MK3 nie grzeje..

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kotikgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:54
Lokalizacja: Jasło

MK3 nie grzeje..

Post autor: kotikgolf » czw lis 24, 2011 20:39

Witam,

Może juz był taki temat,lecz nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie..
Mam problem z ogrzewaniem.Silnik się zagrzeje,węże są ciepłe itd, a nawiew dmucha tylko zimnym, obydwa węże od nagrzewnicy są ciepłe...dodatkowo w kanałach mam drobinki szarej gąbki..gdzie tu ręce włożyć bo zimno sie robi i ogrzewanko by sie przydało :) proszę o pomoc, dodam jeszcze, ze golfik mi sie nie chce zagrzać, na wskaźniku zadko kiedy 70 wyskoczy i włancza sie wentylator wtedy.. silnik 2.0 8v (GTI)


Joker 1.6 AEE i GTI 2.0 2E

Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

MK3 nie grzeje..

Post autor: seba198666 » czw lis 24, 2011 21:51

co to temperatury na zegarach jeśli wentylator sie załacza do wymiany bedzie czujnik temperatury płynu chłodzącego.jeśli nie leci nawet letnie powietrze z nawiewów to mogło się urwać cięgno które idzie od pokręteł,muszisz odkręcić panel z pokretłami nawiewów i zobaczyć czy linki pracują na początek


seba

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

MK3 nie grzeje..

Post autor: Paweł Marek » pt lis 25, 2011 00:33

kotikgolf, ewidentna awaria polegająca na wykruszeniu się gąbki z klapy regulującej ciepłe/zimne. Jest ona przy nagrzewnicy, dostęp trudny. Czemu nie używasz wyszukiwarki co 2-3 dni jest temat o tym. Postępowanie dla naprawy jest zależne czy masz klimę czy nie, jeśli nie sprawa jest w miarę prosta, nie trzeba zdejmować całej deski starczy odpiąć kanał od wentylatora który jest mocowany spinkami do obudowy nagrzewnicy od jej prawej strony i tam zyskuje się dostęp do owej klapy, otwory po wykruszonej gąbce w niej zakleja taśmą lub lepiej jakąś gumą piankową np z podkładki pod mysz, żeby to było miękkie bo wówczas nawiew ciszej pracuje.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maksym1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 22:25
Lokalizacja: Elbląg/Olsztyn

MK3 nie grzeje..

Post autor: maksym1990 » sob lis 26, 2011 02:16

podepne sie pod temat. mam podobne objawy.termostat zmieniałem i mam tak samo jak przed wymiana. silnik mam 1.8 90km bez klimy. na zegarach temp pokazuję mi czasami 60stopni góra 80. tak mam takie letnie powietrze ,na postoju jest cieplejsze.jak jade w trasie to mam ciagle zimnawe.ciegna sprawdzałem i mam niby wszystko ok. nie wiem juz sie do czego zabrac :/



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

MK3 nie grzeje..

Post autor: seba198666 » sob lis 26, 2011 21:22

maksym1990 pisze:podepne sie pod temat. mam podobne objawy.termostat zmieniałem i mam tak samo jak przed wymiana
a jaki masz termostat? bo u mnie było podobnie.co prawda temp miałem 90 ale w mrozy jak włączałem ogrzewanie to spadało do 70. dlatego polecam tylko wahlera 5zł droższe ale super.Zacznij od spr termostatu w ten sposob.... przejedz sie kawalek i sprawdz dolnego weza od chlodnicy ma byc zimny dopoki silnik nie zlapie 90 jesli bedzie cieply albo goracy wczesniej termostat do wymiany. sorki ze bez polskich znakow ale cos sie stalo z klawiatura na forum


seba

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

MK3 nie grzeje..

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 27, 2011 00:41

Dopisze tylko że od kilku już lat jakość Wahlera jest do kitu, tego co w ASO sprzedają również, i jeśli ktoś chce mieć pewność że nie założy szajsu to metoda jest jedna: poprosić o kilka sztuk w sklepie i sprawdzać każdy w garnku z gorącym olejem, co któryś tam jest ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

MK3 nie grzeje..

Post autor: skaktus » ndz lis 27, 2011 01:45

Moim zdaniem to zakupić coś ze szrotu. Robiłem podobną sprawę w Seacie Cordoba z 95 roku i problem był podobny. Nie wiem skąd były te termostaty, ale otwierały się jak popadło.



kotikgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:54
Lokalizacja: Jasło

Re: MK3 nie grzeje..

Post autor: kotikgolf » ndz lis 27, 2011 21:10

Paweł Marek pisze:kotikgolf, ewidentna awaria polegająca na wykruszeniu się gąbki z klapy regulującej ciepłe/zimne. Jest ona przy nagrzewnicy, dostęp trudny. Czemu nie używasz wyszukiwarki co 2-3 dni jest temat o tym. Postępowanie dla naprawy jest zależne czy masz klimę czy nie, jeśli nie sprawa jest w miarę prosta, nie trzeba zdejmować całej deski starczy odpiąć kanał od wentylatora który jest mocowany spinkami do obudowy nagrzewnicy od jej prawej strony i tam zyskuje się dostęp do owej klapy, otwory po wykruszonej gąbce w niej zakleja taśmą lub lepiej jakąś gumą piankową np z podkładki pod mysz, żeby to było miękkie bo wówczas nawiew ciszej pracuje.

Paweł Marek Dzięki za podpowiedź, nie mam klimy. Powiedz mi którędy tam się dostać ? od schowka czy tutaj z pod palenu do sterowania?i czy po założeniu tej gąpki będzie grzało>?


Joker 1.6 AEE i GTI 2.0 2E

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

MK3 nie grzeje..

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 27, 2011 22:18

jesli wykruszyła się nie zajrzysz nie dowiesz się. No więc jeśli nie chcesz robić jak przy wymianie nagrzewnicy czyli ścigać deskę to odkręć schowek pasażera, wyjmij platsyki u dołu przed i pod lewarkiem. Zobaczysz plastykowy kanał dochodzący od strony prawej od wentylatora do obudowy nagrzewnicy. Mocowany jest za pomoca spinek, dostep to tych z przodu łatwy do tych z tyłu szczególnie jednej masakryczny, trzeba trafiać śrubokrętem albo to wytargać łamiąc - nic się przez to złego nie stanie. Od strony silnika odkręcić śruby mocujące kanał od wentylatora to już sobie zobacz w opisie wymiany nagrzewnicy. Jak wyjmuiesz ten kanał łącznie z wentylatorem zyskasz dostęp do klapki.
Od razu zaznaczę że to się łatwo pisze ale robota wymaga cierpliwości czasu i dla niektórych Relanium.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kotikgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:54
Lokalizacja: Jasło

MK3 nie grzeje..

Post autor: kotikgolf » czw gru 01, 2011 22:35

zakleiłem taśmą te otwory dość solidnie i wszystko działa :D:D dzieki za pomoc


Joker 1.6 AEE i GTI 2.0 2E

adolfo_1986_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 08, 2009 03:39
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Auto: Skoda Octavia
Silnik: ALH

MK3 nie grzeje..

Post autor: adolfo_1986_ » śr gru 07, 2016 08:05

Witam, może odgrzewam kotleta, lecz mnie dopadła ta przypadłość Golfa. Mianowicie mam golfa III 1,6 benzyna + LPG (silnik AEA bez klimatyzacji). Wszystko było cały czas ok. - do czasu. W lato miałem problem z nieszczelnym układem chłodzenia. Wsypałem proszku do uszczelniania chłodnic. Jak się później okazało była winna uszczelka pod głowica. Wszystko porobione, no i chyba wszystko działało prawidłowo. Zaczęły się chłodne dni i nie działa prawidłowo ogrzewanie. Na 1,2 biegu powietrze cieplejsze, na 3,4 zimne. Zakleiłem ponownie gąbką klapę ciepłe/zimne - pełno gąbki wylatywało z nawiewu. Dalej to samo.Wymieniłem profilaktycznie termostat na wahlera. Na zegarach pokazuje 90st.C, dolny wąż nadal zimny. Dopiero po dłuższym trzymaniu na postoju puszcza termostat. Wyczyściłem cały układ płukanką Prestone. Nic to nie dało. Okazało się, że kolektor ssący był niedrożny. Wyczyściłem go i teraz przewody idące do kolektora ssącego i z niego są gorące po chwili. Podobnie jak przewody do nagrzewnicy. Po tym zabiegu na 2 biegu nawiewu leciało już ciepłe powietrze, ale na 3i4 chłodniejsze. Nagrzewnicę potraktowałem kilka godzin roztworem octu i kwasku cytrynowego poprzez pompkę zewnętrzną - efekt taki, że jest tylko gorzej, ledwo na 1 biegu leci ciepłe powietrze. Czy mogłaby być to wina pompy wody? Coś słychać szum od strony rozrządu i nie jest to nic z paska osprzętu. Rozrząd wymieniany był w 2012r - 40tys. km. temu. Pozdrawiam i proszę o sugestie. Po planuje wymontować nagrzewnicę, lecz nie wiem co to da.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: MK3 nie grzeje..

Post autor: amatorek » pn gru 12, 2016 19:54

kotikgolf pisze:Czy mogłaby być to wina pompy wody?
Gdzieś czytałem posty z problemem ogrzewania,i właśnie po wymianie pompy wodnej,ciepełko wróciło.

edit.znalazłem dział :Mechanika "Słabe ogrzewanie etc...str 23 post na samym dole

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Postprzez kolba1209 » Śr gru 07, 2016 14:05
Witam, po długiej walce ze słabym ogrzewaniem , po wymianie nagrzewnicy, termostatu i sprawdzeniu kilku innych rzeczy, przyczyną słabego ogrzewania okazała się pompa wody. Ogrzewanie od początku działało słabo ale nie podejrzewałem nowej pompy która była wymieniana razem z rozrządem. Niedawno rozrząd był na nowo wymieniany z racji przebiegu i problem jak ręką odjął! -6st na dworzu a w środku bez problemu nagrzewa do ponad 20st samochód
poczytaj tematy, być może coś dopasujesz



Awatar użytkownika
machul333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 10:36

MK3 nie grzeje..

Post autor: machul333 » wt gru 13, 2016 21:33

zapchana nagrzewnica od tego proszku który wsypałeś, najgorsze co może być taki uszczelniacz dodać.

płyn przez nia przepływa częściowo albo przepływa ale oddaje bardzo mało ciepła na nagrzewnice , dlatego tylko na wolnych biegach dmucha ci ciepłe



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości