Wymiana obudowy lusterka zewnętrznego

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Camber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 01, 2010 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana obudowy lusterka zewnętrznego

Post autor: Camber » ndz wrz 18, 2011 08:22

Witam!

Mam problem, ponieważ muszę wymienić obudowę lusterka zewnętrznego w Golfie IV. Może ktoś z Was już to robił i ma jakieś doświadczenie? Czy jestem w stanie wykonać to sam? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Wymiana obudowy lusterka zewnętrznego

Post autor: 89Bartezz » ndz wrz 18, 2011 12:03

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=23&t=238962" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz kilka pomocnych rzeczy



bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Wymiana obudowy lusterka zewnętrznego

Post autor: bogmaj22 » ndz wrz 18, 2011 16:10

Nie jest to jakaś szczególna sprawa. Trzeba złapać obudowę i pociągnąć mocno ale ostrożnie do góry i obudowa jest zdjęta. Może też być też tak, że obudowa jest przykręcona wkrętem do podstawy silniczka i wtedy trzeba wyjąć wkład podważając go palcem i wyciągając z obudowy, wykręcić wkręt ciągnąc do góry zdjąć obudowę. Życzę powodzenia.


bogmaj

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wymiana obudowy lusterka zewnętrznego

Post autor: grg474 » ndz wrz 18, 2011 17:23

bogmaj22 pisze:rzeba złapać obudowę i pociągnąć mocno ale ostrożnie do góry i obudowa jest zdjęta
no i urwane zaczepy przy okazji - w dolnej osłonie lusterka masz zaślepkę plastikową (taki mały otworek ok 5mm), wydłubać - cienki śrubokręt w to - trafisz w otwór blaszki którą musisz przesunąć na zewnątrz czyli tak jakby do tyłu samochodu by ją ciągnął. Wtedy zwolni się blokada osłony lusterka


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Wymiana obudowy lusterka zewnętrznego

Post autor: Baltazar » śr lut 04, 2015 22:05

przećwiczyłem również wczoraj :) z sukcesem oczywiście.
miałem obudowę popękaną w moim MK4 (kiedyś baba "zdjęła" mi lusterko jadąc środkiem drogi :(

niczego nie trzeba rozkręcać - tak jak pisze grg - od dołu pomiędzy dwoma śrubkami jest gumka, trzeba ją wydłubać, włożyć cienki śrubokręt i zrobić dźwignię ciągnąć niejako do tyłu, (lusterko pochylone "twarzą do dołu) następnie obudowę podnosimy do góry i już... wkładamy drugą i po sprawie.

dodam taką ciekawostkę którą przećwiczyłem że tak jak poradzili koledzy z forum - lusterko do MK4 ma taką samą obudowę jak passat B5... na allegro całe lusterko do MK4 kosztuje 120pln + a do B5 jakieś 50pln +... kupiłem całe lusterko do B5 w kolorze swojego auta, kilka minut zabawy i jest pięknie :) i za połowę ceny :)


Pozdrawiam,
Baltazar

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 37 gości