regulacja wycieraczek

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

regulacja wycieraczek

Post autor: azureus » sob cze 02, 2012 20:48

Witam
Wiem,że temat mógł być wcześniej rzucony,ale nie spotkałem sie z tego typu problemem stąd prośba o pomoc.
Kwestia dotyczy mechanizmu wycieraczek Mk4. Otóż wymieniłem go na nowy (w starym były zatarte panewki,które nie dały sie zregenerować),a po założeniu tego nowego mechanizmu i starego silniczka okazało się po pierwszym rozruchu,że wycieraczki od razu wędrują deko w dół kilka centymetrów,potem wykonują normalny ruch wycierający szybę,ale potem gdy maja wrócić na swoje miejsce czyli kilka centów nad podszybie,one zamiast tego zatrzymują sie jakieś 15 centów nad podszybiem zasłaniając widoczność. Na nic regulacja ramion skoro problem leży w mechanizmie i w tym pierwszym dziwnym ruchu w dół.
Z góry dziękuję za sugestie.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

regulacja wycieraczek

Post autor: poolak2006 » ndz cze 03, 2012 01:31

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic753713.html" onclick="window.open(this.href);return false;



azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

regulacja wycieraczek

Post autor: azureus » pn cze 04, 2012 17:12

Wielkie dzięki. Takie oczywiste zdawałoby się ,a jednak trzeba było pogłówkować.Link przydatny,choć w moim przypadku regulacja mechanizmu (bo to istotnie był problem) polegała na odkręceniu tegoż mechanizmu od osi silniczka napędzającego i ustawienie go nie w pozycji najniżej jak to radzi jeden z forumowiczów pod tym linkiem,a za to w pozycji najbardziej wychylonego w stronę pasażera. Niepożądany ruch wycieraczek najpierw w dół,zniknął i teraz jest git :okej: .
Dzięki poolak2006



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości