Kluczyk obraca się luźno w zamku. Nie otwiera ani zamyka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Kluczyk obraca się luźno w zamku. Nie otwiera ani zamyka

Post autor: mosfet » czw paź 03, 2013 19:06

Witam

Problem polega na tym, że od strony kierowcy w pewnym momencie zablokował mi się kluczyk w pozycji otwarcie. Oczywiście wszystkie szyby zjechały w dół, no a że byłem 100 kilometrów od domu i nie miałem żadnego innego kluczyka to po prostu siłą przekręciłem ten kluczyk do normalnej pozycji i wyciągnąłem kluczyk. Teraz wygląda to tak, że wsadzam kluczyk do zamka i kluczyk przekręca się 90 stopni w prawo i w lewo, ale nie wywołuje żadnego efektu, to znaczy ani nie otwiera, anie nie zamyka auta. Muszę to robić od strony pasażera. Poza tym wszystko działa w tych drzwiach, czyli klamka, szyby, centralny zamek.

Nie bardzo mam czas na dwukrotne rozbieranie tych drzwi, bo musiałbym je jednego dnia rozebrać, zobaczyć co się zepsuło, wszystko złożyć, a następnie zamówić części i od nowa rozebrać i złożyć. Zima idzie, garażu brak, więc wolałbym się od was dowiedzieć co prawdopodobnie się zepsuło i kupić części i załatwić sprawę za jedną robotą. Dlatego proszę was o podpowiedź co mogłem złamać i co muszę wymienić. Nawet jeżeli kupiłbym trochę części nad wyrost to wolę to w ten sposób załatwić.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Kluczyk obraca się luźno w zamku. Nie otwiera ani zamyka

Post autor: italiano_83 » czw paź 03, 2013 20:08

Diabeł wie co mogłeś złamać, zacznij o wyciągnięcia wkładki to 10 minut roboty, jak wkładka i "łopatka" sterująca zamkiem są całe, to uszkodziłeś mechanizm zamka i trzeba kupić nowy rozpruć drzwi i wymienić.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

marcinl00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 12:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kluczyk obraca się luźno w zamku. Nie otwiera ani zamyka

Post autor: marcinl00 » czw paź 03, 2013 21:36

zazwyczaj ta łopatka się łamie i taki efekt jest. jak kolega wyżej napisał wyjmij wkładkę i obadaj


Obrazek
http://WWW.VAG-SERWIS.PL - nieautoryzowany serwis grupy VAG Ząbki k/Warszawy ZAPRASZAMY !

Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Kluczyk obraca się luźno w zamku. Nie otwiera ani zamyka

Post autor: dr.house » sob paź 05, 2013 01:01

u mnie np okazalo sie ze we wkladce nie zlamalo sie to wiosełko tylko ta podkladka po prawej stronie na zdjeciu. Jak będziesz rozbierał wkładkę to uważaj bo jest tam sprężyna, która po wysunięciu tej lewej podkładki na zdjęciu wystrzeli i może się zgubić.

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-wkla ... 35728.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Kluczyk obraca się luźno w zamku. Nie otwiera ani zamyka

Post autor: mosfet » sob paź 05, 2013 18:48

Dobra już zrobione. Łączny czas operacji 30 minut. Uszkodzona była ta podkładka, którą widać na zdjęciu w aukcji powyżej. Po rozebraniu kupiłem ją w lokalnym sklepie motoryzacyjnym za parę złotych.
Przy okazji wszystko rozebrałem, wyczyściłem i nasmarowałem. Działa jak nówka, chociaż nie mam porównania, bo nigdy nowego samochodu nie miałem :D
Dzięki za pomoc, bo nie wpadł bym na to, że można to tak prosto wyciągnąć. Myślałem, że będę musiał zdjąć boczek z drzwi i wyciągać wszystko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości