Lusterko sferyczne czy asferyczne?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Lusterko sferyczne czy asferyczne?

Post autor: mgralien » pn lis 07, 2011 13:43

Witam
Mam pytanie. Czy wiecie jakie lusterka są montowane w Golfach IV w wersji angielskiej? Lewe i prawe (oba duże) lusterko mam z wersji ang.

W lewym nie ma takiej czarnej kreski na szkle i nie wiem czy jest ono płaskie czy sferyczne? Widoczność słaba i nie wiem czy poprawi coś zmiana na sferyczne jeżeli to co mam jest sferyczne :otepienie:
Prawe lusterko jest asferyczne z czarną kreską i załamanym obrazem. Potwierdzam widoczność bardzo dobra ale przy parkowaniu bardzo ciężko ocenić odległość.

W związku z tym przymierzam się do zmiany szkieł w obydwu. Co polecacie? Myślałem nad sferycznymi. Napewno prawe asferyczne jest słabe. Fakt widoczność super przy zmianie pasa ale ciężko ocenić odległość.

Z drugiej strony jak mam mieć słabą ocenę odległości to też lipa.Szukam czegoś po środku. Napewno asferyczne po prawej wylatuje. Tylko co z lewą stroną? Dać sferyczne? Nie wiem jakie posiadam obecnie ale jest jak mówiłem z wersji angielskiej i widoczność nędzna.

Dzięki za porady :)



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Lusterko sferyczne czy asferyczne?

Post autor: jackyz » ndz lis 20, 2011 15:10

Ja przerobiłem swojego angola na europejczyka i też myślałem że wymienie tylko szkła w lusterkach np.ze skody octawi,bo ma dwa duże lesterka,ale okazuje się że pomimo wymiany szkieł widoczność jest do :ass: bo jest inny kąt wychylania mechanizmu lusterka.Przynajmniej ze sterowaniem elektrycznym.Kupiłem lusterko europejskie na prawą strone,a na lewą tylko szkło z tą kreską.


Jacek

Awatar użytkownika
epiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 03:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Lusterko sferyczne czy asferyczne?

Post autor: epiotr » ndz lis 20, 2011 15:22

ja mam założone w jednym z aut lewe (elektryczne) od anglika i jest do :ass: tak jak pisał kolega wczesniej jest inny kąt wychylenia mechanizmu,proponuję szukać z wersji europa



Awatar użytkownika
ledman
pssst
pssst
Posty: 1402
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 22:53

Lusterko sferyczne czy asferyczne?

Post autor: ledman » ndz lis 20, 2011 15:25

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=238962" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości