsultowane z radcami prawnymi oraz "pasjonatami" ze szkoły. So? Czyżby faktycznie takie niezgodne.
Poza tym idąc tropem rozporządzenia jest to bardziej wskazane i bardziej LEGALNE miejsce niż na zderzaku. A to dlaczego? Dolna krawędź tablicy winna być nie mniej niż 30 cm od ziemi. W zglebiony mk2 nie sposób sprostać temu zapisowi w inny sposób niż wkładając za szybę! I kto tu jest praworządny? No pewnie że ja :satan:

Jestem świadom tego co piszę oraz tego co robię. Polska ma wybitnie niesprecyzowany system aktów prawnych. Nie pytałem czy mogę tylko jak.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: marcinek84 » ndz paź 27, 2013 18:03

Ja jestem za przyssawkami http://allegro.pl/odziez-obuwie-dodatki ... przyssawki całe mnóstwo rodzajów do dekoracji weselnych nie do akwarystyki. Włożyć tablicę w ramkę i do tego przyssawki z otworem, jak zastosujemy 2 pręty zamocowane z tyłu ramki powinno się udać zamontować tablicę do szyby gdzie będzie najlepiej widoczna.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Shmatan » ndz paź 27, 2013 18:55

Osobiście rejestracje za szybą podciągnął bym pod ograniczenie jej widoczności - po pierwsze tablica jest odchylona od pionu co powoduje odbijanie się od niej światła w inny sposób, po drugie znajduje się za szybą przez co patrząc w słoneczny dzień od boku tablica jest nieczytelna (szyba odbija niebo/chmury). Ponadto Twój samochód miał miejsce konstrukcyjnie przeznaczone do montażu tablicy - jego brak to wynik Twojej modyfikacji, polegającej na zastąpieniu zderzaka wersją bez homologacji europejskiej (jak przypuszczam zderzaki US nie mają homologacji EU) co kwalifikuje się również do odebrania DR celem wysłania na dodatkowe badania techniczne. Jeżeli zaś Twój zderzak to przerobiony zderzak EU, to w dalszym ciągu jest to nielegalne, bo w teorii (o ile się nie mylę - a tutaj pewien nie jestem) każda część która otrzymała homologacje, po modyfikacjach te homologacje traci.



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » ndz paź 27, 2013 19:09

Komisja Europejska w ramach wymiany handlowej dopuściła amerykańskie rozwiązania w pojazdach, tego jestem pewny bo gdzieś mi nawet taki dokument kiedyś przez ręce przeszedł. Co do modyfikowanego euro, to także nie ingerowałem w jego wytrzymałość itp, także na pewno nie jest to powód do odebrania DR. Wydaje mi się, że taki rodzaj modyfikacji na nic nie wpływa.

Wróćmy jednak do tematu tablicy. W słoneczny dzień może być także lepiej widoczna w deszczowy gorzej a w śnieżny to już w ogóle. W odpowiednich warunkach jest czytelna i tego się trzymamy. Wydaje mi się, że trzeba by dysponować luksomierzem itd. Także nie udowodni mi na miejscu, że jest nieczytelna bo to jego zdanie, nie ma wytycznych co do tego. Ja mogę wyjść, mieć sokoli wzrok i uznać ją za czytelną. To umowne pole do dużych nadużyć, ale w obie strony. Merytorycznie rację masz z tym odchyleniem. Rozporządzenie mówi o 3 stopniach i właśnie tak mam zamiar ją zamontować.

Dlatego właśnie zainteresowały mnie te przyssawki. Można na tym fajnie wymodzić kąt, w końcu to tylko guma.



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: xlsss » wt paź 29, 2013 18:17

Skrabi pisze: W słoneczny dzień może być także lepiej widoczna w deszczowy gorzej a w śnieżny to już w ogóle. W odpowiednich warunkach jest czytelna i tego się trzymamy.
A mnie uczono, że zawsze powinna być widoczna, niezależnie od warunków pogodowych. To jak to w końcu jest ?
Co do tematu, również polecam przyssawki. Gdzieś na allegro widziałem całe ramki na tablicę.



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » śr paź 30, 2013 17:52

Zacytowane przez Ciebie zdanie miało na celu podkreślić, że gdy tablica jest na zewnątrz pojazdu również raz może być lepiej a raz gorzej widoczna.
Wczoraj 1 zatrzymanie przez policję ale wystarczyło głupie wytłumaczenie że ramka mi pękła i muszę nową założyć, także nie musiałem się jakoś gęściej i bardziej zawile tłumaczyć. Czekam teraz aż przestaną to łykać :) Do odważnych świat należy!



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Yaro1981 » śr paź 30, 2013 20:10

Skrabi, po co tu przytaczasz jakieś kruczki prawne i myślisz że wiesz lepiej a jak przy chodzi do kontroli to sikasz po majtach i wymyślasz że ramka pękła ???


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Waqa » śr paź 30, 2013 22:29

Yaro1981 pisze:Skrabi, po co tu przytaczasz jakieś kruczki prawne i myślisz że wiesz lepiej a jak przy chodzi do kontroli to sikasz po majtach i wymyślasz że ramka pękła ???
nie ważne jak, ważne, ze cel został osiągnięty.



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » czw paź 31, 2013 16:50

Nie sikam po majtkach, raczej zawsze jestem od tego bardzo bardzo daleko, nie mierz zatem wszystkich swoją miarą. Grałeś kiedyś w karty? Na początku wyskakujesz z tych najlepszych? Nie. Nie wjadę w pierwszym zdaniu władzmanowi, że jest niedouczonym krawężnikiem i zaraz mu wszystko wytłumaczę, bo przyczepi się nie wiem, o wydech, koła czy o co tam jeszcze może. Nie mam racji?
Kruczki są po to, by mieć jak się obronić gdy pojawi się służbista.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Shmatan » czw paź 31, 2013 17:08

Ciekaw jestem czy Ci pomogą, bo jestem prawie pewien że tablica za szybą jest niedopuszczalna ze względów o których pisałem wyżej



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » czw paź 31, 2013 19:14

Teraz są święta, dużo patroli, jak jutro wrócę z grobów to być może będę umiał dać znać, czy przeszło :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości