[Rozwiązane] Szyba kierowcy (elektryczna) ciężko chodzi.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

[Rozwiązane] Szyba kierowcy (elektryczna) ciężko chodzi.

Post autor: Skrzak » czw lip 25, 2013 23:12

I to tylko przy opuszczaniu i nie na całej długości opuszczania, tylko jest jakby taki skok na początku jakby coś tam się w środku kleiło. Nawet taki, powiedziałbym, lekki huk wydaje jak startuje. Myślę, że to się pogarsza z każdym otworzeniem okna. Ostatnio traktowałem silikonem w spreyu uszczelki drzwi. Czy to może być powód? Obawiam się, że będę musiał rozbebeszyć drzwi. Na co zwrócić uwagę (również przy rozbieraniu) czy tam są jakieś silniczki czy może jakieś prowadnice, które można nastawić/nasmarować?
Ostatnio zmieniony wt lip 30, 2013 12:41 przez Skrzak, łącznie zmieniany 1 raz.



prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

Szyba kierowcy (elektryczna) ciężko chodzi.

Post autor: prezes0071 » ndz lip 28, 2013 21:21

albo gdzies dales sylikonu i teraz ma ciezej ale skoro jest tak jak mowisz huk poczatkowy i w pewnym momecie ciezej to stawiam na to ze poluzowal się jeden z uścisków szyby, wyslizgnela sie z gumy, ktora trzyma sztywno szybe w zacisku. Rozbebeszyc drzwi to nie problem 15 min roboty i zeby poprawic tą gume w zacisku i dokrecic nie musisz rozkrecac metalowej zaslony drzwi bo są do tego odpowiednie otwory tylko musisz spuscic szybe na odpowiednią wysokosc zeby sruby pojawily sie w tych otworach ;p



ARTURO32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 13:54
Lokalizacja: WuWuA

Szyba kierowcy (elektryczna) ciężko chodzi.

Post autor: ARTURO32 » pn lip 29, 2013 06:15

Ostatnio miałem podobny problem.Wyjmij cały podnośnik,sporo nasmaruj,ja użyłem normalnego smaru Łt.U mnie problem był z kółkami prowadzącymi linki.W każdym bądż razie wyjmij ten podnośnik i zrób to dobrze żebyś nie robił dwa razy.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Szyba kierowcy (elektryczna) ciężko chodzi.

Post autor: Skrzak » wt lip 30, 2013 12:40

Problem rozwiązany... po całonocnej ulewie szyba chodzi jak nowa. Wniosek? Lipa, która mi zrzuca kupe jakiegoś syfu na auto, oblepia jakąś mazią szybę i dla tego ta później ciężko chodzi. Wystarczy umyć szybę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości