klimatyzacja słabo chłodzi golf 4 tdi alh

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamciu20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:43

klimatyzacja słabo chłodzi golf 4 tdi alh

Post autor: kamciu20 » ndz sie 04, 2013 17:41

Witam. Nie wiem czy to dobry dział(jakby coś to proszę o przeniesienie a nie usuwanie tematu). W moim golfie 4 tdi alh klima słabo chłodzi. Więc tak gdy kupiłem golfa wydawało mi się że działała dość dobrze. Nie wiem czy to takie wrażenie czy tak było ponieważ były niższe tempreratury na zewnątrz. Auto wstawiłem do serwisu na pełen serwis klimy nabicie, odgrzybienie osuszenie itp z wymianą oleju w sprężarce włącznie ma wiosnę . Jeżdżę już jakieś 4 miesiące i wydaje mi się że klima słabo chłodzi. Gdy na dworze jest tak około 25 stopni jest w miare ok. Problem zaczyna się gdy jest około 30 stopni albo co gorsza stoję w korku. Gdy ustawie na 18 przy 30 stopniach na zewnątrz po około 30 min jazdy mam w samochodzie 25-26 stopni. Golf po mieście pali mi około 7 litrów bez klimy i około 9 z klimą. Po włączeniu klimy samochód bardzo słabnie. Czasami słychać z nawiewu takie jakby coś podobnego do pisku. Gdy odbierałem samochód z serwisu powiedzano mi że chłodzi tj powinna i że jest wszystko ok natomiast mi wydaje się że nie jest ok. Czy to jest normalne? Czy jest możliwośc diagnozy usterki w domu? Co to może byc za przyczyna? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

klimatyzacja słabo chłodzi golf 4 tdi alh

Post autor: miś fazi » ndz sie 04, 2013 19:30

Zdejmij pasek z kompresora , włącz sprzęgło kompresora i postaraj się obrócić kołem pasowym sprężarki , napisz czy chodzi w miarę lekko , bo może się okazać że masz ją przytartą i raz że nie daje dobrego ciśnienia a dwa że stawia silnikowi zbyt duży opór



Iaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pt sty 13, 2012 15:36
Lokalizacja: Kozienice

klimatyzacja słabo chłodzi golf 4 tdi alh

Post autor: Iaro » ndz sie 04, 2013 20:48

kamciu20,czy aby jesteś pewien, że klima została nabita w 100% ?
Pytam się, bo na mnie tak jeden frajer z okolic Kozienic chciał zarobić. W moim przypadku, zaraz po nabiciu i odgrzybieniu klimatyzacji...klima słabo odrazu chłodziła. Fachowiec powiedział mi, że będzie to wina najprawdopodobniej osuszacza, bo sprężarka się załączała oraz nie było widać żadnego wycieku. Zresztą klimatronik nie migał kilkakrotnie przy załączaniu silnika, więc myśłałem, że jest tak jak fachowiec mówi. A że sprawa miała miejsce na jesień kazał wymienić dopiero na wiosnę. A więc na wiosnę pojechałem do niego, zostawiłem samochód na noc aby posprawdzał co i jak z usterką. Stwierdził iż mam niesprawną chłodnicę i brak płynu. Coś mi nie chciało się wierzyć. Podjechałem do innego gościa i wyszło na to, że pierwszy sku*** i chciał ode mnie 700 zł za naprawę. Nie było żadnej nieszczelności. Gość nabił mi klime i zaczeła chłodzić aż miło. Teraz tylko czekam na moment aby podjechać do tego pierwszego gościa i spytać się co mi chciał naprawiać.



kamciu20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:43

klimatyzacja słabo chłodzi golf 4 tdi alh

Post autor: kamciu20 » wt sie 06, 2013 16:00

Dzięki za odpowiedź. Mierzyłem dziś tempreature z kratek nawiewu samochód stał na słońcu. Najmniej termometr pokazał 19 stopni. Czy to normalne?Klima ustawiona na 18 tryb auto. Temperature mierzyłem zwykłym termometrem przyłożonym do nawiewu.



Iaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pt sty 13, 2012 15:36
Lokalizacja: Kozienice

klimatyzacja słabo chłodzi golf 4 tdi alh

Post autor: Iaro » wt sie 06, 2013 16:32

Jeżeli ustawiasz na 18 stopni to masz dobrze. A zobacz jaka będziesz miał tempreaturę z wylotu jak ustawisz klimę na LO. Powinna oscylować w granicach max. 7-8 stopni. U mnie, jak mierzył mi spec termometrem elektroniczym, wynosiło mi około 2 stopni.



kamciu20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:43

klimatyzacja słabo chłodzi golf 4 tdi alh

Post autor: kamciu20 » czw sie 08, 2013 13:56

Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem dziś test klimatronika. Wyszło mi 4b6 . Z tego co czytałem to "Sygnał opóźnienia wyłączenia zapłonu". Może mi ktoś to przetłumaczyć na tzw chłopski rozum? Czy ten błąd ma wpływ na działanie klimy? Co może być wadliwe w samochodzie?



Iaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pt sty 13, 2012 15:36
Lokalizacja: Kozienice

klimatyzacja słabo chłodzi golf 4 tdi alh

Post autor: Iaro » czw sie 08, 2013 17:05

ma wpływ i klima Ci będzie działać tak jakby brakowało czynnika chłodzącego. Tzn. nie będzie chłodzić.Podjedź do zakładu zajmującego się klimą i Ci temat ogarną. Błąd może być spowodowany albo uszkodzonym sterownikiem klimy albo sprzęgłem klimatyzacji. Ja bym celował w to drugie, zwłaszcza, że mówisz o pojawiających się dziwnych piskach...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości