Szyberdach wklejony na stałe

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Szyberdach wklejony na stałe

Post autor: Kardynał » pt lip 26, 2013 02:21

Witam. :D

W moim GTi '91 poprzedni właściciel wkleił szyber na stałe.
Jest to chyba szyberdach który tylko jest odchylany do góry(jest wogóle coś takiego?) w środku wokół szyby jest taka atrapa, więc nie ma gdzie się schować. Z góry też nie wygląda jakby miał jakkolwiek działać ( duża uszczelka z góry). Poprzedni właściciel twierdził że typowe dla tych golfów jest to że cieknie z szybera podczas deszczu.

Ciekawiło mnie zawsze to czy ten szyber jakoś można naprawić/ wymienić i jaki byłby koszt takiego szyberka? Czy faktycznie jest to takie typowe że szyberdach cieknie?


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Szyberdach wklejony na stałe

Post autor: jhosef » pt lip 26, 2013 09:20

To oryginalny szyber?
Daj zdjęcie tego tworu.

Szyberdach nie jest szczelny praktycznie nigdy. Szczelne idealnie są tylko te akcesoryjne.
Szyberdach fabryczny może lekko puszczać wodę ale tylko do rynienki. One mają odpływy. Zazwyczaj problem leży po stronie zapchanych odpływów. Ale jak ktoś tego nie wie to lepi takie cuda...



Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Szyberdach wklejony na stałe

Post autor: Kardynał » pt lip 26, 2013 14:22

Prawdopodobnie oryginalny, ale 100% pewności też nie mam, próbowałem go nawet odkręcić czy jakoś poruszyć ale nic z tego :( (śróbki i reszta zdążyły przyrdzewieć)ObrazekObrazek

tak wygląda to "cudo". Poprzedni właściciel miał widać sporą inwencje


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Szyberdach wklejony na stałe

Post autor: jhosef » pt lip 26, 2013 15:03

To nie jest oryginalny VW. Wygląda mi na siakieś Webasto. Poszukaj producenta. Jeśli to faktycznie coś markowego to powinieneś bez większych problemów znaleźć części do naprawy.

Moim zdaniem należałoby go wyciągnąć wstawić na nowo z poprawnym uszczelnieniem.
Jesli to uszczelka szyby leci to trzeba sprawdzić ją i oczyścić. A jak jest marna to wymienić na nowa.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Szyberdach wklejony na stałe

Post autor: Pablo Corrado » pt lip 26, 2013 21:28

Może to byc też HAPPICH.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Szyberdach wklejony na stałe

Post autor: Kardynał » pt lip 26, 2013 22:36

Opłaca mi sie brać za to samemu? Bo jak już mówiłem- konstrukcja tego "cuda" jest strasznie przerdzewiała, jak wykręce to moge już tego nie poskładać jak jest, a auto jest w ciągłej eksploatacji


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości