Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafikk1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 15:56
Lokalizacja: ŻARY
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: rafikk1987 » pn paź 17, 2011 21:46

Witam . Chcialem sie was zapytac i poradzic w sprawie fotela kierowcy , aktualnie mam bez regulacji i czy jak kupie z regulacja wysokosci czy mozna zmienic sam stelaż zeby zostawic swoja gabke oraz material bo ciezko jest znalesc fotel w dobrym stanie w takiej samej tapicerce .
I czy ta gra jest warta swieczki :) i nie wiem czy to wazne chcialbym z raczka regulacji obok reznego a nie kolo lewej nogi , i czy od Toledo I stelaż by pasowal ??
wzor tapicerki jaja posiadam : Obrazek

ewentualnie moze ktos ma taki fotel z tym wzoram z regulacja ale w to watpie to bylbym zainteresowany
( badz prosze o porady jak rozebrac fotel zeby zmienic sobie na regulowany )
z gory dzieki i pozdrawiam !



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: Johnatan » wt paź 18, 2011 23:33

Tak bedzie pasowało. Tu ciekawostka fotele od Audi a4 są bardzo bardzo podobne jak w mk2. Zeby zrobić swap zawiasów mk2 do foteli sedan A4 nie ma problemu. Każdy fotel powiniene pasować ale szyny już nie. Podsumując nie kombinuj i włóż stelaż od mk2 z rączką po lewej. Lepiej mieć rączke z innej strony niż ryte, spawane ślizgi foteli i później cięzko fotel chodzi a żeby to dopasować to szok.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: Lipek81 » pn paź 24, 2011 11:43

Będzie pasowało, wymiana tapicerki to nie problem - pójdzie szybko, bo wystarczy, że zmienisz tapicerkę tylko na siedzisku, a oparcie przełożysz w całości. Siedzisko musi być z mk2 i od tego samego rodzaju foteli - tzn. zwykłe fotele, nie półkubełki itp.
Mała wskazówka dotycząca demontażu plastików z boku na łączeniu oparcia z siedziskiem - należy wepchać do środka kołki, które znajdują się w tym plastikach - jest ich 3 lub 4 na stronę (nie pamiętam dokładnie). Są słabo widoczne, ale jak się przyjrzysz, to zobaczysz. Jak ich nie wepchniesz (do końca, tak, żeby wypadły), to przy ściąganiu na siłę uszkodzisz te plastiki. Tapicerkę zaczepiaj na dziury po starych haczykach, ze starego stelaża, żeby nie porwać - i to chyba tle. Na prawdę prosta sprawa.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 18:06

Tak kolego ale zależy koledze na regulacji góra dół przy ręcznym hamulcu czyli mk3 a mk3 nie ma takiego rozstawu szyn jak mk2. z mk2 do mk2 pasówka ale z mk3 do mk2 nie pasówka :bajer:


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

rafikk1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 15:56
Lokalizacja: ŻARY
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: rafikk1987 » pn paź 24, 2011 18:17

wszystko juz wiem rozebralem fotel z passka b3 i wiem juz jak to zrobic tak jak kolega wspominal jest to proste i z kolkami tez juz wiem o co biega i teraz tylko problem jest w zdobyciu fotela z regulacja wysokosci siedziska i staje mi sie obojetne z ktorej strony bedzie raczka bo i tak zadnego fotela nie ma i nei wazne jaki stan podarty podpalony nie ma nigdzie heh i w tym tkwi problem ... szukam dalej... dzieki za podpowiedzi



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 19:04

kumpel ma fotel z memphlis i tam regulacja głębokości jest straszna.. reguluje sie tylko w miejscu gdzie sie styka oparcie ze siedziskiem..pochyla sie fotel do tyłu po prostu ja mam fotele od audi A4 i w góre idzie mi całe siedzisko.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: Lipek81 » pn paź 24, 2011 22:17

Johnatan, bo innej regulacji w mk2 nie było - tylko jakby pochylanie całego fotela. A co do rączki - stare wersje mk2 miały rączkę do podnoszenia z boku, nowsze z przodu - jak katapulta w myśliwcach :)



rafikk1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 15:56
Lokalizacja: ŻARY
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: rafikk1987 » pn paź 24, 2011 22:30

no wlasnei o to mi chodzi heh ja jednak jestem zwolennikiem oryginalnych rzeczy takze poszukuje oryginalnego fotela



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: Johnatan » wt paź 25, 2011 22:06

To jednak jestem głupek i sie nie znam ;D ale wiem że obniżanie w mk2 to koszmar... kładziesz sie jak w kołysce do dzieci :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Fotel kierowcy z regulacja bo mam bez ... ( porada )

Post autor: Pitterekk » sob paź 29, 2011 17:51

Mi tam się podoba obniżanie w tej kołysce, o wiele lepiej się siedzi. mam półkubły. przerabiałem fotel pasażera bo dziewczyna też chciała siedzieć niżej - teraz też mam regulowany góra dół. roboty troszkę jest - nie powiem - u mnie było podwójnie więcej trzeba było troche pospawać bo przerabiałem siedzisko kierowcy pod pasażera - różnią się hehe :hmm: - ale się udało bez większych problemów i jest naprawdę teraz git. w twoim wypadku wystarczy zmienić sam stelarz (chodzi o fotel kierowcy) wszystko jest bez problemu rozbieralne.zwróc uwagę tylko żeby nie kupić stelarza z bocznymi "drutami" z półkubła, bo bez wpadnięciem ze szlifierką sie nie obedzie ;) :bajer: a i tak nie wiem czy wyprofilowanie pod tą "piankę" będzie takie samo.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości