Działający zamek, permamentnie zamknięte drzwi kierowcy.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

Działający zamek, permamentnie zamknięte drzwi kierowcy.

Post autor: unlimited1991 » pn lip 23, 2012 22:14

Witam. Rozbierałem drzwi, czyli boczki, szkielet stalowy, żeby dostać się do ślizgaczy i linek. Pękła stalowa linka, dlatego okno umarło.
Żeby wyjąć szkielet, musiałem wyjąć zamek- udało się. Aktualnie prócz zewnętrznej warstwy drzwi jest zamontowana klamka zewnętrzna, zamek wewnątrz na tych śrubach

Obrazek
oraz wkładka zamka. Prawdopodobnie spadł mi przed powtórnym wkładaniem wkładki zamka dyngz z zatrzaskiem
Obrazek
Elektyka działa, zamek otwiera w wszystkich drzwiach oraz zamyka (w lewych słychać a prawe po prostu klamka działa to widzę że działa), mogę manipulować szybą, ale ruchy klamki zewnętrznej czy też wewnątrz nie powoduje otwarcia drzwi. Mam dostęp do zamka od wewnątrz, ponieważ szkieletu nie zamontowałem ani boczka jeszcze. Sugestie naprawy prócz młotka + przecinaka i nowego mechanizmu zamka ?


NEW: Jednak nie spadło, popatrzałem na tę linkę od wewnątrz, trzyma się klamki, nie jest luzem. Może za mocno naciągnąłem że teraz niczym nie idzie otworzyć ?



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Działający zamek, permamentnie zamknięte drzwi kierowcy.

Post autor: XV2 » wt lip 24, 2012 21:00

Popuść cięgno w klamce a drzwi się otworzą.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

Działający zamek, permamentnie zamknięte drzwi kierowcy.

Post autor: unlimited1991 » śr lip 25, 2012 14:34

Dzięki za odpowiedź, tak zrobiłem, gdybym wiedział od razu że nie potrzebuję wkładki zamka, a tak to obmyślając dziś z kolegą zauważyłem że i tak do cięgna jest dostęp przy na maxa pociągniętej klamce :helm:



operowicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 08, 2009 15:51
Lokalizacja: Poznan

Re: Działający zamek, permamentnie zamknięte drzwi kierowcy.

Post autor: operowicz » śr lut 26, 2014 02:14

Witam,podepnę się. U mnie to samo. Wymontowałem szkielet, zamontowałem ślizgi. Ale przykręciłem zamek z powrotem,żeby żona mogła jeździć (szyba na taśmę przyklejona). I teraz gdy go zamknę kluczem i powtórnie otworzę-klamka nie otwiera. Zachowuje się jakby zamek był zamknięty. Po kilkukrotnym puknięciu w drzwi w okolicach klamki, w końcu załapuje i otwiera. Co jest nie tak? Czy coś połamałem? Dodam dla pewności ,że klamka sprężynuje, linka od wewnątrz też.


opermen

pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Działający zamek, permamentnie zamknięte drzwi kierowcy.

Post autor: pavwloo84 » czw lut 27, 2014 14:39

Sprobuj pociagnac sama linke od klamki zewnetrznej . Jesli sie otworza to naciagnij ciegno klamki.



operowicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 08, 2009 15:51
Lokalizacja: Poznan

Działający zamek, permamentnie zamknięte drzwi kierowcy.

Post autor: operowicz » pt lut 28, 2014 01:03

Dzięki, problem rozwiązany. W gnieździe na linkę,jak i w samym jej zakończeniu są takie rowki, na które nie zwróciłem uwagi wcześniej, a to ważna regulacja. Można to regulować nawet bez wykręconego zamka, przy na maxa pociągniętej klamce. To co jest 2 posty wyżej to dopiero teraz zrozumiałem...


opermen

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości