Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bulletr1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 12, 2011 01:52

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: Bulletr1 » czw cze 13, 2013 13:57

Witam ,
Mam pytanie czy wsadzę deskę rozdzielczą z golfa 6 do golfa 5. Jeżeli ktoś próbował to prosiłbym o wskazówki.
Z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: marmi m » ndz cze 16, 2013 22:22

Kolego nikt tego nie robił raczej u nas, szukaj wiedzy na niemieckich forach ale nie spotkałem się z takim tematem, to nie jest tylko przełożenie samej deski bo golf 6 ma też inaczej dmuchawę i inne rzeczy...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: jhosef » pn cze 17, 2013 11:12

Biorąc pod uwagę, że mk6 to praktycznie mk5, a mk6 kombi to juz zupełnie mk5 to może się okazać, ze pasuje.
Tylko jak się nie sprawdzi to się nie wie. Bezpieczniej jest dechę z kombi zaaplikować pewnie.



arianm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:47
Lokalizacja: Sochaczew

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: arianm » pn cze 17, 2013 11:55

A jaki jest powód takich zamiarów ?
Czy różnią się kratkami nawiewowymi ? mi te okrągłe też nie leżą . :hehe:



Bulletr1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 12, 2011 01:52

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: Bulletr1 » sob cze 22, 2013 19:21

Chce zrobić auto jak Harleyowiec seryjnego Harleya czyli wszystko po swojemu. Zaczynając od zewnętrznej strony przez silnik do tapicerki. W MK6 zegary są ładniejsze i nawiewy - deskę obszyje ale lepiej będzie się prezentowała ta z 6 -tki. Nie wiem też czy zegary dam rady podłączyć i kierownice zmienić na inną bo ta 4- ro ramienna jest szpetna.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: grg474 » ndz cze 23, 2013 12:58

Bulletr1 pisze:Nie wiem też czy zegary dam rady podłączyć
na forum a3 wpinaja zegary z wersji po 2009 to i w golfie powinno dać radę
pomyśl czy czasem decha a3 ci bardziej się nie podoba - bo ja a3 8p wolałem od mk5 właśnie ze względu nie tylko na zewnętrzny wygląd ale przede wszystkim na wygląd wnętrza


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: doggie » wt lip 09, 2013 12:00

to się nazywa okaleczanie samochodu vel "wieś tuning"



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: grg474 » wt lip 09, 2013 13:40

doggie pisze:to się nazywa okaleczanie samochodu vel "wieś tuning"
wieś tuning to jest jak okaleczasz dokładanymi plastikami z zewnątrz , niebieskimi lampkami itd. Nazwij swap dechy z mk4 do mk2 wieś tuning na zlocie to ci ten co poświecił wiele godzin pracy i wysiłku "podziękuje"
A teraz pytanie - zakładanie kratek z bory to golfa to już wieś tuning? bo montują celem zmiany wyglądu nawiewów i podświetlenia pokręteł.
Czy montaż np lusterka fotochrom zamiast zwykłego to też wieśniak? Montaż licznika z mk4 do mk3 to wieśniactwo ? Daj spokój bo poległeś w moich oczach.
Nazywanie swapu wieśniackim tuningiem jest wyrazem braku szacunku do włożonej przez kogoś pracy i kasy.

Mnie akurat stać było na A3 8P więc wybrałem A3 którego deska mi się bardziej podobała od deski mk5 i mk6. Poprzednie A3 8L gdybym posiadał straciłoby deskę w ciągu jednego miesiaca na korzyść deski golfa mk4 - wykonanie wnętrza by zadowolić właściciela który w nim siedzi a nie patrzy jak szpak w p..., wolisz patrzeć na stojące auto na felach 18 i zawiesze -40 to dla mnie tuning dla widzów a nie dla właściciela, co nie znaczy, że nazwałbym to wieś tuningiem
Masz sportbacka - wersja S-line? jeśli nie to czy jeśli założysz fotele z S-line to wieśniactwo?

Sorry za OT ale wkurza mnie brak szacunku do wkładanej przez kogoś pracy. Oceniać możesz widząc efekty a nie przed robotą


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: doggie » wt lip 09, 2013 14:04

grg474 pisze:
Nazywanie swapu wieśniackim tuningiem jest wyrazem braku szacunku do włożonej przez kogoś pracy i kasy.
dla mnie robienie Poloneza z dużego Fiata to wieś tuning i zdania nie zmienię bez wzgledu na to czy to dotyczy wnętrza czy zewnątrz, oryginał to oryginał
Masz sportbacka - wersja S-line? jeśli nie to czy jeśli założysz fotele z S-line to wieśniactwo?
w ramach jednej marki co fabryka wkładała w dane auto to inna bajka, przynajmniej nie okalecza choć ja nie będę przerabiał na S-line bo każdy kto się zna zauważy że to pseudo S-line, a wracając do istoty dla mnie takie auto pozostanie m-ki SAM, po drugie nie rób ze mnie idioty, takim tokiem myslenia to nawet radia niefabrycznego nie można by wlozyć
grg474 pisze: Oceniać możesz widząc efekty a nie przed robotą

nie martw się, juz oceniałem Mk3 przerobione na Mk4, front od Mk4 i decha od Mk4, dla mnie to własnie wieś tuning, sorry ale takie mam zdanie, po prostu nie lubię i nie podobają mi sie takie twory bez względu na ilość włozonej pracy i pieniędzy



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: KamilP » czw lip 11, 2013 23:58

doggie, ten projekt to też dla Ciebie wieś-tuning? :hmm: :pub:
[youtube][/youtube]

Co do tematu, gość wsadził dechę z mk5 do mk2 więc z mk6 do mk5 też sie da, może nie plug&play ale nie takie cuda ludzie robią :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: doggie » pt lip 12, 2013 10:54

to co pod maską tego nie widać akurat, po drugie każdy tworzy co uważa za słuszne i co mu się podoba, ja swoje zdanie wyraziłem



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Deska rozdzielcza z golf 6 do golf 5

Post autor: KamilP » pt lip 12, 2013 11:33

doggie, Ale deska od mk2 tam wcale nie siedzi :) Ta przeróbka to nie tylko silnik



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości