Opadająca wskazówka prędkościomierza

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wisniatd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 14:19
Lokalizacja: Wlkp

Opadająca wskazówka prędkościomierza

Post autor: wisniatd » ndz lip 22, 2012 13:26

Cześć, nie znalazłem podobnego tematu na forum więc zakładam nowy.
Ostatnio demontowałem zegary u siebie bo obrotomierz mi nieco przekłamywał, więc delikatnie przesunąłem wskazówkę żeby to skorygować i jest ok, ale przy prędkościomierzu pogrzebałem i popsułem;p Założyłem się z kumplem że po przestawieniu wskazówki prędkościomierza, ta po podpięciu zasilania wróci na miejsce, czyli na 0. Tak się nie stało, zakład przegrałem, bo wskazówka pokazywała 0 tam gdzie ją zostawiłem :banghead:
Koniec końców po ustawieniu jej ręcznie na 0, po kilku minutach sama opada w dół i jest ustawiona do pionu, więc zaniża mi wskazania jakoś o 40km/h.
Nie jestem teraz w stanie dojść do tego ile i w którą stronę została ona obrócona. Czy możliwe że czeka mnie teraz wymiana licznika?
Dodam tylko że moje zegary nie mają tych pręcików o które może się oprzeć wskazówka na pozycji 0, chociaż w niektórych golfach widziałem takie ustrojstwo.

Auto Golf III Variant 1.9TD AAZ '95.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
wisniatd



Awatar użytkownika
wisniatd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 14:19
Lokalizacja: Wlkp

Opadająca wskazówka prędkościomierza

Post autor: wisniatd » ndz lip 22, 2012 16:51

Rozwiązane.
Wystarczyło wychylić wskazówkę na siłę, tak aby przesunęła się na blokadzie i w ten sposób wyregulowałem ją tak, by blokada zaczynała się na 0. Licznik to Motometer.
Wszystkie informacje znalazłem w temacie.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości