Jak nazywają się "gumowate plastiki" na kokpicie i rączkach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrerko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 27, 2012 21:09

Jak nazywają się "gumowate plastiki" na kokpicie i rączkach

Post autor: piotrerko » wt sty 01, 2013 23:09

Witam. Mój Golfik ma już trochę latek dlatego postanowiłem go trochę odświeżyć w środku. Muszę zakupić nowe elementy ale za diabła nie mogę tego znaleźć bo nie wiem jak to nazwać. Chodzi mi o plastiki pokryte jakby jakąś gumą. Znajdują się np. wokół climatronika, na rączkach drzwi, pokrywa popielniczki, obwódka radia i gałki biegów, pokrywa złącza diagnostycznego oraz bodajżę zasłona wysuwanej szufladki na kubki. To chyba wszystkie. Z czasem ta ala guma się coś jakby złuszczyła i słabo to wygląda. Nie chcę żadnych badziewiatych naklejek tylko oryginalne elementy. Na alledrogo mają całe kokpity ale zazwyczaj już bez tych elementów. Jak to znaleźć ? Pomożecie ?


Już trzeci raz tnę tą deske a ona wciąż za krótka

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak nazywają się "gumowate plastiki" na kokpicie i rączkach

Post autor: Haki » wt sty 01, 2013 23:22

Po numerach .... i znajdziesz ORI W ASO ... poza tym było wiele tematów jak sobie z ów kiepską gumą poradzić i co można w temacie zaradzić :bajer:

np http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=218382" onclick="window.open(this.href);return false;

a nazwy tych rzeczy o jakie pytasz to tak !!

1 - ramka climatronica

2 - uchwyt

etc ....

Ja u siebie mam wszystko pomalowane lakierem z palety Volvo ... i jest pięknie :bajer: a Ori nowe znów po czasie będą kiepsko wyglądały ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

piotrerko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 27, 2012 21:09

Jak nazywają się "gumowate plastiki" na kokpicie i rączkach

Post autor: piotrerko » wt sty 01, 2013 23:31

Nie wiedziałem jak to nazwać dlatego ciężko było mi znaleźć coś na ten temat. Swoją drogą szukałem wyszukanego nazewnictwa a tu proszę : "ramka, uchwyt" :blush:
Dzięki serdeczne kolego i może faktycznie coś pokombinuje w temacie. Pozdrawiam serdecznie


Już trzeci raz tnę tą deske a ona wciąż za krótka

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak nazywają się "gumowate plastiki" na kokpicie i rączkach

Post autor: Shmatan » śr sty 02, 2013 11:18

piotrerko, zainteresuj się tematem odnośnie usuwania tej gumy - po jej ściągnięciu pozostaną Ci ładne czarne oryginalne elementy które już nie będą się niszczyć



piotrerko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 27, 2012 21:09

Jak nazywają się "gumowate plastiki" na kokpicie i rączkach

Post autor: piotrerko » ndz sty 06, 2013 18:30

Podziękował Wam serdecznie. Temat był na tacy a ja nie dopatrzyłem. Za kilka dni powalczę z tym ustrojstwem. Pozdrawiam


Już trzeci raz tnę tą deske a ona wciąż za krótka

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jak nazywają się "gumowate plastiki" na kokpicie i rączkach

Post autor: Jarek_NS » pn sty 07, 2013 11:14

Z mojej strony mogę ci polecić oklejenie tych elementów folią. Po ściągnięciu tej gumy rączki są śliskie i mi osobiście się to nie podobało więc w obecnym MKIV pomaluje rączki plasti dipem. W dotyku jest jak ori wykończenie. A dekory okleiłem folią

Obrazek


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

piotrerko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 27, 2012 21:09

Jak nazywają się "gumowate plastiki" na kokpicie i rączkach

Post autor: piotrerko » czw sty 17, 2013 21:19

Widzę, że teraz masz wersje carbon. Widziałem takie coś na alledrogo i też się zastanawiałem nad tym. Ciekaw tylko byłem jakby to wyglądało i teraz już wiem. Dzięki serdeczne :pub: Myślę, że na dniach muszę się wkońcu zebrać. Okres drobnego przestoju w moim fachu więc warto pogrzebać przy aucie.
pozdrawiam serdecznie


Już trzeci raz tnę tą deske a ona wciąż za krótka

Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Jak nazywają się "gumowate plastiki" na kokpicie i rączkach

Post autor: Christopherek » sob sty 19, 2013 21:20

Albo kup sobie preparat w sprayu firmy boll nazywa sie to struktura do plastiku i odswiezysz sobie i bedzie podobne do oryginalu,puszka kosztuje 30zl.ja zrobilem tak w Audi i juz pol roku sie trzyma


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości