H1+H1 Hella vs TYC

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: prezesik25 » pn sie 29, 2011 11:02

Witajcie!

Mam okazję kupić lampy przednie do MK3 firmy TYC, ogólnie rozglądam się za Hellą.

Czy TYC to taka sama jakość wykonania co Hella, czy tyochę niższa półka? Jak jest z jakością świecenia TYC?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: piotrusss89 » pn sie 29, 2011 12:56

Są bez porównania..zazwyczaj te zamienniki są kiepskiej jakości,parują,cieżko je ustawić o ile wogóle się uda,a światłocienia niema prawie wogóle są strasznie rozproszone..ale wiadomo są dużo tańsze od Helli czy Valeo..ale decyzja należy do ciebie - to jest zdanie moje i współpracowników,niejedno krotnie lepiej kupić używany orginał..


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: prezesik25 » pn sie 29, 2011 13:21

Obecnie mam Angel Eyes firmy ..."krzak" - ogólnie niewidoczna jest granica światło/cień. Lampa fajnie wygląda ale nic poza tym. Kiedyś miałem prawie nówki H4 Hellę i świeciły o niebo lepiej niż Angele...
No ale dzięki za odpowiedź.
Właśnie zakupuję ori Hella H1+H1, z dodatkowymi przekaźnikami i dobrymi żarówkami będą świecić jak złoto :)

Pozdrawiam


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: Qto » pn sie 29, 2011 15:32

prezesik25 pisze:Lampa fajnie wygląda ale nic poza tym
i to jest główną zaletą "zamiennikow"...lampa może wyglądać tak samo, tylko że będzie miała napis "Hella" i już jest 2x droższa...różnica nie bierze się znikąd - widać ją od razu po zapaleniu świateł. Mogą się trafić jakieś dobre "zamienniki"...ale ogółem ciężko jest trafić coś co będzie chociaż próbowało naśladować Hellę czy Valeo w jakości świecenia



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: skaktus » wt sie 30, 2011 11:57

piotrusss89 pisze:Są bez porównania..zazwyczaj te zamienniki są kiepskiej jakości,parują,cieżko je ustawić o ile wogóle się uda,a światłocienia niema prawie wogóle są strasznie rozproszone..ale wiadomo są dużo tańsze od Helli czy Valeo..ale decyzja należy do ciebie - to jest zdanie moje i współpracowników,niejedno krotnie lepiej kupić używany orginał..

Niekoniecznie. Kilka osób miało na forum tyce i było zadowolone. Podobnie zdarzały się przypadki niezadowolenia. Głównie wszystko zależy od tego czy dostaniemy lampy nowe dobrze traktowane czy zawilgocone leżaki magazynowe. Zamiennik nie zawsze oznacza tandetę, podobnie jak lampa typu "tuningowego". Przykłady można mnożyć - inpro - lampy zamienniki a chwalone, projektory tyca - to samo. Nie zmienia to faktu że lampy które posiada autor tematu są totalnie do kichy.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: marmi m » wt sie 30, 2011 14:23

prezesik25 pisze:Czy TYC to taka sama jakość wykonania co Hella, czy tyochę niższa półka? Jak jest z jakością świecenia TYC?
tyc a hella to tak jak syrenka a golf...
Hella to świetna jakośc wykonania i świecenia, a tyc to chiński szmelc....


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: skaktus » wt sie 30, 2011 18:08

Znów stanę w obronie TYCa, jeśli TYC to chiński szmelc, to dlaczego dla niektórych firm robi reflektory jako główna firma ? TYC jest wyżej jakościowo niż owy szmelc.



Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Re: H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: Aivars » śr sie 31, 2011 10:32

marmi m pisze:
prezesik25 pisze:Czy TYC to taka sama jakość wykonania co Hella, czy tyochę niższa półka? Jak jest z jakością świecenia TYC?
tyc a hella to tak jak syrenka a golf...
Hella to świetna jakośc wykonania i świecenia, a tyc to chiński szmelc....

Nie ma to jak mowic o czyms, o czym nie ma sie zielonego pojecia :)


ain't low enough.

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: piotrusss89 » śr sie 31, 2011 13:07

skaktus pisze:[
Niekoniecznie. Kilka osób miało na forum tyce i było zadowolone. Podobnie zdarzały się przypadki niezadowolenia. Głównie wszystko zależy od tego czy dostaniemy lampy nowe dobrze traktowane czy zawilgocone leżaki magazynowe.


Zależy jakie ktoś ma wymagania..Tak dla porównania TYC kosztuje w cenniku e-car 70zł a Hella 330 zł ciekawe z kąd taka różnica;) to są ceny z firmową zniżką..więc i tak jest sporo:D


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: skaktus » śr sie 31, 2011 17:41

piotrusss89 pisze:
skaktus pisze:[
Niekoniecznie. Kilka osób miało na forum tyce i było zadowolone. Podobnie zdarzały się przypadki niezadowolenia. Głównie wszystko zależy od tego czy dostaniemy lampy nowe dobrze traktowane czy zawilgocone leżaki magazynowe.


Zależy jakie ktoś ma wymagania..Tak dla porównania TYC kosztuje w cenniku e-car 70zł a Hella 330 zł ciekawe z kąd taka różnica;) to są ceny z firmową zniżką..więc i tak jest sporo:D
Różnica z marki. Myślisz że Hella jest dlatego droższa bo to hella i ma kosmiczną technologię ? Bzdura. Ultra prosty przykład od sąsiadów, choć branża inna - pralka pod nazwą Matura, ładowana od góry - cena w markecie typu Lidl - 130 euro, ta sama pralka, jedynie zmienione logo, nawet instrukcja tak samo drukowana, ale napis Miele, cena w markecie RTV - 269 euro. Gwarancja realizowana przez ten sam serwis. Skąd ta różnica ?

Przy helli płacisz za markę, za nic więcej.



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: piotrusss89 » czw wrz 01, 2011 10:48

No skoro tak uważasz :jezor: tylko nie porównuj pralek do lamp :jezor: Jak by nie było różnicy to na dzieńdobry zamiast w policzek całowało by się w :ass:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: jhosef » czw wrz 01, 2011 11:37

Ja wywaliłem TYC (miałem jedną) bo od temperatury topiło się metalowe mocowanie żarówki, przez co geometria strumienia była żadna.
skaktus pisze:to dlaczego dla niektórych firm robi reflektory jako główna firma
Z ciekawości zapytam dla jakich bo się nie spotkałem?



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: piotrusss89 » czw wrz 01, 2011 13:21

A i widzisz nie jedna osoba ma takie zdanie odnośnie tych lamp;) Ale jak mówiłem każdy ma inne wymagania:D Widocznie kolega skaktus ma je bardzo małe;)


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: H1+H1 Hella vs TYC

Post autor: skaktus » czw wrz 01, 2011 17:23

jhosef pisze:Ja wywaliłem TYC (miałem jedną) bo od temperatury topiło się metalowe mocowanie żarówki, przez co geometria strumienia była żadna.
O dżizas, skoro topiło się METALOWE mocowanie żarówki to musiało tam być przynajmniej 1000 st C...

O ile się nie mylę TYC produkował lampy dla Opla (starsze modele na H4). Aktualnie TYC produkuje reflektory wielosoczewkowe o których można sobie poczytać tutaj:

http://www.tyceurope.com/innovation.html?trk=fc_badge" onclick="window.open(this.href);return false;
piotrisss89 pisze:A i widzisz nie jedna osoba ma takie zdanie odnośnie tych lamp;) Ale jak mówiłem każdy ma inne wymagania:D Widocznie kolega skaktus ma je bardzo małe;)
Jeśli miał bym słabe wymagania jeździł bym na standardowych lampach jakie miał golf.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości