Woda w klapie bagażnika tył

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateuff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 30, 2009 14:40
Lokalizacja: Katowice

Woda w klapie bagażnika tył

Post autor: mateuff » wt mar 06, 2012 02:04

Witam
Od pewnego czasu mam pewien problem mianowicie po jakiś większych opadach deszczu, gdy otwieram klape bagażnika z tyłu to z okolicy zamka zaczyna się dosyć intensywnie lać woda :-(
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym zjawiskiem? Przypuszczam, że problemem może być nieszczelność przy tylnej szybie ewentualnie jakieś kanały odprowadzające wodę? Gdyby to rzeczywiście była kwestia tylnej szyby to czy w grę wchodzi tylko wycinanie i ponowne klejenie czy może jesteście w stanie polecić jakieś środki, preparaty uszczelniające?
Uprzedzając pytanie na temat wypadkowości to niestety nie jestem pierwszym właścicielem i niewiele na ten temat wiem. Natomiast samochód posiadam już jakiś czas i nie działo się to od początku.
Od tej wilgoci wewnątrz klapy szlag już trafił tylną wycieraczkę i nie działa :-( Sprawdzałem silnik wycieraczki tył jest ok (podmieniłem na sprawdzony w działaniu), bezpiecznik tez więc zostaje walka z instalacją chyba, że jest jeszcze jakis przekaźnik do sprawdzenia :grin:
Za wszelką pomoc i uwagi z góry dziękuje.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Woda w klapie bagażnika tył

Post autor: Qto » wt mar 06, 2012 12:34

zdejmij tapicerkę z klapy i lej na zewnątrz wodę...początkowo na samą szybę (tak aby woda nie leciała na boki ani górą, pomiędzy klapą a budą nie mogła się dostać)...jak woda poleci to szyba albo otwór na wycieraczkę. Jak nie poleci to lejesz na lewy bok klapy...jak poleci to wiesz że leci tym bokiem...jak nie poleci to lejesz na drugi bok (chociaż bokami to nie bardzo ma jak się woda do klapy dostać...) i na końcu na górę...górą może się woda dostawać do wnętrza klapy np przez gumowe łączniki klapy z budą (to przez co przechodzą kable)...brak tych łączników lub są połamane, popękane.
wycieraczka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Woda w klapie bagażnika tył

Post autor: Haki » wt mar 06, 2012 23:53

Przypatrzyłbym się dobrze pseudo gąbkowym uszczelkom od lamp .... demontaż lampy to chwila czasu ... owe uszczelki z wiekiem parcieją , i odklejają się powodując ,ze przy większych opadach woda leci sobie do środka ...
W twoim przypadku ( leci z okolic zamka ) to już kolega Qto, wystarczająco opisał , gdzie szukać ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

mateuff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 30, 2009 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Woda w klapie bagażnika tył

Post autor: mateuff » czw mar 08, 2012 00:15

W sumie o otworze mocowania ramienia wycieraczki nie pomyślałem :grin: Jak się zrobi trochę lepsza pogoda i trafi się w końcu jakaś wolna od pracy sobota to po prostu "zaatakuje" wodą tylna klapę i będą szukał miejsc potencjalnego wycieku/rozszczelnienia :grin: Jest to chyba metoda najbardziej miarodajna.
Jak coś mi się uda ustalić to pozwolę się podzielić wnioskami na forum :grin:
Za wszelką pomoc, uwagi i linki bardzo dziękuję :pub:
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości