centralny zamek na bagażnik; automatyczne zamknięcie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

centralny zamek na bagażnik; automatyczne zamknięcie

Post autor: Yoo! » czw gru 01, 2011 22:13

Witam mam do was dwa pytania.
1) czy ktoś z was zakładał siłownik centralnego zamka na bagażnik ??
jeśli tak to proszęo jaką rade w tej sprawie, bo gościu zajmujący się zakładaniem centralnych, mówił mi że nie da rady :banghead: wydaje mi się, że ściemniał :hehe:

2) czy ktoś z was (nie koniecznie w waszych VW) zakładał pneumatyczne/automatyczne zamykanie tylnej klapy, wiecie tak jak jest np w npwym pasku czy innych cudach



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

centralny zamek na bagażnik; automatyczne zamknięcie

Post autor: Kamel » pt gru 02, 2011 11:19

Yoo! pisze:1) czy ktoś z was zakładał siłownik centralnego zamka na bagażnik ??
Pomyśl o ori siłowniku - nie będziesz musiał kombinować z montażem, bo użyjesz fabrycznych punktów mocujących.
Oprócz siłownika potrzebne Ci będą bebechy z klamki z centralnym - najwygodniej kupić całą klamkę klapy razem z cięgnami i resztą - będzie pewność, że masz wszystko.
Yoo! pisze:2) czy ktoś z was (nie koniecznie w waszych VW) zakładał pneumatyczne/automatyczne zamykanie tylnej klapy, wiecie tak jak jest np w npwym pasku czy innych cudach
Z tym może być troszkę problem, bo w MK4 nie ma zbyt wiele miejsca na zamontowanie automatycznych siłowników, choć pewnie po jakiejś większej rzeźbie coś by się tam wymodziło.
Popatrz sobie jak wyglądają siłowniki z Touarega, MLa i innych z automatycznym zamykaniem klapy.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

centralny zamek na bagażnik; automatyczne zamknięcie

Post autor: Yoo! » pt gru 02, 2011 21:13

Dzięki za odp, będe kombinował......

a jeśli chodzi o siłowniki to z tego wynika, że chyba nie warto bawić się w jakieś konkretne przeróbki, myślałem, że będzie to na zasadzie przełożenia innych siłowników, no nic będekombinował, dzięki :)



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

centralny zamek na bagażnik; automatyczne zamknięcie

Post autor: Pablo Corrado » pt gru 02, 2011 23:42

Nie wiem, czy o to Ci chodzi, ale poczytaj i pokombinuj :-)
http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... f=9&t=1988" onclick="window.open(this.href);return false;


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: centralny zamek na bagażnik; automatyczne zamknięcie

Post autor: Yoo! » sob gru 03, 2011 09:25

Pablo Corrado pisze:Nie wiem, czy o to Ci chodzi, ale poczytaj i pokombinuj :-)
http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... f=9&t=1988" onclick="window.open(this.href);return false;

dzięki, poradnik się przyda, niestety wynika z niego, że aby dokonać takiej przeróbki, musze zmienić siłowniki (ok), zmienić kodowanie vagiem w module komfortu (którego z mojej ubogiej wersji brak), a po 3 klapaotwiera się z fabrycznego pilota centralnego,a ja centralny zakładałem sam, tak więc z tego modu sobie zrezugnuje :P ale dzięki za odp Panowie :)



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

centralny zamek na bagażnik; automatyczne zamknięcie

Post autor: Pablo Corrado » sob gru 03, 2011 11:42

To był opis do MK5, dlatego historia z przekodowywaneim borda, ale możesz pokombinować inaczej.
Kupić elektryczny siłownik sterowany osobnym kanałem ze sterownika alarmu i tak go założyć, żeby zwalniał całkowicie zamek. Do tego mocniejsze amortyzatory klapy + ew odboje lub sprężynki i może się uda :bigok:

Chociaż, nie wiem, czy sie opłaca rzeźbic.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości