Urwany tylny spryskiwacz - warto "dłubać"? Golf mk3 kombii.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TDI.SUBARU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob maja 22, 2010 16:50
Lokalizacja: Łódź

Urwany tylny spryskiwacz - warto "dłubać"? Golf mk3 kombii.

Post autor: TDI.SUBARU » czw mar 07, 2013 17:29

Witam :!:
Kilka tygodni temu, prawdopodobnie na złość(a może z zazdrości) ktoś urwał mojemu znajomemu spryskiwacz tylnej szyby w golfie 3 kombi=mk3 variant. Spryskiwacz, czyli ten czarny plastik, który wystaje z metalowej obudowy silnika. Niestety, nie miał maskownicy, więc nie było z tym chyba problemu :(
Teraz sprawa ma się tak:
Ma drugi silnik(chyba martwy). Ze sprawnym calutkim spryskiwaczem.
Tylko pytanie czy warto rozwiercać nity i całość rozkładać - przy okazji może zostałby naprawiony silnik w sensie mechanicznym(może zardzewiały zębatki czy co)?
Czy może lepiej wydać kasę na nową końcówkę, która, jak na kawałek plastiku, nie jest wcale tania, bo kosztuje bodaj około 15zł. Końcówka ma metalowe oczko, kierujące strumień płynu.

Pierwszy, aktualnie założony, oczywiście trzeba rozłożyć do wymiany końcówki.

Może ktoś się już wcześniej w to bawił i podzieli się poradami, spostrzeżeniami itp?
W ogóle, to czy spryskiwacz tylnej wycieraczki powinien w tym aucie poruszać się razem z ramieniem wycieraczki, czy powinien stać w miejscu :?: Dotychczas się rusza i na mój gust jest ok.

Pozdrawiam :!:


Staram się używać poprawnej polszczyzny.

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Urwany tylny spryskiwacz - warto "dłubać"? Golf mk3 kombii.

Post autor: piotrusss89 » pt mar 08, 2013 20:24

Witaj, kolega to robił.. taka przekładka to ok 15min. dla osoby ze sprawnymi rękoma :bajer: Jakieś rady.. hmm.. patrz co i jak i w jakiej kolejności demontujesz :bigok: Powinno się udać..koleś to robił w hb ale podejrzewam że silniczki są takie same..I dysza spryskiwacza powinna się kręcić.. u mnie tez się kreci, tzn. rusza z ramieniem wycieraczki :bajer:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

TDI.SUBARU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob maja 22, 2010 16:50
Lokalizacja: Łódź

Urwany tylny spryskiwacz - warto "dłubać"? Golf mk3 kombii.

Post autor: TDI.SUBARU » pt mar 08, 2013 23:32

Hmm... twierdzisz, że raptem 15 minut dla sprawnego majsterkowicza... W sumie to dobrze :) Jako, że wykonanie spadło na mnie, raczej nie powinno być problemów.
Aha, nie dopytałem o 1 kwestię: żeby rozebrać silniczek, trzeba rozwiercić nity. Orientujesz się może, jakie to nity, w sensie rozmiaru? Chyba, że jest inny sposób na późniejsze połączenie obu części...
Można się przewiercać przez korpus w miejscu nitów, na wylot i próbować połapać to śrubkami. Tylko, czy ta gra warta świeczki :?:


Staram się używać poprawnej polszczyzny.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Urwany tylny spryskiwacz - warto "dłubać"? Golf mk3 kombii.

Post autor: Paweł Marek » sob mar 09, 2013 09:00

TDI.SUBARU, chyba najproście po prostu wymienić dyszę, kosztuje chyba 7 nie 15 zł. - zależy gdzie.
. Czasem ciężko starą wydłubać w całości, trzeba osiowo nawiercać tak dobranym wiertłem żeny tylko resztki plastykowej dyszy usunąć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Urwany tylny spryskiwacz - warto "dłubać"? Golf mk3 kombii.

Post autor: kuba_p » sob mar 09, 2013 10:42

TDI.SUBARU pisze:W ogóle, to czy spryskiwacz tylnej wycieraczki powinien w tym aucie poruszać się razem z ramieniem wycieraczki, czy powinien stać w miejscu Dotychczas się rusza i na mój gust jest ok.
piotrusss89 pisze:I dysza spryskiwacza powinna się kręcić.. u mnie tez się kreci
Tu niestety muszę zaprzeczyć.
Dysza nie powinna poruszać się razem z wycieraczką.Powinna stać w miejscu.
Jeżeli pracuje razem z ramieniem to znaczy że obraca się w miejscu połączenia wężyka z dyszą co grozi po pewnym czasie rozszczelnieniem połączenia.



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Urwany tylny spryskiwacz - warto "dłubać"? Golf mk3 kombii.

Post autor: piotrusss89 » sob mar 09, 2013 11:03

Ja wiem.. ja mam vw, brat, kolega, sąsiad i każdy z nas tak ma :bigok: Widze że mamy grupową usterkę :bigok: Ja miałem już oryginalnie na imbusy lub torxy, ale nie widzę problemu żebyś rozwiercił nity :bajer: I mi ta dysza wyszła bez problemu, tzn. mi i koledze z którym to robiliśmy :bajer:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości