Szyberdach - problem w suwaniem i wysuwaniem pod dach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
authority
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lut 24, 2012 17:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Szyberdach - problem w suwaniem i wysuwaniem pod dach

Post autor: authority » pt lip 27, 2012 17:28

Witam!
Mój problem to, ze szyberdach czasami wsuwa i wysuwa się pod dach za jednym naciśnięciem przycisku, a czasami muszę naciskać kilka-kilkanaście razy przycisk aby się zamkną, bo wsunie/wysunie się tylko 1-2cm i silniczek staje. Prowadnice posmarowane smarem Wurth HHS Grease, ale to nic nie pomaga tylko za pierwszym razem normalnie otworzy się i zamknie. Kręcąc śrubą zauważyłem, że szyberdach najciężej ma w końcowej fazie zasuwania się, wtedy tak trochę drga, ale przesadnie ciężko nie jest. Co może być zużyte, czy może to wina tych bezpieczników termicznych? Chociaż samochód był cały dzień w garażu.


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrekrkk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 08, 2007 20:59
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Szyberdach - problem w suwaniem i wysuwaniem pod dach

Post autor: piotrekrkk » wt sie 14, 2012 22:49

Mój tez tak drgał do momentu aż pękła prowadnica ale w moim wypadku te drgania nie miały nic wspólnego z pękniętą prowadnicą. Uszczelka szybra powoduje te drgania i to chyba raczej normalne i normalne też, że przy końcu trochę ciężej chodzi. W Twoim wypadku to ewidentnie elektronika, przeczyść micro styk, możesz go śmiało utopić w spirytusie, wyparuje spiryt przełącznik będzie czysty. Ewentualnie tak jak piszesz, mogą to być bezpieczniki termiczne, jakieś zamienniki dobiora Ci w elektronicznym, ewentualnie sam silniczek się kończy.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości