Wyciszenie silnik/kabina

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VitGryfny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 15, 2012 13:21
Lokalizacja: Kraków

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: VitGryfny » pn lis 26, 2012 11:46

Od jakiegos czasu mysle o wyciszeniu grodzi silnika. Postanowilem w zwiazku z tym poszukac jakiegos zdjecia Mk2 ze zdemontowana deska rozdzielcza. I oto znalazlem

http://autokacik.pl/files/284364320-deska.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Sadzilem ze oczom ukaze sie bardziej plaska powierzchnia, ktora bez trudu bedzie mozna wykleic matami a nastepnie warstwa filcu.

Sprawa niestety wyglada nieco bardziej skomplikowanie poniewaz petanina kabli i wylotow znaczenie utrudnia dostep do powierzchni plaskich.

Czy jest sens sie za to zabierac? Jesli tak to maty powinienem przykleic az do glebokosci pedalow?

Dzieki z gory,
Witek



Awatar użytkownika
Diax
F*ck LPG
F*ck LPG
Posty: 850
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 20:54
Lokalizacja: Rybnik

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: Diax » pn lis 26, 2012 17:19

może da coś wyciszenie od strony silnika? lub zamontuj chodziarz wyciszenie maski :bajer:



Awatar użytkownika
bieniek1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 959
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:28
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: bieniek1984 » pn lis 26, 2012 20:15

VitGryfny, ja wyciszałem od strony silnika taka folią aluminiową ze smołą ale szczerze powiem, że mało to dało w td i ta było głośno


jest Golf 4 ALH + jednomas + 0.260+ gtb2056v + fmic+ chip
jest wsk 125
był Golf 2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... ieniek1984" onclick="window.open(this.href);return false;

VitGryfny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 15, 2012 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: VitGryfny » pn lis 26, 2012 21:25

No właśnie nie wiem co mam zrobić. Telepie tym samochodem niemiłosiernie. Pomyślałem, ze jakieś zmyślne wygłuszenie zatrze to dyskomfortowe wrażenie.



Awatar użytkownika
Diax
F*ck LPG
F*ck LPG
Posty: 850
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 20:54
Lokalizacja: Rybnik

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: Diax » pn lis 26, 2012 21:42

"Telepie" może poduszki silnika do wymiany masz :grin:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: grandi » wt lis 27, 2012 00:35

Wycisz podłogęi założ osłonę silnika


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

VitGryfny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 15, 2012 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: VitGryfny » wt lis 27, 2012 06:58

grandi pisze:Wycisz podłogęi założ osłonę silnika
A istnieje oslona silnika do Mk2? Chodzi o zabezpieczenie spodniej czesci?
Diax pisze:"Telepie" może poduszki silnika do wymiany masz :grin:
Poduszki ostatnio wymienilem. :)

A moze ktos jest w stanie wskazac miejsca w ktorych znajduja sie sruby mocujace kokpit? Zauwazylem, ze strony kierowcy jest niedokrecona :(



damianoo
...
...
Posty: 300
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 21:30

Re: Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: damianoo » wt lis 27, 2012 10:14

VitGryfny pisze:
grandi pisze:Wycisz podłogęi założ osłonę silnika
A istnieje oslona silnika do Mk2? Chodzi o zabezpieczenie spodniej czesci?
Diax pisze:"Telepie" może poduszki silnika do wymiany masz :grin:
Poduszki ostatnio wymienilem. :)

A moze ktos jest w stanie wskazac miejsca w ktorych znajduja sie sruby mocujace kokpit? Zauwazylem, ze strony kierowcy jest niedokrecona :(

Istnieją osłony od spodu silnika, tańsze plastikowe ale można i metalowe dostać.
Na allegro jest tego trochę, tylko szukając wybierz do konkretnego silnika bo różnią się trochę i może się potem nie spasować.
Mi trochę to pomogło, troszkę wyciszyło.



VitGryfny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 15, 2012 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: VitGryfny » wt lis 27, 2012 15:02

grandi pisze:Wycisz podłogęi założ osłonę silnika
Na Allegro dostępne są obecnie tylko osłony z tworzywa ABS + PCV. Podejrzewam, że jest to najzwyklejszy w świecie plastik. Czy może on mieć jakieś właściwości tłumiące? Czy oryginalnie nie było osłon w Golfach '87? Sam tak naprawdę nie wiem czy ją mam czy nie.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: grandi » wt lis 27, 2012 19:57

Osłona tłumi odgłosy utrzymuje hałas w komorze , ja dorwałem wzmacnianą z golfa dla wojska jest z zupełnie innego materiału tu mam zwykłą jeszcze

osłona pasków

Obrazek

Osłona pod silnik

Obrazek Obrazek

Jest tylko wycięcie na miskę tak to osłona zakrywa cały silnik od nadoli po sanki


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: marcinek84 » wt lis 27, 2012 23:23

Oryginalna dolna osłona silnika ma też wygłuszenie w postaci takiej pianki, zdjęcie wyżej pokazuje osłonę zamiennik sam plastik. W Etce widzę jakieś wygłuszenie zakładane od strony komory silnika. A w środku przecież na grodzi oryginalnie już jest filc od dołu do góry. Jeśli chodzi od dodatkowe wygłuszenie to maska, gródz od strony silnika i dolna osłona silnika, bo wnętrze zawsze było wyłożone.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: grandi » wt lis 27, 2012 23:45

To jest ori osłona - stara wygłuszenie się rozpadło . Tą z którą sciągałem z golfa dla wojska ma wygłuszenie w bdb stanie i jest wykonana z wytrzymalszego materiału


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: J.B.S. » śr lis 28, 2012 00:04

Ja mam wygłuszona ścianę grodziową matami app od srodka(pod deską) http://allegro.pl/app-maty-wygluszajace ... 18075.html" onclick="window.open(this.href);return false; o takimi mniej wiecej.
Oderwałem delikatnie ten oryginalny filc pod spód na blache przykleiłem te maty zakrywając wszystkie nie potrzebne otwory.Na koniec przymocowalem ori filc.
Jest znacznie ciszej w aucie polecam bardzo.
A idąc za ciosem na szrocie udało mi sie wynalesć oryginalne wygłuszenie sciany od strony silnika.Jest jeszcze ciszej.Podobno wersja GTD tylko takie miała.
Zreszta zobacz w temacie Michała ,on wygłuszał scianę.

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=160&t=250087" onclick="window.open(this.href);return false;



VitGryfny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 15, 2012 13:21
Lokalizacja: Kraków

Wyciszenie silnik/kabina

Post autor: VitGryfny » śr lis 28, 2012 08:09

J.B.S. pisze:udało mi sie wynalesć oryginalne wygłuszenie sciany od strony silnika.
Moglbym zrobic fotke i udostepnic? :) Moze zainspirowalbym sie i zrobil sobie cos podobnego z dostepnych na Allegro materialow.

Oryginalna oslona dostepna na Allegro. Kocham mojego Golfika i kupilbym ja, ale nie wiem czy nie jest to aby za duza kwota. Jak myslicie? Warto?

ORYGINALNA OSŁONA SILNIKA VW GOLF II,2
http://allegro.pl/oryginalna-oslona-sil ... 59519.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Posiada wygluszenie. Wyglada na oslone z tworzywa.

Myslicie, ze lepiej byloby kupic dostepny za 50 zl zamiennik i okleic go mata z amelinium?

Pozdrawiam,
Witek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości