Zacinający się i strzelający podnośnik el. szyb

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
qniu89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:13
Lokalizacja: Miasto Maczet ;)

Zacinający się i strzelający podnośnik el. szyb

Post autor: qniu89 » pn sty 23, 2012 19:06

Witam :)

Otóż mam taki problem: od jakiegoś lewa przednia szyba blokowała się przy podnoszeniu i opuszczaniu oraz coś strzelało w środku. Planowałem zabrać się za to na wiosnę, ale dzisiaj pech chciał, że jak opuściłem szybę to już nie byłem w stanie jej podnieść... Po zdjęciu boczka okazało się że owe "strzelanie" pochodzi z samego mechanizmu podnoszenia szyby i podobnie jak zacinanie się, występuje również po wymontowaniu szyby, kiedy podnośnik pracuje sam.

I teraz pytanie do Was, drodzy forumowicze: co się właściwie stało i czy da się to naprawić? Czy może lepiej szukać nowego podnośnika na szrocie lub zamiennika?

Jeśli to ma znaczenie, to kilka miesięcy temu ta szyba już się blokowała (bez strzelania) i wtedy pomogło odłączenie wtyczki od sterownika szyb na kilka minut i ponowne podłączenie. Przy okazji, jako że coś lekko skrzypiało, przesmarowałem nieco prowadnice (uznałem że to w nich leży problem).


Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 -> Golf 1.6/101KM GT '96

"nie zawsze kierowcą Golfa III jest bezmózgi, naćpany i pijany dres."

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Zacinający się i strzelający podnośnik el. szyb

Post autor: prezesik25 » pn sty 23, 2012 19:10

Wg mnie kończy się przekładnia w mechanizmie, niedługo padnie i konieczna będzie wymiana. Mechanizmy w nadwoziach 3D i 5D w przednich drzwiach są takie same.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zacinający się i strzelający podnośnik el. szyb

Post autor: Paweł Marek » wt sty 24, 2012 00:08

kup sobie zamiennik mechanizmu najlepiej Topran, jakieś 8 dych, nie posiada silnika, przełożysz do niego stary silniczek i po kłopocie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
qniu89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:13
Lokalizacja: Miasto Maczet ;)

Zacinający się i strzelający podnośnik el. szyb

Post autor: qniu89 » wt sty 24, 2012 01:29

Czyli rozumiem, że nie ma sensu/możliwości reanimowania tego? Swoją drogą, poprzedni właściciel też już musiał zmieniać, bo jest to właśnie Topran ;) No nic, w takim razie trzeba będzie sobie zakupić to cudeńko...


Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 -> Golf 1.6/101KM GT '96

"nie zawsze kierowcą Golfa III jest bezmózgi, naćpany i pijany dres."

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zacinający się i strzelający podnośnik el. szyb

Post autor: Paweł Marek » śr sty 25, 2012 10:54

możliwość jest zależnie co się zepsuło, jesli sama linka to opisy dorobienia i zmiany sa , tylko że się nie opłaca bawić chyba ze to lubisz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zAwAdA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 25, 2009 00:13
Lokalizacja: Jaworzno

Zacinający się i strzelający podnośnik el. szyb

Post autor: zAwAdA » pn sty 30, 2012 21:20

Ja jakiś czas temu zakupiłem mechanizm Toprana do lewych przednich drzwi bo w starym pękła linka. Ale niestety wyzywałem na ten mechanizm ile się dało.

Rolki po których pracuje linka miały większe luzy niż moje oryginalne w 17 letnim mechanizmie przez co linka spadała z nich. W ostateczności z dwóch mechanizmów, starego i nowego złożyłem jeden. Z Toprana jedynie przełożyłem linki do mojego starego mechanizmu.

Może akurat trafiłem na taki lipny egzemplarz, ale nawet nie chciałem już reklamować tego gdyż potrzebowałem złożyć drzwi do kupy.

Ja osobiście nie polecam zakupu tego mechanizmu tylko regeneracja starego lub zakup używki.

Pozdro...



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Zacinający się i strzelający podnośnik el. szyb

Post autor: matisim » śr lut 01, 2012 21:05

u mnie szyba sie zacinała a powodem tego były przekaźniki w podnośniku :) były brudne i przy opuszczaniu/ podnoszeniu było słychać tylko lekkie pykanie i nic sie nie działo, czasem pomagało pukanie w drzwi a czasem przejazd kolejowy :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości