Wkładka zamka klapy - jak to poskładać?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

korba1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 04, 2012 17:08

Wkładka zamka klapy - jak to poskładać?

Post autor: korba1 » śr sie 01, 2012 13:17

Witam wszystkich. Mam problem ze złożeniem wkładki zamka klapy. Stara klamka była przegniła na wylot a wkładka zapieczona (nie dało się otworzyć bagażnika) i postanowiłem ją wymienić. Wymontowałem klamkę i rozbebeszyłem wszystko co się dało. Blacha poszła do wyrzucenia a mechanizmy zostały. Zakupiłem nową klamkę i teraz konsternacja, jak to było. Niby udało mi się to poskładać do kupy, ale szpara we wkładce w pozycji "niby 0" jest poziomo, a powinna być pionowo. A na dodatek ma chyba za duży ruch i klucz mogę wyjąć w 2 pozycjach. Czy któryś z forumowiczów posiada może schemat, jak to powinno być poskładane, lub użyczy swojej klamki dla przykładu? Bardzo proszę o pomoc. Męczę się z tym już jakiś czas i nie mogę wpaść na to, jak to było. Wiem, moja głupota, mogłem to zostawić w spokoju i po prostu poczekać na nową klamkę, ale człowiek uczy się na błędach.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Wkładka zamka klapy - jak to poskładać?

Post autor: Waqa » śr sie 01, 2012 16:55

...ten temat z FAQ Ci pomoże!!
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... a&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;



korba1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 04, 2012 17:08

Wkładka zamka klapy - jak to poskładać?

Post autor: korba1 » śr sie 01, 2012 22:59

Dzięki wielkie za link do porady. Okazało się, że składałem tak jak trzeba, jednak nadal mam problem. Pozycja wkładki na tym obrazku Obrazek to pozycja zerowa. Widać, że wkładka nie ma jak się obrócić w lewo, bo blokuje ją ta wypustka. I jak poskładam do kupy wkładkę dokładnie wg tej porady, w prawo mogę obrócić wkładkę o prawie pół obrotu, przy czym mogę wyciągnąć kluczyk po 1/4 obrotu, a w lewo ani drgnie. Już powoli głupieje, im dłużej na to patrzę. Moja wkładka ma jeden feler, mianowicie, tą drugą wypustkę mam ułamaną. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie. W dodatku nie mam też tego miedzianego czegoś w części, która jest domontowana w tym kroku: Obrazek

P.S. Mam nadzieję, że autor fotoporady się nie obrazi, za to, że wykorzystałem jego zdjęcia.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Wkładka zamka klapy - jak to poskładać?

Post autor: ciachotdi » śr sie 08, 2012 12:55

korba1 pisze:tą drugą wypustkę mam ułamaną
ja też mam to ułamane i u mnie działa
korba1 pisze:W dodatku nie mam też tego miedzianego czegoś w części, która jest domontowana w tym kroku
można to dorobić (jest to niezzbędne) - np. z gwoździa o takiej średnicy - u mnie śmiga i centralny otwiera i mechanicznie również.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości