Przerysowana boczna listwa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rem08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 08, 2008 02:13
Lokalizacja: Więcbork CSE

Przerysowana boczna listwa

Post autor: rem08 » śr sie 01, 2012 13:02

Witam! Posiadam golfa mkII. Mam przerysowaną boczna listwe na drzwiach. Rysy nie sa powierzchowne tylko nieco glebsze. Chcialbym to zrobic zeby bylo elegancko. Co sadzicie o sposobie z opalaniem rys na plastikach? Stosowal ktos to? Moze macie inne spsoby na to? Moze po prostu zeszlifowac i pomalowac farba do plastikow?



Awatar użytkownika
Loganek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 20, 2011 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Przerysowana boczna listwa

Post autor: Loganek » śr sie 01, 2012 19:06

Opalarka nic nie da, nie stopi tak rysy. musiałbyś jechać nią na równo po plastiku, a to nie wygląda ładnie. Najkorzystniej udać się na szrot i znaleźć taką :P Jeśli masz wąską, to będzie trudniej.
Ja sobie po prostu dałem spokój, od tego są te listwy, zeszlifujesz pomalujesz, natrudzisz się a potem ktoś drzwiami przywali na parkingu i od nowa... Szkoda zachodu wg mnie ;)



nawias123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 14:55
Lokalizacja: Gdańsk

Przerysowana boczna listwa

Post autor: nawias123 » śr sie 01, 2012 20:31

a może spróbuj delikatnie przetrzeć listwy jakąś benzynką, rozpuszczalnikiem albo pastą?
która delikatnie rozpuści powierzchnie i sprawi, że rysy staną się mniej widoczne

ale ja bym zrobił tak jak kolega wyżej napisał iść na złom i za 10-15zł powinieneś dostać taką listwę
a dwójeczek na szrocie jest że tak powiem od groma :)

pzdr



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Przerysowana boczna listwa

Post autor: Michał_1977 » śr sie 01, 2012 22:32

Loganek, idąc Twoim tokiem myslenia,nie opłaca się naprawiać również porysowanych,pogiętych błotników,drzwi,zderzaków,bo i tak w niedługim czasie ktoś przejedzie na parkingu...
rem08, przeszlifować,odtłuścić,zaciągnąć szpachlówką do tworzyw,wyszlifować,odtłuścić i psiknąć strukturą od APP.Będzie git :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Loganek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 20, 2011 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przerysowana boczna listwa

Post autor: Loganek » śr sie 01, 2012 23:59

Michał_1977 pisze:Loganek, idąc Twoim tokiem myslenia,nie opłaca się naprawiać również porysowanych,pogiętych błotników,drzwi,zderzaków,bo i tak w niedługim czasie ktoś przejedzie na parkingu...
Co innego listwa boczna chroniąca lakier przed porysowaniem a co innego element metalowy. :kac:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Przerysowana boczna listwa

Post autor: Michał_1977 » czw sie 02, 2012 06:21

Loganek, to,że jest to listwa ochronna,wie chyba każdy na tym forum,ale skoro autor wyraźnie pisze,że chce to naprawić,to dlaczego nie udzielisz rady,tylko zniechęcasz? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości