wygłuszenie nadkoli zewnętrznych- filce?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

wygłuszenie nadkoli zewnętrznych- filce?

Post autor: matisim » śr wrz 12, 2012 09:16

witam.

ostatnio zauważyłem że w meganach i peżotach stosuję sie wygłuszenie nadkoli na zawnątrz auta, tzn mają tam jakieś jakby filce w tych nadkolach. Czy ktoś wie co to dokładnie za materiał? Filc raczej to nie może być bo zaraz byłby mokry i byłby syf.. mam u siebie w mk3 wygłuszony cały Srodek i zastanawiam sie jeszcze żeby wygłuszyć same nadkola przednie i tylne tak samo :) może ktoś kupował np na allegro i może polecić które są dobre??



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

wygłuszenie nadkoli zewnętrznych- filce?

Post autor: jhosef » śr wrz 12, 2012 10:08

To samo stosuje też Ford, Vw w wyższych modelach. Zdaje mi się, że w nowym pasku to jest. Jest to coś na kształt filcu ale jakiś syntetyczny.
To mi trochę to przypomina:
http://allegro.pl/mata-polimerowa-wyglu ... 47714.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli chcesz wygłuszyć nadkola to od wewnątrz, od zewnątrz nie ma sensu za pomocą materiałów porowatych.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

wygłuszenie nadkoli zewnętrznych- filce?

Post autor: Michał_1977 » czw wrz 13, 2012 07:06

jhosef pisze:To samo stosuje też Ford, Vw w wyższych modelach
Zgadza się,tylko,że VW-przebiegły lis-materiał ten powleka jakimś tworzywem od środka,a Ford niestety nie i taka nasiąknięta szmata trzymająca wilgoć na długo po tym gdy na drogach zrobi się sucho,to nic dobrego dla lakieru i blachy.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

wygłuszenie nadkoli zewnętrznych- filce?

Post autor: matisim » czw wrz 13, 2012 08:48

od wewnątrz mam już maty GMS z warstwą aluminium, na to piankę gms z 1cm grubości chyba, i oryginalne wygłuszenie jeszcze na to na ścianie grodziowej. Ale wiadomo, szum z opon chce zminimalizować o ile sie da i myślę, że jakbym przykleił coś do tych nadkoli to znowu coś by dało....



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

wygłuszenie nadkoli zewnętrznych- filce?

Post autor: jhosef » czw wrz 13, 2012 08:54

Ja miałem maty, któe by się do tego nadawały. To była taka mikroguma ale nie EDPM. Używa się tego do wygłuszania przewodów klimatyzacyjnych przy wymagających klientach. Niestety nie jest tanie. Wg tego co mówił mi kolega od któego to miałem, to koszt jest około 60 zł za metr kw. Ma jednym kawałku w domu mam chyba jeszcze tego nazwę.
Sprawdziłem i nie jest nasiąkliwe. Średnio chce się palić.

To jest chyba to:
http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-wod ... 90034.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

wygłuszenie nadkoli zewnętrznych- filce?

Post autor: matisim » czw wrz 13, 2012 09:16

no to już coś mam i wiem :) jak to zastosuje to dam znać jakie są efekty :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości