Pasy bezpieczeństwa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Pasy bezpieczeństwa

Post autor: Lucek Mostowiak » pn sty 21, 2013 00:17

Na wstępie gdybym wybrał zły dział, proszę moda o przerzucenie.

Krótkie pytanko mam.

Jak to jest z pasami bezpieczeństwa przy wypadku ? Czy mając wypadek, gdzie wystrzeliwują poduszki zrywają się zaczepy pasów bezpieczeństwa ?
Jeśli tak, czy to jest reguła ? Jeśli tak, to czy jest to jakby plus do upewnienia się czy samochód, który kupujemy był po jakiejś niemiłej przygodzie ? Mówię tu o dacie produkcji pasów ?



szymonecki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 10, 2013 17:41
Lokalizacja: PL

Pasy bezpieczeństwa

Post autor: szymonecki » pn sty 21, 2013 03:02

Nic sie nie zrywa, napinają się pirotechniczne napinacze pasów. Widać to na pierwszy rzut oka.
Data produkcji pasów... Pasy będą zawsze sprawne, tutaj chodzi raczej o date napinaczy i "klipsów" które są elementami nienaprawialnymi.

Już widze kolesia z kluczem 17 wykręcający klips z fotela przy zakupie auta :food: :jezor:



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Pasy bezpieczeństwa

Post autor: piotrusss89 » pn sty 21, 2013 21:06

Teraz jest alledrogo, oraz inne możliwości zdobycia części zapasowych (oryginalnych) z datą jaka chcesz.. żeby upewnić się czy auto miało dzwona to najlepiej podjechać do rzeczoznawcy samochodowego.. sprawdzi stan lakieru i czy dużo jest szpachli.. kosztuje to ok 200zl ale wiesz co masz.. wiadomo można dostać blachy w kolorze ale bd widać ze były śruby odkręcane, a po za tym żeby poduszki wystrzeliły to musi być mocny grzmot, wiec na pewno nie tylko zderzak bd wymieniony :bajer: bo jeżeli wystrzeli napinacz pirotechniczny to pas po zwinięciu nie odblokujesz, co wiąże się z wymianą :bajer:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Re: Pasy bezpieczeństwa

Post autor: Lucek Mostowiak » pn sty 21, 2013 22:21

piotrusss89 pisze: ale bd widać ze były śruby odkręcane, a po za tym żeby poduszki wystrzeliły to musi być mocny grzmot, wiec na pewno nie tylko zderzak bd wymieniony :bajer: bo jeżeli wystrzeli napinacz pirotechniczny to pas po zwinięciu nie odblokujesz, co wiąże się z wymianą :bajer:
taa jakby śrub też nie było można pomalować lub zawoskować :)

Druga sprawa, zgadzam się, że przy większym dzwonie nie koniecznie muszą poduchy odpalić ale nie mam wiedzy jak się to ma wówczas do pasów.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Pasy bezpieczeństwa

Post autor: Pablo Corrado » pn sty 21, 2013 22:31

piotrusss89 pisze:bo jeżeli wystrzeli napinacz pirotechniczny to pas po zwinięciu nie odblokujesz
Niekoniecznie. Ja widziałem, nawet miałem w rękach pasy po wybuchu, które działały, ale właśnie czasem się blokowały.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pasy bezpieczeństwa

Post autor: piotrusss89 » czw sty 24, 2013 10:13

Lucek Mostowiak pisze:
taa jakby śrub też nie było można pomalować lub zawoskować :)
Wiadomo, można zrobić wszystko :bigok: Ale rzeczoznawca zauważy :bajer:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Re: Pasy bezpieczeństwa

Post autor: Lucek Mostowiak » czw sty 24, 2013 10:25

piotrusss89 pisze: Wiadomo, można zrobić wszystko :bigok: Ale rzeczoznawca zauważy :bajer:
Czy ja wiem ? Może jakby walnął młotkiem, żeby pękła szpachla :)
Ale tak poważnie, to są malarze z genialnym sprzętem i ciężko by było zarzucić coś, bo malowane to i salonowe samochody są. Mówię tu jednak o delikatnych poprawkach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 52 gości