Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gabione
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 30, 2012 21:56

Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Post autor: gabione » pn lis 05, 2012 18:07

Witam!
Chce dostać się do klapek zamykających powietrze zimne-ciepłe, które fabrycznie są oklejone jakąś gąbką, niestety u mnie gąbka fyfruneła i zostaly dziury którymi miesza się powietrze ciepłe z zimnym.
W jednym z tematów użytkownik napisał:
wystarczy ze odkrecisz tunel od biegow i musisz odkrecic za tunelem oslone ktora jest poloczona z srodkowymi kratkami pod radiem Ta oslona jest przykrecona na dwie plastikowe srubki M6 Po wyciagnieciu tego masz klape na widoku i mozesz sie przyjzec czy ma ta gabkę calą.
Wszystko rozumiem co kolega napisał ale po odkręceniu tunelu od biegów odkręcam osłonę ale nie chce wyjść ponieważ tunele z nawiewów rozchodzą się jeszcze na boki i własnie nie wiem co mam w tym przypadku zrobić, nikt o tym nic nie wspomniał, może są różne wersje?sam nie wiem.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Post autor: Lipek81 » wt lis 06, 2012 00:29

Musisz wyciągnąć środkowe nawiewy - najpierw delikatnie podważ z boku płaskim śrubokrętem każdą kratkę - i pociągnij do siebie, potem odkręć dwie śrubki u góry ramki i wyciągnij ramkę. Wtedy dopiero ta puszka będzie trzymała się tylko na tych bocznych tunelach, ale bez problemu powinna z nich zejść. Pierwszą klapkę, która zobaczysz, to będzie od ustawiania dopływu powietrza na nawiewy w desce. Dopiero za nią jest klapka, która przełącza na ciepłe i zimne powietrze.
Sprawdź jeszcze, jak po uruchomieniu silnika nagrzewają się węże od nagrzewnicy - jeżeli oba nagrzewają się tak samo, to nagrzewnica raczej jest ok. Jeżeli jeden jest ciepły, a drugi zimny, lub, jeden jest ciepły, a drugi dopiero po jakimś czasie się nagrzewa, to nagrzewnica do wymiany.



gabione
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 30, 2012 21:56

Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Post autor: gabione » czw lis 08, 2012 18:33

Dzięki kolego.
Własnie o to mi chodziło, przed twoim postem rozebralem wlasnie tak jak piszesz tylko balem sie odczepic te boczne tunele bo wydawalo mi się że bedzie ciężko to później złożyć, ale jak piszesz, że tak trzeba to będę próbował.
Kątem oka rozchylając tą obudowę widziałem,że brak jest gąbek na tej przedniej i tylnej klapce, także cała operacja przedemna.
Mam tylko nadzieje, że da tam się wsadzić jakoś łapy żeby to skleić.



thoudi78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt cze 16, 2006 15:01

Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Post autor: thoudi78 » czw lis 08, 2012 20:47

a może ktoś wie czym przykleic silikonem, klejem a moze czyms innym



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Post autor: Lipek81 » czw lis 08, 2012 21:15

ja to okleiłem taką izolacją do rur i innych instalacji - nazywa się to k-flex. Dostępne są paski o grubości 3mm i mają już warstwę kleju pod spodem.



gabione
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 30, 2012 21:56

Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Post autor: gabione » wt lis 13, 2012 17:38

Najgorsze w tym wszystkim to wg mnie wyciągniecie osłony co zasłania te klapki.Zeszło 20 min. przy wyciąganiu i 30 przy wkładaniu:-), oczywiście samej osłony.
Dziury zakleiłem taśmą używaną do łączenia szczytów na dachy-efekt to piękne ciepełko!.
Mam tylko parę wątpliwości:
1. Klejąc tą klapke od zamykania ciepłe zimne zakleiłem tylko te dwa rzędy dziur po prawej stronie, jeden rząd tych dziur po lewej ma być bez tej gąbki???
2. Klapkę od kierunku nadmuchu też zakleiłem.dobrze?
3. W trakcie oględzin zauważyłem że klapka od kierunku nadmuchu ustawiona na szyby nie jest domknieta(brakuje 3-4cm.)tak ma być???
4. Niestety podczas próby naprawy tej regulacji zgiołem linke od kierunku nadmuchu- Łatwiej wymienić samą linkę czy cały cały mechanizm od sterowania???



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Post autor: Lipek81 » wt lis 13, 2012 23:10

Ad. 1 - cała klapka ma być zaklejona, obie jej części mają być szczelne;
Ad.2 - ogólnie wszystkie klapki maja być pełne, zaklejone, bez dziur.
Ad.3 - jeżeli chodzi tobie o tą klapkę pionową, która zasłania tą klapkę od regulacji ciepła, to jest ok, ona się nie domyka przy nadmuchu na szybę.
Ad. 4 - nie wiem, na czym polega uszkodzenie, ale wymiana linki nie jest jakoś strasznie skomplikowana. Z obu stron pancerz trzyma się na blaszanych zatrzaskach (które faktycznie ciężko założyć). Tak czy siak - przy wymianie linki musisz zaczepić tylko dwa takie zatrzaski z czego tylko do jednego jest utrudniony dostęp (tego przy nagrzewnicy), przy wymianie mechanizmu regulacji musiałbyś zaczepić trzy takie zatrzaski, które znajdują się przy nagrzewnicy - a więc do wszystkich trzech jest trudny dostęp.



Peterzilie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 09, 2015 13:26

Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Post autor: Peterzilie » pn lut 16, 2015 13:57

Witam posiadam golfa 2 1.6TD silnik JR borykalem się tez z problemem niedostatecznego ciepla z nawiewu . Wystarczy dostac się tak jak jest napisane wyżej i odkrecic te dwa schowki pod deską wraz z tunelem by sie dostac do klapek nawiewu , u siebie mialem puste dziury bez gąbki a niektore jeszcze z gąbką , wyczyscilem i powyciagalem stare gąbki wyczyscilem i odtluscilem powierzchnie oraz nakleilem tasme szarą wzmacnianą na klapki jedną i drugą od strony kabiny ijest to wystarczajace poniewaz efekt to sauna z nawiewu pozdrawiam i dziekuje za wskazowki . ObrazekObrazekObrazek



Peterzilie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 09, 2015 13:26

Ogrzewanie-klejenie klapek zamykania ciepłe-zimne

Post autor: Peterzilie » pn lut 16, 2015 13:59

Witam posiadam golfa 2 1.6TD silnik JR borykalem się tez z problemem niedostatecznego ciepla z nawiewu . Wystarczy dostac się tak jak jest napisane wyżej i odkrecic te dwa schowki pod deską wraz z tunelem by sie dostac do klapek nawiewu , u siebie mialem puste dziury bez gąbki a niektore jeszcze z gąbką , wyczyscilem i powyciagalem stare gąbki wyczyscilem i odtluscilem powierzchnie oraz nakleilem tasme szarą wzmacnianą na klapki jedną i drugą od strony kabiny ijest to wystarczajace poniewaz efekt to sauna z nawiewu pozdrawiam i dziekuje za wskazowki . ObrazekObrazekObrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości