Szyberdach rzęzi bez ruchu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michalb24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 12, 2011 03:23

Szyberdach rzęzi bez ruchu

Post autor: michalb24 » czw cze 06, 2013 10:07

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów mam dość spory problem gdyż jakieś kilka dni temu zaczął mi rzezić dach przy zamykaniu i otwieraniu aż w końcu staną w pozycji nie do końca zamkniętej! Jak ruszam pokrętłem to dach wydaje odgłosy jak zerwana zatarta linka w mechaniźmie podnoszenia szyby bocznej lecz wczoraj jak chciałem sprawdzić czy coś sie zmieniło to słychać już sam silnik jak chodzi a dach stoi :banghead: samochód ma dopiero 2,5roku i tu taka niespodzianka. Teraz moje pytanie czy warto bawić się w to samemu może jest na forum jakiś turtorial jak zdjąć podsufitkę w tym modelu ? a może ktoś zna jakiś warsztat godny polecenia w okolicy warszawy lub wołomina? Za wszelką pomoc będę dozgonnie wdzięczny!



michalb24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 12, 2011 03:23

Odp: Szyberdach rzęzi bez ruchu

Post autor: michalb24 » pn cze 10, 2013 10:37

Czy nikt kompetentny nie moze pim9c w pitrzebie !

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2



wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Szyberdach rzęzi bez ruchu

Post autor: wizjer01 » pn cze 10, 2013 10:59

michalb24, ja dałem za czyszczenie szyberdachu i wymianie prowadnicy 200zł a zawiozłem sam szyber dach (nikt nie musiał już go wyciągać) więc trochę kosztuje. Chyba że dla ciebie to nie wielkie koszta to jedź gdzieś gdzie takowe szyberdachy zakładają i ci zrobią bez problemu ( nie bedziesz się męczył potem z jego ustawieniem jak ja miałem).



michalb24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 12, 2011 03:23

Re: Szyberdach rzęzi bez ruchu

Post autor: michalb24 » pn cze 10, 2013 19:05

Sam bym z chęcią rozmątował ten dach tylko potrzebował bym jakiegoś schematu lub instruktażu jak zdjąć podsufitke zeby jej połamać lub czegoś popsuć. Jak ktoś wie skąd moge taki instruktaż uzyskać to byłbym bardzo wdzięczny.



wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Szyberdach rzęzi bez ruchu

Post autor: wizjer01 » wt cze 11, 2013 11:52

michalb24, dużo cierpliwości i obędzie się bez instruktażu. Powoli na spokojnie poodkręcaj wszystkie uchwyty nad dzwiami popatrz czy jeszcze gdzieś się nie trzyma na śrubach (może "słoneczka" też są przykręcane) i zdemontujesz. Nie ciągni nic na siłę to będzie ok



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości