Usunięcie okleiny deski rozdzielczej.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ksenoos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 29, 2011 22:47

Usunięcie okleiny deski rozdzielczej.

Post autor: ksenoos » pn mar 26, 2012 16:07

Witam. Mam taki mały problem z moim Goferem :? Otóż poprzedni właściciel postanowił zrobić z niego "sosna edyszyn" i zamontował na desce drewnianą okleine, która pochodzi chyba z alledrogo :)

Wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Postanowiłem ją usunąć, i zastąpić folią szczotkowane aluminium (a może kiedyś ori R32). I gdy chcę usunąć okleinę, zostawia ona klej, nawet gdy się ją mocno podgrzeje. I tu pytanie czym najlepiej usunąć ten klej żeby nie było plam albo smug? Wokół radia niema problemu bo tam będzie alum, ale na nawiewach folii niechcę dawać bo wygląda to trochę jak wieś tuning. Myślałem nad benzyną ekstrakcyjną, ale nie uszkodzi ona jakoś tych plastików? :hmm:


Mały czarny napis

>>Mój lodówkowóz Tdi<<

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Usunięcie okleiny deski rozdzielczej.

Post autor: Qto » pn mar 26, 2012 16:13

Zdejmuj na ciepło to pewnie zostanie mniej kleju niż na zimno...a później możesz usuwać klej benzyna ekstrakcyjną, nie zniszczy plastiku więc można tym poczyścić. Jeżeli będziesz uważał że idzie za ciężko to możesz użyć coś mocniejszego...tyle że środek typu nitro usunie klej bez problemu, ale zniszczy za razem plastik. Ja bym z benzyną walczył.



Awatar użytkownika
grysik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 20:58

Usunięcie okleiny deski rozdzielczej.

Post autor: grysik92 » pn mar 26, 2012 18:12

Qto ma racje też już tak robiłem kiedyś. Podgrzewaj elementy lekko suszarką w tedy okleina i klej zmiękną i bardzo ładnie zachodzą a później na resztki kleju użyj benzyny ekstrakcyjnej



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Usunięcie okleiny deski rozdzielczej.

Post autor: jhosef » wt mar 27, 2012 15:06

Ewentualnie szukaj środka do usuwania naklejek. Występują np w sprejach. Oczywiście sprawdzenie reakcji tworzywa w miejscu niewidocznym jest wskazane mimo wszystko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości