brak ciepłego nawiewu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mirella
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 24, 2011 14:17

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Mirella » czw lis 24, 2011 15:05

Witam. Jakieś dwa miesiące temu kupiłam Golfa III 1.4 i przy zakupie nie zwróciłam uwagi, że w samochodzie niema w ogóle ciepłego nawiewu. Dostrzegłam to dopiero teraz kiedy na dworze robi się coraz zimniej a ja marznę w samochodzie. Zaznaczę, że termostat działa prawidłowo, wskaźnik temperatury wskazuje 85 stopni gdy samochód się rozgrzeje a mimo to z nawiewu leci wciąż zimne powietrze. Płynu w chłodnicy nie ubywa, od momentu zakupu go nie wymieniałam. Wąż doprowadzający do nagrzewnicy jest gorący natomiast ten odprowadzający zimny. Wczoraj pewien mechanik niby przeczyścił tą nagrzewnice skompresowanym powietrzem ale nic to nie pomogło. Czy ma ktoś jakiś pomysł w czym tkwi problem. Proszę o pomoc bo temperatura na dworze coraz niższa a ja marznę w samochodzie :( Z góry dziękuję za pomoc :)



Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Virus8833 » czw lis 24, 2011 15:40

wymiana nagrzewnicy a nie jej czyszczenie , taki jest moje zdanie , ale niech tez inni sie wypowiedza



Mirella
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 24, 2011 14:17

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Mirella » czw lis 24, 2011 16:13

No tak myślałam, że to może być ta nagrzewnica, tylko dodam jeszcze, że w tych kratkach nawiewu mam pełno jakiś takich strzępków gąbki (pianki) może to ma jakis związek?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Paweł Marek » czw lis 24, 2011 20:02

Trzeba wymienić nagrzewnicę a gąbka prawdopodobnie pochodzi z jednej z klapek regulujących przy nagrzewnicy przepływ powietrza ciepłe/zimne. Trzeba powstałe z powodu rozpadu gąbki otwory zakleić - czyli nagrzewnica plus zaklejenie tych otworów rozwiąże dopiero problem, zrobić to trzeba jednoczasowo. Dużo roboty, pół dnia nawet dla wprawnej osoby ale innej opcji brak. Opis jest w dziale FAQ jeśli potrafisz majstrować przy aucie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mirella
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 24, 2011 14:17

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Mirella » czw lis 24, 2011 22:53

Super. Dzięki za pomoc. Ja raczej sama nic nie zdziałam ale skoro wiem w czym jest problem to znajdę kogoś kto mi to zrobi. A czy może być taka możliwość że nagrzewnica jest jednak w porządku a wina tkwi w tej klapie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Paweł Marek » pt lis 25, 2011 00:27

Raczej nie, skoro węże nagrzewnicy wyraźnie różnią się temperaturą to znaczy że płyn przez nią swobodnie nie przepływa - czyli jest zakamieniona.
Jest jeszcze taka możliwość że układ chłodzenia jest zapowietrzony, wtedy zalegający w nagrzewnicy gaz również blokuje przepływ płynu. Ale taki objaw występuje przy dość rzadkiej awarii czyli uszkodzeniu uszczelki pod głowicą , sprawa poważniejsza trzeba to brać pod uwagę ale na dalszym miejscu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Adii_Prusice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 24, 2012 23:14
Lokalizacja: Wrocław

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Adii_Prusice » ndz lis 11, 2012 18:58

Nie mam ciepłego nawiewu na kabinie temperatura silnika oki. Wiem ze cos mam ze sterowaniem w kabinie nie tak ale moje pytanie brzmi tak:
Czy jest możliwość gdzieś nogach pasażera po lewej stronie odkręcić obudowę i tam jest jakiś przełącznik na ciepłe powietrze ??? Słyszałem że ponoć tak .... ale czy to prawda ??? Dodam ze mam klime
Czekam na jakaś podpowiedz
Pozdro

PS. No jeszcze muszę sprawdzić zamkniecie nawiewu zimnego powietrza i chyba o to mi chodziło dokładnie :)



Awatar użytkownika
qbaroz92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:33
Lokalizacja: Mosina

brak ciepłego nawiewu

Post autor: qbaroz92 » pn lis 12, 2012 17:59

Witam. Mam ten sam problem w III 1.9 TDI. Auto zaczyna po ok 8 km dmuchać lekko letnim powietrzem a temp. silnika podejdzie mi max do 80stopni. Mówicie że najrozsądniejszą rzeczą będzie wymiana nagrzewnicy?



giee
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 154
Rejestracja: sob lut 04, 2012 20:15

Re: brak ciepłego nawiewu

Post autor: giee » pn lis 12, 2012 20:09

[quote="qbaroz92"]Witam. Mam ten sam problem w III 1.9 TDI. Auto zaczyna po ok 8 km dmuchać lekko letnim powietrzem a temp. silnika podejdzie mi max do 80stopni. Mówicie że najrozsądniejszą rzeczą będzie wymiana nagrzewnicy?[/q

jak nie jest mokro w miejscu gdzie znajduje sie nagrzewnica to niee musisz jej wymieniać musisz zakleić klapki ciepło zimno na nowo bo pewnie gąbke szlka trafił tak czy tak robota jak przy wymianie nagrzewnicy na wszelki wypadek wyciągnij ją i zobacz w jakim jest stanie



Awatar użytkownika
qbaroz92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:33
Lokalizacja: Mosina

brak ciepłego nawiewu

Post autor: qbaroz92 » pn lis 12, 2012 23:14

Dzięki za pomoc, muszę to jak najszybciej ogarnąć bo tyłek marznie...



Awatar użytkownika
Adii_Prusice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 24, 2012 23:14
Lokalizacja: Wrocław

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Adii_Prusice » wt lis 13, 2012 14:02

Rozwiązałem swój problem.
Tkwił on w panelu sterowania, kółko od ciepłego i zimnego powietrza kręciło się ale drucik odpowiadający za zamykanie i otwieranie klapki nawiewu nie poruszał się bo były w nim połamane ząbki :)
Pozdro



Awatar użytkownika
Bartek__11111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 22:20
Lokalizacja: Lębork

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Bartek__11111 » ndz lut 02, 2014 00:02

Witam wymieniałem uszczelkę od chłodniczki oleju przy czym spuszczałem płyn z układu.
Rozgrzewam silnik do 90 termostat otwiera, jeden z przewodów co idą do nagrzewnicy jest ciepły (z bloku silnika) a drugi jest zimny i dmucha cały czas zimne powietrze co może być nie tak?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

brak ciepłego nawiewu

Post autor: Mavrick » ndz lut 02, 2014 14:26

Bartek__11111 pisze:Witam wymieniałem uszczelkę od chłodniczki oleju przy czym spuszczałem płyn z układu.
Rozgrzewam silnik do 90 termostat otwiera, jeden z przewodów co idą do nagrzewnicy jest ciepły (z bloku silnika) a drugi jest zimny i dmucha cały czas zimne powietrze co może być nie tak?
Przeciez koledzy wczesniej juz podali prawdopodobna przyczyne usterki...



Awatar użytkownika
qbaroz92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:33
Lokalizacja: Mosina

brak ciepłego nawiewu

Post autor: qbaroz92 » pt mar 07, 2014 00:20

Ja z braku czasu w końcu po roku zabrałem się za to i zacząłem od termostatu. Okazało się że termostat dużo za szybko się otwierał i dlatego nie mógł się nagrzać. Kosztowało mnie to tylko 36 zł + świeży płyn przy okazji a teraz pięknie się nagrzewa do 90st. i jest ładnie cieplutko w aucie.
To tak tylko jakby ktoś miał podobnie.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości