problem z plastikami ( konsola )

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

swietlik666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:02
Lokalizacja: Zabrze

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: swietlik666 » wt mar 20, 2012 21:10

witam ostatnio postanowiłem wymienić gałkę na podświetlaną oraz mieszek bo był już zużyty wszystko fajnie do czasu kiedy już złożyłem gałkę oraz założyłem oraz osadziłem mieszek w konsoli . Mianowicie tu pojawił się problem podczas skręcania konsoli ( tej od zapalniczki " powiedzmy " ) razem z tą od hamulca ręcznego mam "prawie" połamane te plastiki do których wkręca się te śruby ( torx ) podejrzewam że już wcześniej było to wyłamane ale jakoś się trzymało teraz jest problem bo wystarczy " wrzucić " 4 bieg a cała konsola chodzi ( ta od zapalniczki ) gdzie dostane coś takiego , nowa konsola albo jak to inaczej " załatwić " poskręcać czy coś , oraz jak by ktoś wiedział jak nazywają się konkretnie te plastiki . Dzięki



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: wojtas46 » wt mar 20, 2012 21:58

http://moto.allegro.pl/vw-golf-iv-tunel ... 28289.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://moto.allegro.pl/vw-golf-iv-00-tu ... 02373.html" onclick="window.open(this.href);return false;
O to chodzi ? Poszukaj rownież w dziale " sprzedam częsci " , często tam można kupić w dobrej kasie



Awatar użytkownika
Malik
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Posty: 435
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:16
Lokalizacja: EP || ETM

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: Malik » śr mar 21, 2012 01:22

kolego ja to załatwiłem w ten sposób że urwałem te zaczepy całkowicie nastwpnie wgrzałem w to ciepłe 2 cienkie druciki(mi posłużyly małe szpilki krawieckie) potem oblałem to jeszcze klejem typu "super glue"
i skręciłem raz a dobrze ;)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: Haki » śr mar 21, 2012 23:21

Można też ładnie wszystko skręcić do tunelu - są odpowiednie wkręty ( około 1cm długości ) z zaślepkami na zewnątrz ... wygląda jak fabryka


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Coldfire28
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn lis 30, 2009 08:14
Lokalizacja: Zgorzelec

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: Coldfire28 » czw mar 22, 2012 15:21

Rozumiem że chodzi Ci o łączenie konsoli z zapalniczka do konsoli z recznym?? Na pewno dobrze skreciles ta konsole z zapalniczka ( chodzi mi o miejsce ktore wchodzi pod kokpit ) tam sa takie blaszki z dziura po obu stronach na ktore wsowasz zaczepy z konsoli. Ja jak kiedys wymienialem to w sumie nie zwrocilem uwagi ze tak jest i przykrecilem w sumie same srubki bez polaczenia z tymi blaszkami i rownież mi cala konsola chodzila.


MESS WITH THE BEST, DIE LIKE THE REST :]
Mój Gofer --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4148474#4148474

Misio1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 21:10
Lokalizacja: Brzesko

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: Misio1988 » pt mar 23, 2012 14:58

chlopaki a macie mozliwosc zrobienia porady krok po kroku bo jak sadze to nie tylko problem 1 osoby :)



Awatar użytkownika
Delirium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 10, 2007 09:00
Lokalizacja: Zgorzelec

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: Delirium » śr mar 28, 2012 12:12

To rusza się tylko zapalniczka/popielniczka czy cała konsola, która idzie do ręcznego?


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images26.fotosik.pl/141/73bd3085f681752c.jpg[/img][/url]

OphidianX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 18, 2010 15:29

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: OphidianX » śr mar 28, 2012 18:29

ja też mam z tym problem , teraz zauważyłem że coś jest nie tak , zrobię zdjęcia jutro albo w weekend i pokaże o co mi chodzi :)



norbercik1985nk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 20, 2010 23:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: norbercik1985nk » czw mar 29, 2012 01:42

Koledzy mam identyczny problem. Wyłamane zaczepy od tunelu środkowego (część przy gałce zmiany biegów). Ni cholery nie mogę tego ogarnąć i poskręcać. Zrobiłbym to na stałe czyli superglue i jazda ale boje się że niedługo będę potrzebował dostać się pod te plastiki. Szukam też cały czas na allegro tego tunelu ale ciężko jest coś ładnego ustrzelić w dobrym stanie i za normalne pieniądze. Problem jeszcze w tym że wszystkie śrubeczki oraz te metalowe blaszki też mam pogubione (wina poprzedniego właściciela) i nie wiem czym i jak to poskręcać....



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: Haki » czw mar 29, 2012 09:07

Już pisałem ... krótkie wkręty max 1cm z czarnymi zaślepkami --- wkręcasz do wykładziny na tunelu .... nic nie drgnie ... a super glue popęka ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

OphidianX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 18, 2010 15:29

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: OphidianX » czw mar 29, 2012 11:06

no więc problem u mnie wygląda tak :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f46 ... 13988.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jak widać to nie nachodzi to na siebie przez co lata ta konsola i nie wiem jak się za to zabrać żeby było dobrze . Widać ktoś to robił przede mną ale nie udolnie noi chciałbym to zrobić lepiej.Jakieś sugestie ?



norbercik1985nk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 20, 2010 23:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: problem z plastikami ( konsola )

Post autor: norbercik1985nk » czw mar 29, 2012 18:51

Dokładnie u mnie wygląda to miejsce złączenia dwóch części tunela tak samo jak na zdjęciu OphidianX. Jak te dwie części razem ze sobą skręcić?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: Haki » czw mar 29, 2012 22:37

Odkręcasz całość i są 2 możliwości ... albo łączysz je ze sobą mocnym klejem ( nie super glue - który nie nadaje się do niczego i jest do :ass: ) ale np klejem do szyb - od wewnętrznej strony ... przy pomocy blaszki itp .... albo wkręty z zaślepkami na obu elementach ... nic nie widać .... i wygląda na profi robotę .
Jest jeszcze 3 możliwość - kupić na alledrogo .. albo z rozbitka ...a dla tych , którzy szmalu mają dużo - nowe - ori ASO


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

norbercik1985nk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 20, 2010 23:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

problem z plastikami ( konsola )

Post autor: norbercik1985nk » pt mar 30, 2012 10:51

Masz rację kolego że superglue jest do :ass:
Chyba skorzystam z 2 rady bo na trzecią szkoda mi chajsu. Dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości