Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Post autor: demson » pn mar 26, 2012 15:06

Witam.
Golf III Klima MANUAL
Chciałem odgrzybić klimatyzację, bo po WYŁĄCZENIU klimy przez 1-1,5min. czuć z nawiewów taką wilgoć. Czy to może normalne ?
Chodzi mi o te środki które są wyposażone w rurkę .

Czy można obejść się bez zdejmowania podszybia, psikając głęboko w kratki ?

Czy jak po wpuszczeniu tej piany i odczekaniu określonego w instrukcji czasu włączę klimę, to nie upieprzy mi tą pianą tapicerki ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Post autor: skaktus » pn mar 26, 2012 17:03

Wilgoć jest raczej normalnym, choć niepożądanym zjawiskiem. Warto było by wysuszyć porządnie po zimie i wilgotnych nocach filtr kabiny i całe wnętrze. To wiąże się z wyjęciem podszybia (filtr kabiny) - w sumie kilka zatrzasków i wszystko.

Wiele się nie spodziewaj po środkach z marketu itp - są to półśrodki



Awatar użytkownika
grysik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 20:58

Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Post autor: grysik92 » pn mar 26, 2012 18:02

Jeżeli chodzi ci o same odgrzybienie to są specjalne preparaty które możesz stosować samemu nakłada się ja na flit kabinowy lub psika się pod filtr na załączonej dmuchawie...:P



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Post autor: demson » pn mar 26, 2012 22:00

Proszę odpowiedzcie mi jeszcze na te dwa pytania.

Rok temu wymieniałem czynnik w układzie. Ostatnio usłyszałem że czynnik powinno się wymieniać max. co 2 lata, gdyż po tym czasie traci on swoją ważność (termin przydatności). Czy to prawda ?Ja jeździłem 5 lat bez nabijania czy też dobijania , tylko odgrzybiałem i filterek wymieniałem i nie było żadnych problemów.

I jeszcze to pierwsze pytanie :
Czy jak po wpuszczeniu tej piany i odczekaniu określonego w instrukcji czasu włączę klimę, to nie upieprzy mi tą pianą tapicerki ?



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Post autor: marmi m » wt mar 27, 2012 18:09

można też uzyc preparatów które stawiasz z tyłu za fotelem pasazera, włączasz klimę i czekasz...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Post autor: Joło » czw mar 29, 2012 12:52

Miałem zakładać nowy temat, ale po co. Mam od niedawna mk4, kupiony zimą, wyposażony w klimę manualną, jeszcze nie miałem okazji jej użyć. Powiem więcej, to moje pierwsze auto z klimą, i nie wiem, jak sprawdzić czy trzeba jaką odgrzybić i zrobić inne potrzebne życzy by działała sprawnie. Kwestia jest tego, iż nie wiem kiedy było to wszystko wymieniane i odgrzybiane, miałem jechać i to zrobić, ale niestety przed świętami wypadły mi inne wydatki, i przed trasą do rodziny, nie zdołam tego załatwić.


Więc, jak mam sprawdzić czy wszystko jest ok? Nie wiem po włączeniu, będzie za przeproszeniem je*ać grzybem??



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Post autor: piotrusss89 » czw mar 29, 2012 16:17

No pytanie to sroga zagadka :helm: nie masz kasy a w trasę się wybierasz? a jak kapcie 4 złapiesz to zostawisz go w polu? :rotfl: za klejenie 4 szt. opon 100zł za ozonowanie i nabicie klimy 140zł 40zł różnicy :grin: włącz zobacz czy leci zimne powietrze czy obroty trochę wzrosły przy włączeniu klimy i zapach czy jest znośny..jak tak to jest wszystko ok..a jak nie to poczujesz.. :bigok: ale przed latem proponuje podjechać do warsztatu który to sprawdzi i nabije klimę.. :hehe:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Post autor: Joło » czw mar 29, 2012 18:09

ho ho ho


mam kasę, może źle się wyraziłem, nie mam na takie pierdoły, bo mieć 140 zł, a nie mieć to jest różnica, szczególnie w czasie świąt ;)



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Jak w prosty sposób odgrzybić samemu klimatyzację ?

Post autor: piotrusss89 » czw mar 29, 2012 19:54

No fakt jajka są drogi..chciałem tylko podpowiedzieć :grin:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości