wygłuszenie grodzi i gorąca turbina w mk3

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

wygłuszenie grodzi i gorąca turbina w mk3

Post autor: matisim » pn maja 27, 2013 15:04

witam.
Po swapie silnika ARL do mojego mk3 zastanawiam sie nad tym jak blisko wygłuszenia jest turbina. Otórz mam ori wygłuszenie ale pod nim jeszcze dodatkowo matę o grubości 1,9cm. Zarówno dokładana mata jak i ta ori ma warstwę amelinium od strony silnika, ALE sama turbina jest jakiś 1cm od tych wygłuszeń a gruszka od turbiny dosłownie wbija sie w to wygłuszenie. Zagrożenie pożarem jest realne co nie? Nie mam pojęcia do jakich temperatur rozgrzewa sie turbo jak i ta gruszka w takim jakby cywilnym aucie, bo widziałem filmiki gdzie turbinka jest aż czerwona ale u mnie chyba tego nie będzie :kac: w końcu mam tylko 230km....

jak radzicie, odpuścić sobie to dodatkowe wygłuszenie chociażby w obrębie samej turbiny i zostawić tam trochę miejsca? Jak wiemy nasze "gaśnice" gaszą tylko zapałki a raczej nikt nie chce żeby mu sie coś zapaliło...

ta dodatkowa mata tak jest z tej aukcji:

http://allegro.pl/wyciszajaca-pianka-po ... 49033.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dzięki za przeniesienie :)
Ostatnio zmieniony pn maja 27, 2013 17:09 przez matisim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14202
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

wygłuszenie grodzi i gorąca turbina w mk3

Post autor: Michał_1977 » pn maja 27, 2013 15:46

Ja chcąc odsunąć suszarę od grodzi,podłożyłem po 2 tylne łapy dystanse,czyli tzw.podkładki M10 :grin: Takie szerokie na ok. 4cm.
matisim pisze:W TYM DZIALE JEST ODPOWIEDNIO?
Nie piszemy caps lockiem,a co do działu,to przesunę do innego,bo tutaj bardziej pytasz o grodź,niż o silnik :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

wygłuszenie grodzi i gorąca turbina w mk3

Post autor: matisim » pn maja 27, 2013 17:11

ja już mam silnik i tak podniesiony o 1cm na wszystkich łapach ale mimo to miska ryje przodem więc musiałbym jeszcze podnieść przód silnika. Ale przeszkadza mi w tym pompa abs bo haczy już o mocowanie linek no i ta turbina...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości