Podnośnik szyby "nie ma siły"?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Podnośnik szyby "nie ma siły"?

Post autor: sebool12 » ndz lip 08, 2012 11:34

Witam

Mam problem z otwieraniem i zamykaniem szyby od kierowcy w moim golfie. Otóż otwieranie/zamykanie działa chwile po czym przestaje tak jakby prądu brakowało albo silnik nie mógł dać rady. Po chwili w ogóle nie reaguje na przycisk, lecz po odczekaniu 1-2min szyba dosłownie 2-3sek działa po czym znów przestaje (tak jakby kumulował energie czy co?)
Co to może być? Musze zaznaczyć, że instalacja od szyb była u mnie robiona ręcznie(nie jest fabryczna od VW) - wszystkie kabel ktoś sam puszczał do centralki, ale do tej pory działała bez zarzutu. Sam przycisk na 100% jest dobry bo przepiąłem drugą szybę pod przycisk kierowcy i działało bez problemu.


PS. Jeżeli to zły dział to proszę o przeniesienie.


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Podnośnik szyby "nie ma siły"?

Post autor: piotrusss89 » pn lip 09, 2012 12:09

Moim zdaniem to coś nie tak z prowadnicą,może szyba się trochę przesunęła i blokuje,ja miałem podobnie po stronie pasażera,wziąłem nasmarowałem uszczelki i poprawiłem szybę w uchwytach i śmiga jak nowa :bajer:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Podnośnik szyby "nie ma siły"?

Post autor: sebool12 » pn lip 09, 2012 16:07

piotrusss89 strzał w 10 :bigok: Prowadnice lekko poprawiłem i śmiga jak nowe ;d

Temat do zamknięcia


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

Podnośnik szyby "nie ma siły"?

Post autor: Golfcb » pt paź 05, 2012 11:54

moglbys kolego poratowac jak poprawic prowadnice ?



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Podnośnik szyby "nie ma siły"?

Post autor: piotrusss89 » sob paź 06, 2012 08:11

Same prowadnice są na dwóch śrubkach (jedna prowadnica) odkręć i przesuń trochę.. żeby się dostać do tego trzeba boczki ściągać. :bigok: albo reguluj szybą.. na każdej prowadnicy jest blaszka co trzyma szybe i jest na jedną śrubkę. Klucz 10"


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podnośnik szyby "nie ma siły"?

Post autor: Paweł Marek » sob paź 06, 2012 11:11

Golfcb, z prowadnicami niema co poprawiać, byle śruby je mocujące wskoczyły w swoje otwory bo sa nacięte z boku. Ustawia się szybę i jej uchwyty żeby szyba lekko mogła chodzić. Szybę w uchwytach w tym celu przesuwa się w prawo i lewo, a na jednym z uchwytów jesli o przód chodzi jest plastykowy ząbek służący regulacji położenia szyby w tym uchwycie - wyżej lub niżej. Ustawiasz szybę podnosząc ją i opuszczając zanim dokręcisz w uchwytach, ma się poruszac tak żeby jej górna krawedź była równolegle do ramki, trochę prób i błędów i się uda. Jesli dalej źle bedzie chodzić to winna jest zniszczona linka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości