zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andrzej2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw maja 26, 2011 20:08
Lokalizacja: Dęblin DBN

zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Post autor: andrzej2008 » ndz paź 06, 2013 19:13

Witam ,zamontowałem spryskiwacze wysuwane ,do których poprowadziłem wężyki i trójnik górą.Problem ucieka płyn z wężyków .Moje pytanie ,czy pomoże zaworek zwrotny zamontowany zamiast trójnika ? Dodaje rysunek poglądowy jak idą wężyki. Obrazek



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Post autor: jpatryk125 » ndz paź 06, 2013 19:54

Zaworek zwrotny nie pomoże, bo jak zacznie działać pompka to ten właśnie zaworek będzie uniemożliwiał przepływ.
Zaworek zwrotny miał by sens, gdyby przepływ odbywał się w drugą stronę, a konkretniej do góry, w celu zapobiegnięcia cofaniu się cieczy.

Zobacz jak to jest rozwiązane w innych autach z fabrycznymi spryskami, bo w przewodzie otwartym działa prawo naczyń połączonych, i jeśli będziesz miał końcówkę przewodu poniżej rzeczywistego lustra płynu do spryskiwaczy to nie ma bata, żeby nie wylatywało.

Myślę, że ten rysunek ci pomoże w zrozumieniu problemu -> http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... icanti.gif" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
andrzej2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw maja 26, 2011 20:08
Lokalizacja: Dęblin DBN

zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Post autor: andrzej2008 » ndz paź 06, 2013 20:11

A jak to jest z tymi spryskami wysuwanymi ,przecież otwierają się pod ciśnieniem płynu.Więc którędy wycieka płyn ?



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Post autor: jpatryk125 » ndz paź 06, 2013 20:35

Tego to Ci nie powiem, bo nigdy nie miałem z tym do czynienia. Ale sprawdź, bo może coś źle podłączyłeś, albo jakaś uszczelka się podwinęła czy coś. Najlepiej jak wyciągniesz na zewnątrz i będziesz obserwował.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Post autor: Kamel » wt paź 08, 2013 01:54

andrzej2008 ale jakie spryski zamontowałeś?
Jakieś ori czy któryś z tych zestawów z Alle..?

W MK4 miałem ori spryski lamp wysuwane. W układzie nie było zaworka, ale był on na tyle szczelny, że płyn się nie cofał.
Cylinderki tłoczące w zderzaku szczelnie się zamykały i utrzymywały ciśnienie.

Przykładowo w Octavii I spryski są na zderzaku i w takim układzie montowany jest zaworek.


Myślę, że problem tkwi w Twoich spryskach, i wydaje mi się, że jeśli nie trzymają one ciśnienia to montaż zaworka rozwiąże Twój problem.
jpatryk125 pisze:Zaworek zwrotny nie pomoże, bo jak zacznie działać pompka to ten właśnie zaworek będzie uniemożliwiał przepływ.
jpatryk125 a jesteś pewien?
Przecież jak zaworek zostanie zamontowany z wolnym przepływem w stronę dysz spryskiwaczy to spokojnie puści płyn podczas pracy pompki, natomiast po jej zatrzymaniu uniemożliwi cofanie się płynu z dysz spryskiwaczy w stronę zbiorniczka.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
andrzej2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw maja 26, 2011 20:08
Lokalizacja: Dęblin DBN

zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Post autor: andrzej2008 » wt paź 08, 2013 19:01

spryskiwacze są z opla omegi b,no i raczej wina spryskiwaczy a dokładnie jednego.Jeden sam się jakoś uzdrowił i nie ubywa woda z wężyka,drugi zaś przecieka.Zakładałem zaworek zwrotny i pomaga ale za to bardzo powoli chowają się spryskiwacze.Mam też kolejny problem ,spryskiwacze nie równo się wysuwają i jeden mocniej psiuka ,winy jest chyba trójnik w kształcie litery T a powinien być jak litera V?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Post autor: Paweł Marek » śr paź 09, 2013 16:15

andrzej2008, spryskiwacze sa przecież wyżej od pomki i zbiornika płynu to co ma ci pomóc zaworek zwrotny? Jesli płyn wycieka na zewnątrz wężyka czy spryskiwacza to trzeba uszczelnić lub wymienić bo wyciek jest wtedy jak pompka podaje ciśnienie zaworek nic nie da.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
andrzej2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw maja 26, 2011 20:08
Lokalizacja: Dęblin DBN

zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Post autor: andrzej2008 » śr paź 09, 2013 17:44

Spryskiwacze są niżej niż zbiornik płynu, w moim przypadku zaworek pomógł.Gdy wymienię nie szczelny spryskiwacz ,zaworek będzie zbędny.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zaworek spiętrzający spryskiwaczy

Post autor: Paweł Marek » sob paź 12, 2013 23:15

Sorki zapatrzyłem się na żonkowego Mondziaka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości