Fotele 5D/3D przeróbka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kowalca2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 18, 2008 12:34
Lokalizacja: WWL

Fotele 5D/3D przeróbka

Post autor: kowalca2 » pn mar 05, 2012 20:47

Witam.
Czy da radę przełożyć mechanizm łamania z 3 drzwiowego fotela do 5 drzwiowego, lub regulację lędzwiową do fotela, który jej nie ma.


golf III GT special

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Fotele 5D/3D przeróbka

Post autor: Michał_1977 » pn mar 05, 2012 22:05

kowalca2, możesz po prostu przełożyć oparcia z foteli 3D do foteli 5D i zmienić materiał.
W fotelach 5D też da się złożyć oparcia,tylko trzeba łapskami złapać i unieść haczyki podtrzymujące po obu bokach oparcia.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Fotele 5D/3D przeróbka

Post autor: grg474 » pn mar 05, 2012 22:28

Michał_1977 pisze:W fotelach 5D też da się złożyć oparcia,tylko trzeba łapskami złapać i unieść haczyki podtrzymujące po obu bokach oparcia.
hmm w mk3 jedna strona jest skręcona na stałe jak pamietam


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
kowalca2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 18, 2008 12:34
Lokalizacja: WWL

Re: Fotele 5D/3D przeróbka

Post autor: kowalca2 » pn mar 05, 2012 22:32

Skręcana jest w 5D pod pokrętłem z drugiej strony fotela nie wiem?
W moim 3D z drugiej strony wygląda to na zatrzask. (pręt od pokrętła zakończony zatrzaskiem na drugim końcu)
Konkretnie mi chodzi czy da radę wymontować to dolne mocowanie z prawej i lewej strony, lub przełożyć regulację lędzwiową?

U mnie wygląda to tak
Obrazek Obrazek Obrazek

Jeżeli nie uzyskam konkretnej odpowiedzi pójdę na żywioł. Mam w piwnicy dwa rozbebeszone fotele do 3D i spróbuję wymontować te mocowania, najwyżej coś popsuję, chociaż wolałbym ich nie rozwalić bo zawsze przydałyby się na jakieś graty, lub w całości.


golf III GT special

Awatar użytkownika
kowalca2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 18, 2008 12:34
Lokalizacja: WWL

Re: Fotele 5D/3D przeróbka

Post autor: kowalca2 » pn mar 05, 2012 23:34

Michał_1977 pisze:kowalca2, możesz po prostu przełożyć oparcia z foteli 3D do foteli 5D i zmienić materiał.
W fotelach 5D też da się złożyć oparcia,tylko trzeba łapskami złapać i unieść haczyki podtrzymujące po obu bokach oparcia.

Gdybym przełożył materiał z tego, z regulacją lędzwiową na swój fotel to w materiale by była dziura na pokrętło.

Więc tak, nie da się wymontować mocowań fotela, ale jak przyjdą mi fotele do 5D to zobaczę czym się różnią od środka i wtedy będę wiedział jak przełożyć to co potrzebuję.
Jeżeli regulacja lędzwiowa da się przełożyć bez kombinowania to jestem w domu, jeżeli nie to mam już pomysł jak to przerobić pod 3D.
Jeżeli moje przypuszczenia potwierdzą się to opiszę to.


golf III GT special

Awatar użytkownika
kowalca2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 18, 2008 12:34
Lokalizacja: WWL

Re: Fotele 5D/3D przeróbka

Post autor: kowalca2 » pn mar 26, 2012 22:55

Robota nie opłacalna, da się zrobić, ale...
Bez cięcia i spawania się nie obędzie.
Regulację lędzwiową da radę przełożyć, ale muszę wyciąć, odcinek z mocowaniem pokrętła regulacji lędzwiowej i wspawać w tym samym miejscu, w ramie oparcia 3D.
Oparcie od 5D i od 3D różnią się niektórymi elementami, jeden ma coś czego drugi nie ma.
5D nie ma wypustki w której znajduje się rączka łamania fotela i posiada jeden haczyk, na dole ( trzy drzwiowy fotel ma dwa haczyki, prawy lewy, które umożliwiają po odciągnięciu rączki położyć oparcie)
Mam dwa komplety siedzeń oprócz tych w samochodzie, więc mogę się bawić.


golf III GT special

vitter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 18:24

Fotele 5D/3D przeróbka

Post autor: vitter » sob kwie 07, 2012 14:15

To ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy do 5D wchodzą fotele z 3D? Nie trzeba nic kombinować z prowadnicami, czy jednak trzeba coś ciąć, albo zmieniać prowadnice?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Fotele 5D/3D przeróbka

Post autor: grg474 » ndz kwie 08, 2012 12:08

vitter pisze:Czy do 5D wchodzą fotele z 3D? Nie trzeba nic kombinować z prowadnicami, czy jednak trzeba coś ciąć, albo zmieniać prowadnice?
pasują bez przeróbki - jak ci tylko nie przeszkadzają te raczki od składania foteli to możesz spokojnie wkładać


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
kowalca2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 18, 2008 12:34
Lokalizacja: WWL

Re: Fotele 5D/3D przeróbka

Post autor: kowalca2 » pn kwie 16, 2012 21:16

Kolega ma rację od 3d wchodzą bez przeróbek.

Więc regulację lędzwiową przełożyłem do fotela, który jej nie posiadał, obyło się bez spawania bo użyłem nitów, ale diaks i wiertarka się przydały. Wszystko ładnie pasowało i działa.


golf III GT special

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości