regeneracja odblysników ori lamp ksenon Bosch

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

regeneracja odblysników ori lamp ksenon Bosch

Post autor: bullet » pn lut 18, 2013 00:06

Witam,

Wydaje mi się że moje lampy nie świeca tak jak powinny, jest to fabryczny ksenon Boscha z 2000r więc może już przyszla pora na odblyśniki (żarniki wymienialem, lampy ustawialem)
Chcialem dac odblysniki do regeneracji, jednak musze najpierw je wyjąć z lampy. Jedyna droga to odklejenie klosza z lampy i pozniej demontaż calego wnętrza (cieżko to wszystko zdemontowac?).
Czy jakby coś nie poszlo to ksenon ma taki sam klosz jak zwykla lampa? http://allegro.pl/vw-golf-iv-4-szklo-kl ... 79035.html
Może od razu bym i klosze wymienil bo moje troche wypiaskowane są, a jakos dużo nie kosztują :chytry:

Z rozklejeniem klosza bym sobie poradzil raczej, pytanie jak dostać się pożniej do odblysnika bo jakos musi być on przymocowany


:)

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

regeneracja odblysników ori lamp ksenon Bosch

Post autor: Kamel » pn lut 18, 2013 19:38

bullet szkło w xenie i zwykłej lampie jest takie samo.
Jednak dostanie dobrego jakościowo szkła idealnie pasującego do obudowy lampy jest dość trudne..

Co do pozostałych czynności to jak już rozkleisz lampy to odkręcasz maksymalnie śruby regulacyjne (wykręcasz je z odbłyśników) i odczepiasz trzpień silniczka od odbłyśnika no i masz wszystko rozbebeszone :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

regeneracja odblysników ori lamp ksenon Bosch

Post autor: bullet » pn lut 18, 2013 22:18

Dzięki za info
Te szkla to tak mocno nie pasują? Bo i tak zlożyć to trzeba na silikon, więc jak gdzieś coś lekko nie dojdzie to chyba uda się wypelnić to niedopasowanie?
Czy skladać na ori i nie zawracac sobie gitary?


:)

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

regeneracja odblysników ori lamp ksenon Bosch

Post autor: Kamel » pn lut 18, 2013 23:45

bullet jak zdejmiesz szkło to zobaczysz w obudowie rowek, w który ono wchodzi.
Zamienniki szkieł bardzo często nic a nic nie pasują na swoje miejsce i np. jak włożysz je z jednej strony to z drugiej zabraknie 0,5cm.
Tak więc próbuj ściągać swoje szkła w całości i ewentualnie zamawiać szkła, wtedy masz możliwość przymierzenia ich, a dodatkowo w razie co nadal masz w zapasie oryginały :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

regeneracja odblysników ori lamp ksenon Bosch

Post autor: grg474 » ndz lut 24, 2013 21:34

to ja dołoże od siebie jeszcze jedno info - sa 2 rodzaje lamp - co posiadaja zapinki na szkle i co ich nie posiadają. Te co posiadaja zapinki - szkło łatwo jest zdemontowac bez uszkodzenia obudowy natomiast te drugie najczęsciej sie uszkodzi obudowa


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

regeneracja odblysników ori lamp ksenon Bosch

Post autor: bullet » ndz lut 24, 2013 22:14

wiem ze byly te starsze Boscha i nowsze AL- ja mam te boschowskie :chytry:


PS. Teraz tak przejrzalem foty na allegro i ani bosch i ani AL nie ma zapinek na fotach


:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości