Klapki nawiewu - gąbka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: GolfikMKII » pt cze 29, 2012 18:04

Mam drobny problem bo jak wiadomo po 20 latach gąbka się rozsypała w pył. Z czego zrobić to uszczelnienie na tą klapkę zamiast tej gąbki i czy ktoś ma szablon tej gąbki żeby go na materiale odrysować i by pasował idealnie.

*Nie wiem czy dostatecznie opisalem o co mi chodzi moze opisze tak: jak sa te kratki kierunkowe od nawiewu ta lewa prawa i te dwie srodkowe pod ustawianiem nawiewu cieply zimny i gdzie ma wiac no iz a nimi jest ta klapka ktoa odmyka sie pokretlem



kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: kopytko » sob cze 30, 2012 09:50

Gąbka pewnie leci też z klapy zamykającej dopływ powietrza na szybę. znajduje się przy nagrzewnicy i to ta najbardziej syfi po 20 latach. A co gąbek przy kratkach to najlepiej przejść się do jakiegoś tapicera i dobrać cienką twardą gąbkę i wkleić.


Obrazek

GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: GolfikMKII » sob cze 30, 2012 11:02

nie bardzo na takie cos mi sie chce wydawac kase wole sam zrobic tylko chcialbym by ktos mi np zeskanowal ksztalt bym mogl to wydrukowac wyciac i zrobic szablon to wyciecia z jakiegos materialu. MOwisz ze twarda gąbka to w sumie mam cos takiego wiec tylko tego szablonu do odrysowania mi brakuje ma ktos w dobrym stanie to zeby zeskanowal czy cos? Bo ja tego w ogole nie mam i nie wiem jak to wyglada i jakie ma wymiary



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: marcinek84 » sob cze 30, 2012 15:11

Ja tam wyciąłem z detki ten element, wyjmij odrysuj po 4-5mm więcej i będzie szczelne. W środku jest chyba kwadrat to trzeba wyciąć odpowiednio w środku.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: GolfikMKII » sob cze 30, 2012 15:59

Ty ze tez nie pomyslalem o dętce :E ale dzieki za pomysl tylko problem jest taki ze probowalem juz wycinac z kilku elementow i jak to sie wycina nie bylo szczelne dlatego myslalem ze ktos by mi zrobil skan bym mogl wydrukowac i zrobic szablon



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: marcinek84 » sob cze 30, 2012 17:34

ja chyba ze 3 razy wycinalem zanim się udało dobrze dopasować


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: GolfikMKII » sob cze 30, 2012 18:41

no ja zrobilem tak ze odrysowalem od tych klapek powiekszylem po 1cm i pozniej ostrym nozykiem staralem sie dopasowac a i tak nic z tego bo z jednej rowno to z drugiej zle i na odwrot ;/ ale nic dzieki za rady jeszcze sprobuje na necie znalezc albo w jakiejs intrukcji czy czyms



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: Paweł Marek » wt lip 03, 2012 15:20

GolfikMKII, znajdż podkładkę pod mysz z czegoś w rodzaju pianki gumowej, nadaje sie idealnie a reszta to kwestia dokładnosci twojej pracy, wystawac ma minimalnie, tniesz po je wklejeniu nozyczkami pod kątem i wychodzi idealnie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: GolfikMKII » wt lip 03, 2012 18:54

slabe nerwy mam i takie drobne rzeczy mnie denerwuja i jak cos nie wychodzi to po prostu pier.. tym i robie od nowa nastepnego dnia i nie lubie zbytnio sie bawic z takim czyms ale postaram sie zrobic z detki od auta ciezarowego bo podkladka pod mysz to dobry chyba pomysl ale nie wiem jak tam bedzie z topliwoscia bo wiadomo ze jak sie w zimie wlaczy ogrzewanie na calego to mzoe stopic probowalem zrobic z takiej gabki z folia pod panele ale sie stopila wlasnie



romek-o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr maja 27, 2009 17:12
Lokalizacja: Opole

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: romek-o » wt lip 03, 2012 19:31

ostatnio robiłem takie uszczelnienie w Renault Clio II i nadaje się do tego gąbka uszczelniająca do okien ze sklepu budowlanego, ja brałem wersje wzmocnioną o szerokość 11mm i wysokości 6mm (ale są też inne wymiary)

co prawda jest biała a nie czarna ale tego i tak nie widać od zewnątrz.

http://allegro.pl/uszczelka-uszczelki-d ... 23348.html" onclick="window.open(this.href);return false; u mnie w mieście było takie coś po 4,50



GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: GolfikMKII » wt lip 03, 2012 19:41

aha i obkleic ten tunel w srodku zamiast gabki na tych klapkach dobrze rozumiem ?



romek-o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr maja 27, 2009 17:12
Lokalizacja: Opole

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: romek-o » wt lip 03, 2012 19:51

ja obkleiłem i nie było problemu, ta gąbka ma zamontowaną już taśmę dwustronną, nic tylko przykleić

przejdź się do Castoramy czy leroy merlin i poszukaj odpowiedniego wymiaru



GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: GolfikMKII » wt lip 03, 2012 19:54

ok dzieki za pomysl bo w sumie jest 100razy prostrzy i w sumie efekt bedzie lepszy takze wielkie dzieki za pomysl Dzieki !!



romek-o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr maja 27, 2009 17:12
Lokalizacja: Opole

Klapki nawiewu - gąbka

Post autor: romek-o » wt lip 03, 2012 20:00

http://www.interchemall.pl/cms/upload/W ... Y-d186.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ja brałem z tej firmy, dokładnie model PU3 (na zdjęciu 3 od góry)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości