podsufitka bora

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturrro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 11:20

podsufitka bora

Post autor: arturrro123 » wt lis 08, 2011 21:41

witam posiadam vw bora.Potrzebuje wymienic antene radiowa moze ktos wie jak sie do tego zabrac jak zdemontowac tylna czesc podsufitki czy musze cala zdjac dziekuje za jakiekolwiek info



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

podsufitka bora

Post autor: guziolek » śr lis 09, 2011 14:00




arturrro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 11:20

Re: podsufitka bora

Post autor: arturrro123 » śr lis 09, 2011 18:54

guziolek pisze:Szukać się nie chciało? :bajer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=349276
a czy w borze jest tak samo jak w golfie ? wydaje mi sie ze jest troszke inaczej a niechce nic polamac



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podsufitka bora

Post autor: Qto » ndz lis 13, 2011 19:33

w Borze jest tak samo, tyle że bagażnikiem podsufitki nie wyciągniesz...cza drzwiami kombinować



arturrro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 11:20

podsufitka bora

Post autor: arturrro123 » ndz lis 13, 2011 20:49

ja nie chce wyciagnac tylko antene wymienic nie wiem jak tylna czesc przy tylnej szybie odklejc czy cos innego



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

podsufitka bora

Post autor: Pablo Corrado » ndz lis 13, 2011 21:33

Tylna listwa jest na klipsach, ale nie wiem czy sie dostaniesz w sedanie bez demontarzu podsufitki.
Chyba, że to Bora kombi, to dostęp bez zdejmowania bez problemu :bigok:


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

arturrro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 11:20

Re: podsufitka bora

Post autor: arturrro123 » pn lis 14, 2011 19:53

Pablo Corrado pisze:Tylna listwa jest na klipsach, ale nie wiem czy sie dostaniesz w sedanie bez demontarzu podsufitki.
Chyba, że to Bora kombi, to dostęp bez zdejmowania bez problemu :bigok:
chcialbym tylko tylna czesc odchylic a czy tylne supki tez musze zdemontowac i pasy?



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

podsufitka bora

Post autor: Pablo Corrado » pn lis 14, 2011 21:38

Słupki tylko "poluzuj" w górnej ich części.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podsufitka bora

Post autor: Qto » pn lis 14, 2011 23:09

Moim zdaniem nie uda się bez demontażu tylnych i środkowych słupków. Zdemontuj tylne słupki (pasy oczywiście też) i zobacz na ile uda się odgiąć podsufitkę ale uważam że za mało...jak za mało to demontaż środkowych słupków (i pasów + uchwyty nad głowami pasażerów z tyłu) i znowu sprawdzanie ile zostanie miejsca po odchyleniu podsufitki - jak za mało to odkręcasz uchwyty nad głowami z przodu...te uchwyty to mam nadzieję że wiadomo o co chodzi...te rączki na krawędziach dachu.
Myślę że to już powinno wystarczyć żeby mieć w miarę dobre dojście do anteny - ale wiadomo że najlepiej byłoby mieć podsufitkę na dole...a samo poluzowanie słupków nie wiem co miałoby dać...moim zdaniem nie da się minąć podsufitką słupka kiedy ten nie jest zdjęty - ale próbować możesz.



arturrro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 11:20

Re: podsufitka bora

Post autor: arturrro123 » wt lis 15, 2011 18:35

Qto pisze:Moim zdaniem nie uda się bez demontażu tylnych i środkowych słupków. Zdemontuj tylne słupki (pasy oczywiście też) i zobacz na ile uda się odgiąć podsufitkę ale uważam że za mało...jak za mało to demontaż środkowych słupków (i pasów + uchwyty nad głowami pasażerów z tyłu) i znowu sprawdzanie ile zostanie miejsca po odchyleniu podsufitki - jak za mało to odkręcasz uchwyty nad głowami z przodu...te uchwyty to mam nadzieję że wiadomo o co chodzi...te rączki na krawędziach dachu.
Myślę że to już powinno wystarczyć żeby mieć w miarę dobre dojście do anteny - ale wiadomo że najlepiej byłoby mieć podsufitkę na dole...a samo poluzowanie słupków nie wiem co miałoby dać...moim zdaniem nie da się minąć podsufitką słupka kiedy ten nie jest zdjęty - ale próbować możesz.
super dzieki a jak sie zabrac za podsufitke przy tylnej szybie jest ona przyklejona czy moze jakos przypieta



Awatar użytkownika
pawel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:50
Lokalizacja: Gdzieś w czasie

Re: podsufitka bora

Post autor: pawel1971 » śr lis 16, 2011 12:49

arturrro123 pisze:witam posiadam vw bora.Potrzebuje wymienic antene radiowa moze ktos wie jak sie do tego zabrac jak zdemontowac tylna czesc podsufitki czy musze cala zdjac dziekuje za jakiekolwiek info ......................................................a jak sie zabrac za podsufitke przy tylnej szybie jest ona przyklejona czy moze jakos przypieta

Co auto to inaczej. Aby wymienić antenę to w/g mnie najrozsądniej będzie całkowicie zdemontować ten sufit .Nie wyciągając go z auta położyć na fotelach.
Jeżeli chodzi o samą wytłoczkę sufitu to na brzegach może być ona na spinkach lub być klejona.Nigdy nie robiłem tego w VW więc to tylko moje przypuszczenia a na aukcjach nie znalazłem foty sufitu od wewnątrz.
W peugeocie 307 była klejona na środku a reszta trzymała się na rączkach i uszczelkach. Robiłem kiedyś szyberdach w Hyundai Pony a tam była na metalowych spinkach. Więc co auto to inaczej



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podsufitka bora

Post autor: Qto » śr lis 16, 2011 14:30

arturrro123 pisze:a jak sie zabrac za podsufitke przy tylnej szybie jest ona przyklejona czy moze jakos przypieta
Niestety nie wiem jak jest w Borze...zobacz czy nie ma tam żadnej listwy - jak jest to na spinkach (tak samo jak w Golfie) i cza delikatnie szarpnąć na środku...jak nie ma żadnej listwy to zacznij od demontażu słupków, wtedy dojdziesz do tego jak się podsufitka trzyma na środku...

Podsufitka nie jest ani klejona ani na spinkach...trzyma się na wszystkich elementach typu słoneczniki, uchwyty, lampka środkowa...oraz głównie na słupkach i uszczelkach. Nawet po odkręceniu wszystkich elementów podsufitka utrzyma się na samych uszczelkach.



dadi24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 28, 2014 19:07

Re: podsufitka bora

Post autor: dadi24 » sob lis 29, 2014 21:28

Temat stary, ale bez odpowiedzi tak naprawdę, więc wtrącę swoje trzy grosze :)

Podsufitka trzyma się tak jak kolega napisał wyżej na wszystkich elementach przykręcanych, czyli rączki, słoneczniki oraz na uszczelkach i osłonach słupków. Z tyłu dodatkowo podsufitka zaczepia się za górną krawędź dachu pod szybą , więc jak już wszystko zdemontujemy to trzeba ją wysunąć lekko w tył (jak widać odpada wymiana anteny bez odkręcenia wszystkich elementów, bo bez tego nie wysuniemy jej z tej krawędzi). Można i na siłę, ale nie warto ryzykować, bo pozostaną załamania po odginaniu.

Nie wiem czy ktoś zauważył to, ale są dwa rodzaje podsufitki do Bory. Nie chodzi o szyberdach, ale o umiejscowienie rączek do trzymania przed i po 2000 roku.

Po 2000 roku rączki zostały oddalone od drzwi o kilka cm poprzez metalowe blachy (dystanse). Ja się o tym dowiedziałem podczas wymiany podsufitki.
Aby zamontować nowszą podsufitkę trzeba dodać te brakujące blachy - nie jest to jednak proste, bo należy zrobić po trzy otwory w karoserii na jedną blachę i jeszcze powinno się zamontować w tych otworach specjalne gwinty, ze względu na to, że musi wytrzymać duże obciążenie. Jakby ktoś chciał starszą podsufitkę zamontować do auta po 2000 to nie ma problemu, bo wystarczy zdemontować dystanse i już można zakładać rączki (nie trzeba wiercić otworów). Radzę uważać podczas kupna podsufitki w celu wymiany ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości