Woda w kabinie po stronie pasażera

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Woda w kabinie po stronie pasażera

Post autor: pikam » śr maja 16, 2012 08:42

Witam wszystkich jestem troszkę laikiem w tej dziedzinie wiec proszę o wyrozumiałość.

Mam ostatnio mały problem z moim VW Golfem PLUS 1.9 TDi [MK5] rok prod. 06.2008.
Od kilku miesięcy zauważyłem, że wykładzina podłogi z przodu po stronie pasażera jest wilgotna (a nawet bardzo wilgotna).
Domniemywam, że jest on przyczyną zapchania kanałów odpływowych gdzieś na podszybiu lub w innym miejscu (gdyż daje się wyczuć zapach płynu do spryskiwaczy i przy wycieraniu dość wyraźnie się pieni), a może jest to wina niedrożnych kanałów przy filtrze powietrza (AC), sam już nie wiem gdzie i czego mam szukać.
Jeśli ktokolwiek może mi coś poradzić, gdzie i co mam sprawdzić lub zajrzeć będę wdzięczny , za każdą podpowiedź z góry dziękuję.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Woda w kabinie po stronie pasażera

Post autor: jhosef » śr maja 16, 2012 12:14

pikam, w moim polo 9N3 z 2006 roku w okolicy podstopnicy jest łącznik wężyka płynu dla tylnej szyby. Podejrzewam, że u Ciebie jest podobnie.
Musisz odchylić dywanik i zerknąć w te miejsce. Pewnie się rozpięło. Aby sytuacja się nie powtórzyła zabezpiecz połączenie - taśmą izolacyjną, koszulką termokurczliwą, opaskami - jak uważasz.

Trzeba będzie do tego ściągnąć osłonę progu i pół tapicerki koło podstopnicy.



Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Woda w kabinie po stronie pasażera

Post autor: pikam » śr maja 16, 2012 13:00

jhosef pisze:pikam, ....w okolicy podstopnicy jest łącznik wężyka płynu dla tylnej szyby. ....
ale podstopnica (to ten plastikowy pedał na nadkolu), jeśli się nie mylę jest przy pedałach kierowcy, a wodę mam po stronie pasażera. Ale chyba coś w tym jest skoro czuć jest płyn ze spryskiwaczy, tak jak pisałem w pierwszym poście - thx sprawdzę i to.
Jest może gdzieś na forum schemat jak rozebrać te plastiki na progu samochodu (jakaś instrukcja) co by se autka nie zdemolować za bardzo.

Możze jeszcze jakieś sugestie :)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Woda w kabinie po stronie pasażera

Post autor: jhosef » śr maja 16, 2012 13:08

pikam pisze:ale podstopnica (to ten plastikowy pedał na nadkolu), jeśli się nie mylę jest przy pedałach kierowcy, a wodę mam po stronie pasażera. Ale chyba coś w tym jest skoro czuć
Tfuu... Przepraszam, umknęło mi to. To faktycznie przydałoby się zdemontować podszybie.



Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Woda w kabinie po stronie pasażera

Post autor: pikam » pn maja 21, 2012 20:50

Przeciek został namierzony - może i jest to banalne, ale woda ściekała po szybie, następnie po podszybiu wpadała wprost na wlot powietrza do kabiny, potem po osłonie przy filtrze kabinowym, ciekła na podłogę gromadząc się na podłodze.
Teraz należy tylko wymyślić jakiś patent, który osłoni wlot i można cieszyć się dalszą jazdą.



greg87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 11:16

Woda w kabinie po stronie pasażera

Post autor: greg87 » czw lut 28, 2013 18:23

Hej,

Przepraszam że odgrzeję kotleta, ale nie szkoda zakładać nowy temat.

Mam problem gdyż dziś zauważyłem że skądś płyn do spryskiwaczy wycieka i zbiera się pod dywanikiem pasażera.

Może ktoś miał już podobny przypadek i podpowie jak to naprawić?

Mk5 2007r.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Woda w kabinie po stronie pasażera

Post autor: pikam » pt paź 24, 2014 11:06

Ja u siebie rozebrałem przegrodę (wygłuszającą) miedzy komorą silnika a podszybiem - odkręcasz 2 (z prawej) x2 (z lewej) =4 śruby i wyjmujesz osłonę (wyciągasz).
Teraz sprawdź sobie otwory odprowadzające wodę (z lewej i prawej strony), które są za kielichami amortyzatorów, ja miałem troszkę przytkane resztkami liści i innych śmieci.
Potem nad wlot powietrza nałożyłem prostokąt gąbki izolującej rury 20 cm x 30 cm (szara izolacja zakładana na zwykłe rury w domach) - tylko ułóż ją tak by nie była ukształtowana w półkole bo ci wlot powietrza przysłoni i do środka kabiny będzie ci zaciągało ciepłe powietrze z komory silnika (w lecie ma to duże znaczenie :cool: ).
Jeden koniec umieściłem głęboko z tyłu za wlotem a drugi na wysięgniku (ramieniu od silniczka wycieraczek), tak by powietrze miało dobrą cyrkulację.
Czas pracy z uwzględnieniem :pub: ok.1godz. :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości