Naprawa regulacji ciepło/zimno

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

qula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:02

Naprawa regulacji ciepło/zimno

Post autor: qula » wt lip 10, 2012 14:35

Witam, otóż potrzebuję pomocy gdyż ostatnio gdy przesuwałem nawiew z zimnego na ciepłe coś mi się zablokowało i teraz nie mogę go przestawić i tu moje pytanie czy macie pomysł co mogło się stać? Albo jeżeli nie macie pomysłu to powiedzcie chociaż jak dostać się do mocowania tej linki gdzie ona otwiera zimny nawiew i otwiera ciepły i na odwrót. Dodam że zdejmowałem już panel sterowania i wszystko jej ok nie jest połamane ani nic z tych rzeczy. Aha i tak przy okazji bo już od bardzo dawna nie mam podświetlenia tych nawiewów, czy wiecie co może być nie tak, bezpieczniki sprawdzałem. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi. :)



bunny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 18, 2012 10:26

Naprawa regulacji ciepło/zimno

Post autor: bunny » czw lip 19, 2012 13:06

Taką małą wajchę/dźwigienkę przez którą przechodzi linka od pokrętła ciepło/zimno masz na dole "w nogach pasażera" z lewej strony. Odpowiednio odgięta lekko w lewą albo w prawą stronę daje zimne lub ciepłe powietrze (pewien nie jestem w którą stronę daje ciepło a w którą zimno).

Trzymając dźwigienkę w ręce staraj się delikatnie i z czuciem pokręcić pokrętłem ciepło/zimno. Nie popełnij mojego błędu i nie kręć na siłę, bo jak coś podlazło pod ząbki od pokręteł to mogą się wyłamać i cały panel będzie do wymiany - ja tak zrobiłem :banghead: kiedyś. Najprawdopodobniej linka się poluzowała albo coś, ale w zależności czy pokrętłem będziesz kręcił na ciepło / zimno, to wajcha na dole powinna dać lekki opór w lewą lub prawą stronę i będzie wiadomo w którą stronę otwiera ciepło, w którą zimno.

Co od podświetlenia nawiewu, to jeżeli rozkręcałeś panel sterowania nawiewem, to pewnie widziałeś tam taki biały plastikowy "kielich" niejako przykrywający część zębatek od pokręteł. W tym "kielichu" jest mała żaróweczka, która mogła się przepalić.



sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Naprawa regulacji ciepło/zimno

Post autor: sakuls » wt lip 24, 2012 09:56

hmn zaróweczke mozna wymienic,lecz jesli masz ten plastikowy kanal połamany co naswietla pozostałe pokjretła,to zapomniej ze bedzie podswietlane cało. ja bym radził podswietlanie zrobic diodowe. bardzo łatwe jest i super efekt:)pozdro


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

qula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:02

Naprawa regulacji ciepło/zimno

Post autor: qula » wt lip 24, 2012 13:54

Ok wielkie dzięki panowie najpierw zajmę się tym nawiewem dopiero podświetleniem. ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości