Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
malyszdj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 15:21

Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: malyszdj » wt kwie 03, 2012 17:09

Witam!!! Czy zna ktoś jakiś dobry sposób fizycznego umycia wymontowanego parownika klimatyzacji? Jakimi preparatami? Powiem jeszcze ze żaden sposób odgrzybienia nie pomaga nadal śmierdzi z klimy. Za jakiś czas zamierzam zrzucać deske i wymontować dziada więc proszę o pomoc i dobre rady jak go wyczyścić.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: Haki » wt kwie 03, 2012 17:57

Ostatnio słyszałem ,że kolega oddał do serwisu tel kom ... i tam mu kolega wyczyścił parownik w myjce ultradźwiękowej .... jest bardzo zadowolony


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
malyszdj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 15:21

Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: malyszdj » wt kwie 03, 2012 21:02

Wzależności od stopnia zabrudzennia parownika. W serwisie z klimą mówili mi że jak żadne odgrzybianie (chemia ozon itp) nic nie pomagało raczej nic innego jak tylko wymiana na nowy. A to troche koszt jest. (zamiennik coś kolo 300zł orgynal cos ponad 1000zł) Więc pytanie czy jest jakiś sposób na mycie tak żeby byla 100% gwarancja na wyczyszczenie.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: Kavior » śr kwie 04, 2012 20:41

Chce Ci się deskę zrzucać ? Ja wyciągam schowek, wentylator i mam całkiem możliwy dostęp do parownika. Z drugiej strony ładuje środek przez odpływ wody. Też mi mocno śmierdziało ale po użyciu w ciągu miesiąca kilku różych środków w sposób jak wyżej opisany w końcu wieje świeżym chłodem :bigok: Demontaż deski to gruuba robota :crazy:



Awatar użytkownika
malyszdj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 15:21

Re: Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: malyszdj » czw kwie 05, 2012 13:28

Kavior pisze:Chce Ci się deskę zrzucać ?
Nie widze innego wyjścia :? . Preparatami bezpośrednio na parownik robilem 5 razy (4x Wurth nie jest tani a raz znajomy zalatwil mi oryginalny od toyoty 0,5l) Pierwsze odgrzybienie pomoglo najakieś 50km jazdy i znowu zaczęło walić. Następne odgrzybienia już nic nie dawały. Ozon też pomógl na krótki czas.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: grg474 » sob kwie 07, 2012 08:22

malyszdj pisze: Kavior napisał(a):Chce Ci się deskę zrzucać ?


Nie widze innego wyjścia :? . Preparatami bezpośrednio na parownik robilem 5 razy (4x Wurth nie jest tani a raz znajomy zalatwil mi oryginalny od toyoty 0,5l)
no to jeszcze dołóż spuszczenie i nabicie klimy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wojtasb-1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 04, 2009 17:31
Lokalizacja: Polska

Re: Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: wojtasb-1987 » sob kwie 07, 2012 11:55

malyszdj pisze:4x Wurth
Ja jakiś tydzień temu też używałem tego środka i niestety nie jestem zadowolony po tygodniu znowu lekko czuć brzydki zapach :banghead:
Ale w tamtym roku używałem pianki do czyszczenia klimy CRC (pozostawia miły zapach a nie jakiś szpitalny smród) pryskałem nią cały parownik i wszystkie kanały powietrza poszło około pół puszki za parę dni zrobiłem to jeszcze raz i miałem spokój, więc skoro Wurth nie zadziałał to spróbuje jeszcze raz tą pianką i myślę że będzie ok.



Lupota
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 14:56
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: Lupota » sob kwie 07, 2012 19:46

malyszdj pisze:
Kavior pisze:Chce Ci się deskę zrzucać ?
Nie widze innego wyjścia :? . Preparatami bezpośrednio na parownik robilem 5 razy (4x Wurth nie jest tani a raz znajomy zalatwil mi oryginalny od toyoty 0,5l) Pierwsze odgrzybienie pomoglo najakieś 50km jazdy i znowu zaczęło walić. Następne odgrzybienia już nic nie dawały. Ozon też pomógl na krótki czas.
Pryskałeś jak Ci napisali bezpośrednio na parownik (po demontażu wentylatora) czy tradycyjnie do wlotu pod maską ? Bo to duża różnica jest .



Awatar użytkownika
malyszdj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 15:21

Re: Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: malyszdj » pn kwie 09, 2012 21:25

Lupota pisze:
malyszdj pisze:
Kavior pisze:Chce Ci się deskę zrzucać ?
Nie widze innego wyjścia :? . Preparatami bezpośrednio na parownik robilem 5 razy (4x Wurth nie jest tani a raz znajomy zalatwil mi oryginalny od toyoty 0,5l) Pierwsze odgrzybienie pomoglo najakieś 50km jazdy i znowu zaczęło walić. Następne odgrzybienia już nic nie dawały. Ozon też pomógl na krótki czas.
Pryskałeś jak Ci napisali bezpośrednio na parownik (po demontażu wentylatora) czy tradycyjnie do wlotu pod maską ? Bo to duża różnica jest .
Wymontowałem schowek i wentylator i tam pryskałem. A według ciebie gdzie powinienem?

Dziś dałem samochód na warsztat w celu wymiany parownika na nowy. Jak bedzie po robocie dam znać czy cos sie poprawilo i postaram się zrobic fotke staremu parownikowi :grin:



Awatar użytkownika
malyszdj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 15:21

Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: malyszdj » wt kwie 17, 2012 23:09

No i wymienili mi parownik. Ale... co sie okazało. Nie chłodzi mi teraz tak jak wcześniej poprostu leci normalne powietrze tak jak z zewnątrz i jak mam włączoną klime to coś mi syczy pod schowkiem. Pojechałem do pracy 8h później wsiadam do auta włączam klime a tu cisza nie działa. Co sie mogło stać? Jutro jade na warsztat z reklamacją.



Awatar użytkownika
Mariusz Z.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw gru 09, 2004 22:34
Lokalizacja: Łask

Re: Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: Mariusz Z. » śr kwie 18, 2012 08:47

Wsadzili dziurawy parownik albo gdzieś o-ring na złączu z rurkami się podwinął i czynnik sobie poleciał w atmosferę.



Awatar użytkownika
malyszdj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 15:21

Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: malyszdj » śr kwie 18, 2012 10:14

Parownik to ja kupowalem nowy zaraz jade wyjasnic co jest nie tak.



Awatar użytkownika
malyszdj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 15:21

Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: malyszdj » czw kwie 19, 2012 23:08

No i po kłopocie zostały wymienione oringi na nowe przy łączeniu na rurkach. A co najważniejsze już nie smierdzi w samochodzie. stary parownik tak na pierwszy rzut oka wyglądał czysto lecz jak sie mu przyjżeć był taki zielonkawy troche. A obudowa gdzie ten parownik siedział była cała biała z grzyba czy coś ku temu podobnemu. Więc jak ktoś ma duże problemy z odgrzybieniem klimatyzacji to polecam wymiane parownika na nowy i przy okazji całej tej roboty dokladne wymycie nawiewów i calego środka tam gdzie siedzi parownik. Jest to robota z gwarancją ze nie bedzie śmierdzieć.



Awatar użytkownika
g0rky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 08, 2008 22:33
Lokalizacja: Łódź/Radom

Fizyczne mycie parownika klimatyzacji sposoby i środki ?

Post autor: g0rky » czw lip 04, 2013 11:01

Trochę odkopię, ale może komuś się przyda.

Moim zdaniem najlepszym środkiem jest zastosowanie odkurzacza parowego. Gorąca para wszystko wymyje. Tak zrobiłem u siebie bo waliło grzybem i stęchlizną.. Parownik był zawalony brudem i czarnym osadem. Ściekał z niego sam syf, a po umyciu już tylko błyszczał :cool:
Teraz czyściutko i pachnąco, co więcej zauważyłem, że mniej szyby parują w wilgotne dni :chytry:

Przy okazji polecam wyjąć wiatraczek od nawiewu pod schowkiem i także go oczyścić i nasmarować. No i jak ktoś ma chęć można zastosować jakiś środek do czyszczenia klimy i nawiewów. Dodatkowo usuniemy jakieś brudy z kanałów od nawiewu. Nie ma znaczenia jaki każdy działa podobnie, ewentualnie fajnie jak jest na etykiecie, że zawiera cząsteczki miedzi i srebra. Taka piana więcej "wyjmie" z zakamarków :-)


" Tylko krowa zdania nie zmienia. "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości